Czytanie na dziś

Zielony Ring Przemszy

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakGorąca Sobota w SDM 2016r.

Redakcja | 24/07/2016 | Komentarze [0]
Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 28 lipca w ramach projektu ,,Kultura Dostępna" na polski film wojenny w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza pt. "Karbala"

„Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci.
Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza.
Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przed widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz („Żywie Biełaruś!”, „Lincz”).
Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu.

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja | 23/07/2016 | Komentarze [0]
Dzień Dekanalny, cz. I

Redakcja | 21/07/2016 | Komentarze [0]
Co nowego w Kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 22-28.07.2016r.

FILMOWE PORANKI WYŁĄCZNIE W NIEDZIELĘ
„WAKACJE Z BOBEM BUDOWNICZYM CZ.3” GODZ. 10:30, 14:00
Animacja, b/o, USA, 60min, DUBBING

KINO KONESERA WYŁĄCZNIE W PONIEDZIAŁEK
„MUSTANG” GODZ. 19:00
Dramat, od 15lat, Francja/Niemcy/Katar/Turcja, 97min, napisy

KULTURA DOSTĘPNA: WYŁĄCZNIE W CZWARTEK
„KARBALA” GODZ. 18:00
Wojenny, od 15lat, Polska, 115min

Redakcja | 20/07/2016 | Komentarze [1]
BISKUP ZAPRASZA DO UDZIAŁU W ŚDM

"Zbliża się wielkie święto młodych chrześcijan, którym już teraz żyje cały Kościół katolicki. W naszej diecezji, w okresie poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, będą przebywać ponad trzy tysiące pielgrzymów z różnych zakątków świata. (...) Dla wszystkich będzie to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zawierania znajomości, a może nawet nawiązania przyjacielskich relacji" - czytamy w słowie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, w którym zaprasza do udziału w wydarzeniach diecezjalnych w ramach ŚDM - szczególnie pielgrzymce na Jasną Górę (22 lipca) i spotkaniu na Placu Papieskim (23 lipca).

Redakcja | 19/07/2016 | Komentarze [1]
Seanse "Wakacji z Bobem Budowniczym" cz. 3 już 24 lipca o godzinach 10:30 i 14:00

Bob Budowniczy to jeden z najpopularniejszych seriali na kanale telewizyjnym MiniMini+.

W kinach Helios odbędzie się premiera kinowa najnowszych odcinków przygód Waszego ulubionego bohatera!

Bob Budowniczy z przyjaciółmi oraz jego maszyny są zawsze gotowi do pracy. Dla Boba nie istnieją rzeczy niemożliwe - żaden projekt nie jest za trudny! Sekretem Boba i jego pomocników jest praca zespołowa, zgodne działanie oraz pozytywne myślenie. Praca jest dla naszych bohaterów wspaniałą zabawą. Maszyny, jak gromadka dzieci, są chętne do działania, choć czasem bywają chaotyczne, niesforne, a nawet złośliwe. Plac budowy to dla nich miejsce zabaw i niezapomnianych przygód.

Razem dacie radę rozwiązać każdy problem! Zobaczcie, jak to robi Bob!

Redakcja | 18/07/2016 | Komentarze [1]
II Zagłębiowski Festiwal Organowy rusza

W najbliższą niedzielę rusza na terenie diecezji sosnowieckiej II Zagłębiowski Festiwal Organowy. Do 2 października odbędzie się aż 16 koncertów. Wydarzenia obejmują koncerty muzyki organowej kameralnej, jazzowej oraz elektronicznej. Usłyszeć będzie można wybitnych profesorów polskich uczelni, utalentowanych studentów oraz zagranicznych gości. W tym roku festiwal będzie gościć w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie, Jaworznie, Czeladzi, Wojkowicach, Sławkowie, Łazach i Pilicy. Arenami koncertów będą świątynie diecezji sosnowieckiej, a także sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu oraz dziedziniec zamku królewskiego w Będzinie.

Redakcja | 18/07/2016 | Komentarze [1]
Film Duch film dokumentalny o działaniu Ducha Świętego z udziałem oo Antonello Cadeddu Enrico Porcu

Redakcja | 17/07/2016 | Komentarze [1]
Wernisaż wystawy "Roman Chruściel. Pamięć"

Redakcja | 16/07/2016 | Komentarze [0]
Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 21 lipca w ramach projektu ,,Kultura Dostępna" na polską komedię w reżyserii Mitja Okorn pt. "Planeta Singli"

Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja | 15/07/2016 | Komentarze [0]
WAKACJOLANDIA Z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNĄ NR 1 W SOSNOWIECKIM KINIE HELIOS

Zapraszamy na wakacyjną przygodę z kinem.
Sosnowieckie kino Helios wszystkim dzieciom proponuje odwiedzenie Wakacjolandii, krainy która zmienia wizytę w kinie w wakacyjną przygodę.

Najmłodszym klientom w holu kina proponujemy masę zabaw rozwijających i kreatywnych, rodzicom natomiast dajemy możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu.

Zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i piątek od 10.00 do 13.00.

Redakcja | 15/07/2016 | Komentarze [0]Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney