Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

Gloria TV


WikiZagłębie


SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na Google

SosnowiecFakty na twitterze


Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy prawica w Polsce się zjednoczy?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Św. Jakub Apostoł

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Ks. Michael McGivney
Czesław Ryszka: KRUCJATA PRZECIW SKOK-OM

Tego chyba nikt nie spodziewał się: Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła zatwierdzenia prezesów kolejnych siedmiu SKOK-ów, dodam, prezesów będących założycielami największych kas oszczędnościowo-kredytowych, którzy z powodzeniem przez 20 lat je rozwijali, a przy okazji prowadzili działalność społeczną, walczyli z wykluczeniem finansowym niezamożnych Polaków przez obce banki. Nie zatwierdzeni prezesi to: Mariusz Gazda SKOK w Wołominie, Jacek Gębala SKOK „Jaworzno”, Bogumił Krzyszczak SKOK im. Zygmunta Chmielewskiego, Jan Kubik SKOK „Jowisz”, Ryszard Prus SKOK im. Unii Lubelskiej, Andrzej Sosnowski SKOK im. Franciszka Stefczyka oraz Leszek Wójcik SKOK „Kujawiak”.

Redakcja | 02/09/2014 | Komentarze [0]
Co nowego w kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 05.09.– 11.09.2014

MINIMARATON

„MINIMARATON SIN CITY” WYŁĄCZNIE W PIĄTEK
kryminał/thriller, od 15 lat, USA, 214 min. NAPISY GODZ. 20.00

KINO KONESERA
„POŻĄDANIE” WYŁĄCZNIE W PONIEDZIAŁEK
romans, od 15 lat, Francja, 82 min. NAPISY GODZ. 19.30

Redakcja | 02/09/2014 | Komentarze [0]
Helios w gronie partnerów Programu "Karta Dużej Rodziny"

„Karta Dużej Rodziny” to pierwszy ogólnopolski projekt wspierający rodziny wielodzietne. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich. Do programu dołączyła także ogólnopolska sieć kin Helios oferująca od 1 września atrakcyjne rabaty dla posiadaczy Karty.

Redakcja | 02/09/2014 | Komentarze [0]
Cześć ich pamięci!

4 września 1939r. oddziały niemieckie wkroczyły do Sosnowca. W październiku 1939 roku powstał już pierwszy obóz koncentracyjny w mieście. Funkcjonował do 13 lutego 1941 roku. Znajdował się w samym centrum miasta w dawnej fabryce Schoena, w okolicach Sądu Rejonowego, przy obecnej ulicy 1-go Maja. Było to zarówno miejsce każni, jak i obóz przejściowy, skąd wywożono więźniów do Dachau, Ravensbruck i Oświęcimia. Miejsce to mimo wieloletniej dyskusji na ten temat, wciąż nie jest upamiętnione i wpisane do rejestru miejsc pamięci narodowej. Jest to po prostu skandal!

Redakcja | 01/09/2014 | Komentarze [2]
III Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia

W dniach od 3-5 października 2014 roku w Krakowie odbędzie się III Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Miejscem spotkania czcicieli Bożego Miłosierdzia z całego świata będzie Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie ostatnie lata swojego życia spędziła św. Siostra Faustyna Kowalska i gdzie bł. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

Redakcja | 01/09/2014 | Komentarze [0]
Scorsese & DiCaprio w sosnowieckiej Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na szczególne rozpoczęcie nowego sezonu kulturalnego w „Kinie w Bibliotece”. Tym razem filmowe środy poświęcone będą wyjątkowemu duetowi… Scorsese & DiCaprio.

Wstęp na wszystkie filmy jest wolny.

Więcej: http://www.wiadomoscizaglebia.pl/artykul/3697.html

Redakcja | 31/08/2014 | Komentarze [0]
Słowo biskupów w 75. rocznicę II wojny światowej

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej "TAK – DLA POKOJU I ROZWOJU NARODÓW! NIE DLA WOJNY I ZABIJANIA!"

Umiłowani Bracia i Siostry!

Od Jasnogórskiego Tronu Maryi kierujemy do Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami słowo pasterskie z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była ona straszliwym doświadczeniem dwudziestowiecznej Europy i świata. Pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich, odcisnęła się na losach narodów i państw. Stała się początkiem wieloletniego czasu przemocy, bezprawia i bezsilności, straty najbliższych oraz utraty Ojczyzny. II wojna światowa ujawniła otchłań zła, do jakiego zdolne są zbrodnicze ideologie i systemy polityczne, które odwróciły się od Boga, przekreślając Jego prawa. Z drugiej zaś strony ukazała też piękno i siłę ludzkiego ducha, czerpiącego często swą siłę ze źródeł wiary: gotowość do poświęceń w imię niezbywalnego prawa narodów do życia w wolności, stawanie w obronie wartości, które kształtowały drogę pokoleń, czynne przeciwstawianie się dyktatowi zła.

Redakcja | 31/08/2014 | Komentarze [0]
Plac im. prof. Michała Reichera na osiedlu Rudna 1 w Sosnowcu

Kilka lat temu na zebraniu Wspólnoty mojego bloku dowiedziałem się, że Administracja Osiedla Rudna 1 planuje powstanie na placu przy ul. Niepodległości 10 (zwanego popularnie Placem La Menel) dużego parkingu, likwidując całkowicie dotychczasowy charakter tego placu. W tym samym czasie na wniosek sosnowieckiej Straży Miejskiej usunięto dwie ostatnie ławki i tzw. okrąglak oraz drzewo na zieleńcu. Efekt był taki, że Panowie Menele z środka placu przenieśli się pod sklepy. Muszę przyznać, że trudno się z tymi planami zgodzić, ponieważ tak duże osiedle powinno mieć swój centralny plac. Mam nadzieję, że te plany nigdy nie wejdą w życie. Mnie się wciąż marzy taki mały, ładny, schludny ryneczek z fontanną, gdzie można by przyjść i usiąść, a nie kolejne miejsca do parkowania. Uważam, że na części "betonowej" placu, w miejscu, gdzie kiedyś był plac zabaw dla dzieci, mogłoby powstać centrum aktywności rodzinnej.

Piotr Dudała | 31/08/2014 | Komentarze [0]
41 rocznica śmierci wybitnego uczonego, sosnowiczanina prof. Michała Reichera!

Michał Reicher urodził się w Sosnowcu 17 grudnia 1888 roku. Nigdy tego nie ukrywał, stąd używane przez niego przed wojną nazwisko Reicher-Sosnowski i pseudonim Sosna w czasie okupacji. Syn Stanisława, przemysłowca, i Marii z domu Permuter. Pochodził, podobnie, jak Aniela Urbanowicz, z całkowicie zasymilowanej rodziny żydowskiej Reicherów. Był wybitnym naukowcem, który zajmował się anatomią człowieka. Zmarł 31 sierpnia 1973r. w Gdańsku. Prof. Reicher czeka na odkrycie w swoim rodzinnym mieście. Nie ma ulicy, ani placu. Nie znajduje się też w wykazie wybitnych sosnowiczan na stronie Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Piotr Dudała | 31/08/2014 | Komentarze [0]
ks. Franciszek Rutkowski: Arcybiskup Cieplak duchowy wódz w walce z komunizmem!

Piotr Dudała | 29/08/2014 | Komentarze [0]
Długo oczekiwana odpowiedź przyszła ponad rok temu, ale tablicy wciąż nie ma!

Długo oczekiwana, wydawałoby się, że pozytywna odpowiedz na wniosek sprzed kilku lat w sprawie uczczenia miejsca pamięci narodowej przy ulicy 1 Maja w Sosnowcu w miejscu byłego obozu przejściowego, przyszła w końcu 6 maja 2013r. Myślałem, że będzie to już koniec sprawy, ale myliłem się. Od tego czasu jednak nic się nie wydarzyło. Tablicy, jak nie było, tak nie ma! Dowiedziałem się od jednego z urzędników, że powód jest tylko jeden: nie ma pieniędzy. W przyszłym roku raczej też ich nie będzie, bo urząd ma inne plany, zdradzono mi, że uroczyście obchodzić będzie 100-lecie wydarzeń Rewolucji 1905r. pod Hutą Katarzyna

Piotr Dudała | 29/08/2014 | Komentarze [0]
Nowa kolejka w Tuscany, Calgary (Canada)

autor zdjęć: Barbara Golebiowski

Barbara Gołębiowska | 28/08/2014 | Komentarze [0]
Gość Niedzielny: To porażające. Pod sąd za Smoleńsk. Bardzo ważne ustalenia red. Bogumiła Łozińskiego

„Powinno zostać rozważone postawienie zarzutów poszczególnym urzędnikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów” - to jeden z najważniejszych wniosków z pisemnego uzasadnienia decyzji sądu, który nakazał prokuraturze wznowienie śledztwa w sprawie odpowiedzialności cywilnych urzędników za organizację lotów prezydenta i premiera do Smoleńska 7 i 10 kwietnia 2010 r.

Redakcja | 28/08/2014 | Komentarze [0]


Funny Quote of the Day


Znajdź nas na Facebooku

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec