Czytanie na dziś

Zielony Ring Przemszy

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakZaproszenie na Marsz Życia w Będzinie

W sobotę 7 maja odbędzie się VI Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy w tym roku pod hasłem "Każde Życie jest bezcenne" z Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na osiedlu Syberka o g.15 i zakończy się "Józefiadą" przy kościele św. Jana Chrzciciela (ul. 11-go Listopada). W programie "Józefiady" organizatorzy przewidzieli m.in.: słodki poczęstunek, konkursy z nagrodami i Galerię "Pod Niebem". Dzień wcześniej organizatorzy Dni Życia i Rodziny zapraszają do kina. Nowość w Będzinie na projekcję filmu "Wiara Króla". Start godz. 17.30.

Redakcja | 06/05/2016 | Komentarze [0]
Nowenna do Św. Andrzeja Boboli

Przez dziewięć kolejnych dni modlimy się poniższą modlitwą:

Św. Andrzeju Bobolo, któryś tak ukochał Pana naszego Jezusa Chrystusa, że od młodości poświęciłeś się na Jego służbę i całkowicie oddałeś się zjednywaniu dlań dusz przykładem życia i słowem, nie szczędząc żadnych trudów aż wreszcie śmiercią męczeńską uwieńczyłeś swój apostolski żywot: błagam Cię przez Twe zasługi u Boga i miłość, jaką ku Niemu pałałeś; wyjednaj mi łaskę, której tak bardzo pragnę, mianowicie ocalenie mojej Ojczyzny oraz naszą wierność Bogu Krzyżowi, Ewangelii oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Wspieraj mnie także w ciągu całego życia mojego, abym za Twoim przykładem zawsze pozostawał w zjednoczeniu z Sercem Jezusa i pod opieką Jego Matki Niepokalanej.
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu …

Redakcja | 06/05/2016 | Komentarze [0]
Ołtarz główny w Katedrze Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu

autor zdjęcia: Piotr Dudała

Redakcja | 04/05/2016 | Komentarze [1]
#WszystkoGra"w Heliosie

12 maja 2016, godz. 18:30 - zabierz przyjaciółkę, mamę, siostrę i baw się razem z nami. Tym razem zagramy film „#WszystkoGra”.

Fantastyczna, luźna atmosfera seansu ma już swoje stałe fanki! Nie ma takiej drugiej imprezy, która byłaby skupiona wyłącznie na kobietach! Z myślą o Was, Drogie Panie dobieramy film wieczoru oraz atrakcje przed seansem filmowym.

Chcesz poznać najnowsze trendy w modzie, nowinki kosmetyczne, chcesz zadbać o swoje zdrowie? Ten seans jest dla Ciebie! Nowa restauracja w mieście, nowy salon kosmetyczny, fryzjerski – poznasz na naszym babskim seansie! Gwarantujemy, że dreszczyk pozytywnych emocji podczas fantastycznych konkursów przed seansem, umili Paniom czas. Natomiast sam film zapewni doskonałą zabawę i dużą dawkę humoru.

Dziewczyny! Widzimy się w czwartek 12 maja!

Redakcja | 04/05/2016 | Komentarze [1]
5 Lecie Rady Sosnowieckiej Rycerzy Kolumba

W dniu 30 kwietnia 2016r. w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Sosnowcu - Środuli odbyły się uroczyste obchody 5 Lecia Rady Sosnowieckiej Zakonu Rycerzy Kolumba nr 15249, im. św. Rafała Kalinowskiego. Jubileusz rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorza Kaszaka, który również jest Rycerzem Kolumba i członkiem Rady Sosnowieckiej.

Redakcja | 03/05/2016 | Komentarze [1]
V Lecie Rady Sosnowieckiej Rycerzy Kolumba

Redakcja | 01/05/2016 | Komentarze [1]
POTOP w Kinie Helios!

Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 5 maja w ramach projektu ,,Kultura Dostępna’’ na polski film historyczny w reżyserii Jerzego Hoffmana pt. „Potop Redivivus” w rekonstrukcji cyfrowej.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej Panem Tomaszem Gonetem, który wygłosi krótką prelekcję.

Dodatkowo odbędzie się również konkurs, w którym do wygrania będą gadżety filmowe z wydawnictwa Agora oraz bilety do Teatru Zagłębia.

Redakcja | 30/04/2016 | Komentarze [2]
3 maja wielki koncert przed Urzędem Miejskim

Urząd Miejski w Sosnowcu zaprasza 3 maja na plac przed Urzędem Miejskim przy Al. Zwycięstwa. W koncercie poświęconym 95. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego – „Polska w hołdzie Powstańcom Śląskim” wystąpią Myslovitz, Dżem, Piotr Kupicha, Miuosh, Maciej Lipina, Kasia Grzesiek, Soul Hunters Gospel Choir pod dyr. Katarzyny Pumy Piaseckiej.

źródło: UM Sosnowiec

Redakcja | 30/04/2016 | Komentarze [3]
Co nowego w Kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 29.04-05.05.2016r.

NOCNY MARATON FILMOWY: WYŁACZNIE W PIĄTEK
,,MARATON KAPITANA AMERYKI’’ GODZ. 22:30
Science-Fiction, od 12lat, USA, 385min, napisy

FILMOWE PORANKI: WYŁACZNIE W NIEDZIELĘ
,,DINOPOCIĄG’’ GODZ. 10:30
Animacja, b/o, USA, 66min, dubbing

KULTURA DOSTĘPNA: WYŁĄCZNIE W CZWARTEK
„CÓRKI DANCINGU” GODZ. 18:00
Komedia/Dramat, od 15lat, Polska, 89min

Redakcja | 29/04/2016 | Komentarze [1]
Sprawa Mackiewiczów, zeznanie p. Mieczysława Kleina

Redakcja | 29/04/2016 | Komentarze [1]
Czesław Ryszka: POLACY MUSZĄ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNI

Zaostrza się spór w komentowaniu sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego przez tzw. opozycję totalną, czyli PO, Nowoczesną oraz KOD. W zasadzie nie dziwię się opozycji, że zależy jej na zaostrzaniu debaty politycznej, na podgrzewaniu sporów. Natomiast budzą sprzeciw działania sędziów SN, a także sędziów NSA, którzy nakłaniają sądy powszechne oraz samorządy do buntu prawniczego. Pytanie zasadnicze: czy w Polsce ustawy uchwala Sejm i Senat, czy też mamy państwo prawa czy raj dla prawników, którzy nie uznają roli parlamentu?


Redakcja | 28/04/2016 | Komentarze [1]Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney