Czytanie na dziś

Pomoc dla Pawła

Święty Ojciec Pio

Gloria TV


WikiZagłębie


SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na Google

SosnowiecFakty na twitterze


Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy prawica w Polsce się zjednoczy?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Św. Jakub Apostoł

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Ks. Michael McGivneyPotrzeba Nadziei!!!!!!!!!

Redakcja | 22/05/2015 | Komentarze [0]
Przyjdż Duchu Święty!

Redakcja | 23/05/2015 | Komentarze [0]
Czesław Ryszka: Męczeństwo chrześcijan nie wzbudza ogólnoświatowego oburzenia PALENIE ŻYWCEM, OBCINANIE USZU, NABIJANIE NA PAL

29 kwietnia br. obchodzono w Dachau 70. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego, w którym Niemcy zamordowali blisko 1000 polskich duchownych. Nie są to jedyne takie straty - ogółem w czasie II wojny światowej śmierć poniosło 6 polskich biskupów, 1863 kapłanów, 63 kleryków diecezjalnych, 289 zakonników, 86 kleryków zakonnych, 205 braci oraz 289 zakonnic - ogółem aż 2801 osób. Stanowili oni 28% ówczesnego duchowieństwa polskiego. Mszy św. rocznicowej, odprawianej w Kaplicy Śmiertelnego Lęku Chrystusa, znajdującej się na terenie byłego obozu Dachau, przewodniczył kard. Reinhard Marx, arcybiskup Monachium. Koncelebrowało 40 biskupów z Polski oraz 600 kapłanów. O ofierze polskich kapłanów niemiecki kardynał powiedział w homilii: „Dziękujemy Bogu za dar pojednania, który nasze narody w ostatnich dekadach otrzymały. Właśnie my, jako polscy i niemieccy katolicy, mamy szczególne powołanie, misję, owo doświadczenie cierpienia, okropności i przebaczenia wnieść we współczesną historię Europy”.

Redakcja | 23/05/2015 | Komentarze [1]
Jak abp Jan Cieplak w 1944 roku zza światów uratował duszę sowieckiego oficera, dawnego ministranta z Petersburga.

O niezwykłej historii nadprzyrodzonej pomocy jaką okazał abp Jan Cieplak dawnemu swojemu ministrantowi z Petersburga możemy przeczytać w Tygodniku Rodzin Katolickich „Źródło” (Nr 18, 1995). Tę historie powtarza w swojej książeczce także o. Jan Bońkowski, kapucyn „Nad Narwią, Newą i Niemnem (Międzyrzecz – Białoruś 2004).
Mianowicie, ks. Emil Midura na łamach tygodnika „Źródło” opowiedział o tym, co słyszał od swego katechety w 1944 roku w Strzyżowie (obecnie diecezja rzeszowska). Otóż pewnego dnia we Mszy Św., którą odprawiał ks. Adam Sikora w kaplicy Matki Bożej Bolesnej, uczestniczył sowiecki pułkownik. Po Mszy poprosił on księdza o rozmowę w czasie której opowiedział swą niezwykłą historię.

Redakcja | 23/05/2015 | Komentarze [2]
Oby nie było "cudu" nad urną?

Nie możemy być naiwni. Musimy być przygotowani i musimy obronić się przed
fałszerstwem, gdyby takowe nastąpiło wiemy że się spotkamy pod PKW w Warszawie!
Pomożemy im prawidłowo policzyć głosy!!!
Legalne zgromadzenia pod siedzibą PKW w dniach 25-26-27 maja - WEZWANIE do
mężnego przypilnowania ogłoszenia wyników wyborów, do czuwania i walki o uczciwą
Polskę!

Ze strony Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę http://wp.me/p3vwgV-R2

POWSTAŃ POLSKO! - mężnie przypilnujemy ogłoszenia wyników wyborów, będziemy
czuwać i walczyć o uczciwą Polskę!

Redakcja | 22/05/2015 | Komentarze [0]
Czesław Ryszka: POGROMCA BOLSZEWIZMU

Senat RP na posiedzeniu 6 maja br. podjął uchwałę o uczczeniu Marszałka Józefa Piłsudskiego, w 80. rocznicę jego śmierci. Z tej okazji została również w Senacie otwarta wystawa poświęcona Marszałkowi, przygotowana przez Wojskowe Centrum Edukacji Historycznej. Wspominam o tym, ponieważ prezydencka kampania wyborcza w kraju przesłoniła wiele ważnych wydarzeń, m.in. wspomnianą rocznicę śmierci Marszałka, 12 maja 1935 r. Obecnie, w finale wyboru przyszłego prezydenta Rzeczypospolitej, w sytuacji rosnących zagrożeń dla Polski ze strony Rosji, warto przywołać postać człowieka, którego uważano za wskrzesiciela naszej niepodległości, twórcę polityki zagranicznej i wewnętrznej II Rzeczypospolitej, jednym słowem, ojca narodu.

Redakcja | 22/05/2015 | Komentarze [0]
List kandydata na Prezydenta RP Pana dr. Andrzeja Dudy do mieszkańców Śląska!

Szanowni Państwo! Górnicy! Mieszkańcy Śląska!

Śląsk to ziemia wartości, ziemia ludzi wyjątkowych, twardych i niezłomnych. Górniczy trud to nie tylko praca, to również budowanie wspólnoty, solidarności, sprawiedliwości społecznej. Śląsk to jednak nie tylko heroiczna przeszłość i nasza teraźniejszość. Śląsk to przede wszystkim nasza przyszłość! To szansa na odbudowanie narodowego, suwerennego przemysłu.

Redakcja | 22/05/2015 | Komentarze [0]
XVI Festiwal Ave Maria

Na trzy wieczory koncertowe Festiwalu Ave Maria, które odbędą się w dniach 22-24 maja w kościele św. Stanisława, Galerii Elektrownia i na rynku Starego Miasta zapraszają Miasto Czeladź i parafia św. Stanisława.

W tym roku festiwal otworzy ulubiony przez melomanów Turniej Tenorów, podczas którego wystąpią znakomici artyści o międzynarodowej renomie: Tomasz Kuk, Victor Campas Leal, ks. Paweł Sobierajski i Łukasz Gaj, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Na koncert organizatorzy zapraszają do świątyni św. Stanisława B.M. Początek o godzinie 20.00.

Redakcja | 22/05/2015 | Komentarze [0]
Poranek ze Scooby-Doo

Serdecznie zapraszamy na najbliższy seans Filmowego Poranka ze Scooby-Doo: w niedzielę 24 maja o godzinie 10:30.
Tym razem obejrzymy Scooby-Doo! Brygada Detektywów część 16

Człowiek w lustrze
Koszmar w czerwieni
Ciemna noc łowców

Cykl Filmowych Poranków ze Scooby-Doo odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci kin Helios, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 lat w towarzystwie opiekunów. Każde spotkanie rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Redakcja | 20/05/2015 | Komentarze [0]
GODNOŚĆ CZŁOWIEKA - jest najważniejszą wartością przetrwania narodu.

Nikt z komentatorów nie podnosi najważniejszego motywu dla osoby ludzkiej, jaki podniósł w tej debacie dr Andrzej Duda. Oceniajcie, jak przyszły prezydent odnosi się do godności osoby ludzkiej. Jeśli kandydat na prezydenta, neguje godność człowieka, neguje Kościół i wiarę, to mamy do przerobienia znów upodlenie i sprowadzenie człowieka do roli przedmiotu lub zwierzęcia.

Jeśli zagłosujecie na Komorowskiego, to znaczy, że jesteście trochę wierzący, trochę nie. Zagłosujecie na apokalipsę dla Polski i Polaków. Systemy upodlenia osoby ludzkiej już przerobiliśmy. Zagłosujecie wtedy na obozy zgłady w próbówce azotu, a potem na eutanazję, aborcję i wszelkie formy niszczenia człowieka i jego godności.

Redakcja | 20/05/2015 | Komentarze [2]
Co nowego w kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 22.05.-28.05.2015r.


MARATON FILMOWY MAD MAX WYŁĄCZNIE W PIĄTEK
„MAD MAX” GODZ. 23:00
„MAD MAX 2- WOJOWNIK SZOS”
„MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU”


FILMOWE PORANKI ZE SCOOBY-DOO WYŁĄCZNIE W NIEDZIELĘ
„SCOOBY-DOO! BRYGADA DETEKTYWÓW CZ. 16” GODZ. 10:30
Animacja, od 4 lat,, USA, 70 min

Redakcja | 19/05/2015 | Komentarze [0]
Uczciwe żądanie!

Redakcja | 19/05/2015 | Komentarze [1]
Czy Andrzej Duda jest tym na którego tak długo czekali katolicy w Polsce? Czy dzięki niemu św. Andrzej Bobola zostanie głównym patronem naszej Ojczyzny?

Gdy kilka dni temu dotarła do mnie wiadomość, że Andrzej Sebastian Duda urodził się 16 maja 1972 w Krakowie, a więc w dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, nie mogłem od razu w to uwierzyć i nad tym faktem przejść do porządku dziennego. Przecież to nie może być tylko zwykły przypadek. Może być Pan Bóg rzeczywiście nawiedził lud swój i spełni jego oczekiwania. W dzień narodzin swojego syna rodzice dali mu imię Andrzej na cześć Świętego Męczennika. Czy w tym fakcie zostało ukryte jakieś przesłanie Opatrzności Bożej? To oczywiście okaże się w niedalekiej przyszłości, jeśli Andrzej Duda rzeczywiście za kilka dni z woli narodu zostanie prezydentem.

Redakcja | 18/05/2015 | Komentarze [7]
MODLITWA ZA OJCZYZNĘ PRZEZ PRZYCZYNĘ ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

Boże, któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego Św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość tuczącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychoţwują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.

Redakcja | 16/05/2015 | Komentarze [0]
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa od soboty 16 maja do nowenny modlitwy różańcowej Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego w intencji Ojczyzny

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Przed drugą turą wyborów w Polsce (24 maja), która wypada w dniu Zesłania Ducha Świętego, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa Rodaków do nowenny modlitwy różańcowej codzienną Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Nowennę różańcową rozpoczynamy 16 maja w dniu św. Andrzeja Boboli Patrona Polski autora Ślubów Lwowskich, ostatni dzień nowenny wypadnie w Dniu Zesłania Ducha Świętego, 24 maja a więc w dniu wyborów.

Redakcja | 15/05/2015 | Komentarze [3]
V Marsz Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sosnowcu

Redakcja | 14/05/2015 | Komentarze [0]
Cartoons - Doo Dah

Redakcja | 13/05/2015 | Komentarze [0]
Co nowego w kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 15.05.-21.05.2015r.

KINO KONESERA WYŁĄCZNIE W PONIEDZIAŁEK
„MOTYL STILL ALICE” GODZ.19:30
Dramat, od 15lat, USA/Francja, 101min, NAPISY

KULTURA DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE W CZWARTEK
,,OBYWATEL’’ GODZ. 18:00
Dramat/Komedia, od 15lat, Polska, 105min

Redakcja | 12/05/2015 | Komentarze [0]
Powiatowy Piknik Militarny w Będzinie

W dniu 16 maja 2015r. (sobota) na terenie III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Będzinie odbędzie się Powiatowy Piknik Militarny.
W programie imprezy m.in.: prezentacja sprzętu wojskowego, strzelnica multimedialna i pneumatyczna, pokaz musztry, stoiska grup rekonstrukcyjnych, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, zwiedzanie schronu atomowego, pokazy sztuk walki. Będzie również tradycyjna, żołnierska grochówka.
Początek pikniku godz. 10.00.

Redakcja | 11/05/2015 | Komentarze [5]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec