Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak9 Best Foods To Cleanse Your Liver

9 najlepszych potraw na oczyszczenie twojej wątroby

Barbara Gołębiowska | 16/12/2014
Daj mi szansę a przekonasz się jakim mogę być Przyjacielem

Pilnie szukamy dla Kuby stałego domu. Z działek trafił do schroniska aby miał szansę znaleźć nowy dom, niestety tam został pogryziony przez inne psy. On sobie tam nie poradzi!!! Kuba to duży czarny pies, gdzie nie gdzie z białymi akcentami. Jak wiele fajnych psów musiał cierpieć przez ludzką głupotę. Całe swoje życie spędził na działce ( w tragicznych warunkach) przykuty łańcuchem do budy. Bez kontaktu z ludźmi, bez możliwości biegania, schowania się w mroźne dni ( sypiał na gołej ziemi) a w upały (cierpieć z powodu przegrzania ). Mimo tego, że wszyscy wiedzieli jaka jest jego sytuacja, nikt mu nie pomógł... aż do stycznia 2012r.
Dzięki uparciu i stanowczości wolontariuszki przy pomocy Straży Miejskiej i schroniska udało się go odebrać "właścicielowi". Pies był w koszmarnym stanie, ważył tylko 10 kg ! Pracownik schroniska nie był w stanie odpiąć Kuby od łańcucha ! i razem z nim zawiózł go do schroniska.

informacje szczegółowe Pani Renata tel. 512166514

Bartosz Górski | 02/04/2012 | Komentarze [1]
Schronisko dla zwierząt w Sosnowcu. Budowa w Ostrowach Górniczych czy w Klimontowie?

O tym, że na terenie miasta powinno powstać schronisko dla psów i kotów z prawdziwego wrażenia, mówi się od dawna. Jak wynika z analiz działalności obecnego schroniska przy ul. Baczyńskiego w Milowicach, tego typu placówka powinna pomieścić 300 psów oraz 100 kotów.

Bartosz Górski | 03/05/2011 | Komentarze [6]
Osteobus w Sosnowcu

W czwartek 24 marca Sosnowiec odwiedzi osteobus. Będzie można w nim szybko i bezpłatnie sprawdzić stan swoich kości. Przebadać w osteobusie będą się mogli wszyscy chętni, ale szczególnie mile widziane są osoby po czterdziestym roku życia – je osteoporoza dotyka najczęściej.

Piotr Dudała | 23/03/2011 | Komentarze [0]
Tragiczne wieści z Japonii: jest co najmniej tysiąc ofiar

Liczba ofiar trzęsienia ziemi prawdopodobnie przekroczy tysiąc osób - wynika z informacji przekazanych przez japońską agencję prasową Kyodo. Podała, powołując się na resort obrony, że w prefekturze Fukushima jest zniszczonych 1 800 domów. Agencja Jiji donosi, że na plaży w mieście Sendai znaleziono od 200 do 300 ciał. Sendai znajduje się w prefekturze Miyagi w regionie najbardziej dotkniętym piątkowymi wstrząsami. Agencja Kyodo informuje, że w tej prefekturze po przejściu tsunami zaginął pociąg.

Piotr Dudała | 11/03/2011 | Komentarze [0]
Nocą i w święta

Od 01.03.2011 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu realizuje dla ubezpieczonych mieszkańców Sosnowca świadczenia medyczne w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Świadczenia te, których celem jest doraźna pomoc w razie nagłego zachorowania, realizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

Świadczenia te nie obejmują:
- wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
- recept na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
- rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
- skierowania do specjalisty
- sytuacji związanych ze stanami bezpośredniego zagrożenia życia, w których należy wezwać pogotowie ratunkowe i które w szczególności dotyczą: utraty przytomności, upadku z wysokości, złamań, wypadków komunikacyjnych, nagłych zaburzeń świadomości, nagłej duszności, porażenia prądem elektrycznym, porodu oraz dolegliwości związanych z ciążą.

Szczegółowe informacje: 32 368 22 53 (54, 55).

Piotr Dudała | 01/03/2011 | Komentarze [3]
Czekolada zdrowsza od owocowych soków

Dobra wiadomość dla miłośników czekolady. Naukowcy odkryli, że dzięki swoim właściwościom może być uznana za "super jedzenie". Do kategorii "superpokarmów" zalicza się żywność bogatą w składniki odżywcze. Taki super posiłek przynosi przynajmniej kilkanaście korzyści dla zdrowia. Do tego zaszczytnego grona może niebawem dołączyć czekolada. Amerykańscy naukowcy odkryli, że zawiera ona w sobie więcej związków roślinnych na gram masy niż soki owocowe. Ile jest czekolady w czekoladzie?

Piotr Dudała | 11/02/2011 | Komentarze [1]
news usunięty

Bartosz Górski | 19/01/2011 | Komentarze [0]
Pożeracze dżuli

Miało być nowocześniej i bardziej ekonomicznie. Nowocześnie może i jest, bo zamontowane kilka miesięcy temu na grzejnikach elektroniczne podzielniki ciepła Sosnowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa odczytuje teraz drogą radiową. Oszczędnie na pewno nie. - Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak wysokich rachunków za ogrzewanie - żalą się sosnowiczanie.

Bartosz Górski | 19/01/2011 | Komentarze [2]
MOPS nagrodzony

"Efekty i wyzwania Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce" - pod taką nazwą odbyła się w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego konferencja z udziałem minister Elżbiety Bieńkowskiej. Celem konferencji było podsumowanie efektów realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w 2010 roku. Wśród najlepszych znalazł się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Redakcja | 07/12/2010 | Komentarze [0]
I-NGO - spotkanie

2 grudnia (czwartek) w sosnowieckim centrum organizacji pozarządowych (sala 108) przy pl. Kościuszki 5, w godzinach 17-20 odbędzie się spotkanie poświęcone projektowi I-NGO, dotyczącemu budowania internetowej platformy organizacji pozarządowych. Na miejscu będzie można poznać założenia projektu, nauczyć się obsługi panelu zarządzającego, a także zgłosić akces do inicjatywy.


Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z Zagłębia Dąbrowskiego, zainteresowanych posiadaniem własnej witryny internetowej.


Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Redakcja | 30/11/2010 | Komentarze [1]
Wybuchy w Dąbrowie Górniczej, 1 osoba nie żyje

W jednym z bloków w Dąbrowie Górniczej dzisiaj w nocy wybuchły cztery butle z gazem - informuje tvn24.pl. W wyniku eksplozji zginęła jedna osoba. Do wybuchu doszło po godzinie 1 w nocy na 3 piętrze bloku mieszkalnego przy ul. Norwida w Dąbrowie Górniczej.Piotr Dudała | 06/11/2010 | Komentarze [1]
Awaria ciepłownicza na osiedlu Syberka.


W kilku tysiącach mieszkań
będzińskiego osiedla Syberka nie ma ogrzewania. W wyniku awarii sieci
ciepłowniczej Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej musiało odłączyć osiedle od ciepła.Bartosz Górski | 17/02/2010 | Komentarze [6]
Przeciekający dach na ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu

Tynki odpadające z sufitów i ścian, zniszczone meble, pokoje zastawione wiaderkami - tak wygląda większość mieszkań przy ul. Grota-Roweckiego 22 w Sosnowcu. Zalała je woda z nieszczelnego, choć niedawno remontowanego dachu. Lokatorzy tracą cierpliwość, bo problem wraca każdej zimy. I jak twierdzi zarządca mimo remontów nie da się go zażegnać. Do sprawy dotarli dziennikarze portalu Sosnowiec Fakty.


Poniżej zdjęcia z mieszkania Państwa Rudnik

Bartosz Górski | 14/02/2010 | Komentarze [10]
Zginęli w zderzeniu z autobusem niedaleko Będzina


Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z wtorku na środę w miejscowości Goląsza na drodze krajowej numer 86. W wyniku wypadku dwie osoby zginęły na miejscu.
Do wypadku doszło w oddalonej o ponad 10 kilometrów od Będzina miejscowości Goląsza. Daewoo Tico uderzyło w zaparkowany przy drodze autobus. 27-letni kierowca oraz 19-letni pasażer zginęli na miejscu.

Bartosz Górski | 10/02/2010 | Komentarze [3]
Agonia rewitalizacji Sosnowca?


Były konsultacje społeczne, kilkadziesiąt stron dokumentów... I nic (na razie) z tego nie wynika. Okazuje się, że plany dotyczące realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Sosnowca na lata 2009-2020 utknęły w komisjach. Realizacja projektu stoi pod znakiem zapytania. Pierwotne założenia LPR-u, ogłoszonego w czerwcu ub. roku mówiły, że do końca 2020 roku na terenie wydzielonych sześciu obszarów w Sosnowcu przewidywano realizację ok. trzydziestu zadań.

Bartosz Górski | 10/02/2010 | Komentarze [1]
Sosnowiecki rynsztok


Wylewanie moczu i kału wprost na ulicę to dla nich smutna codzienność. Mieszkańcy budynków przy ul. Grzybowej w Sosnowcu wynoszą w wiadrach nieczystości i muszą się ich pozbywać we własnym zakresie. Nie mają kanalizacji ani szamb. Zimą nie czuć smrodu. Najgorzej jest latem.

Bartosz Górski | 08/02/2010 | Komentarze [7]
Można wybić zęby


Skandal! Żart! Kpina! - tymi słowami komentują mieszkańcy Sosnowca to, co widzą w jednym z przejść podziemnych pod ulicą Piłsudskiego.

Bartosz Górski | 07/02/2010 | Komentarze [1]
Policja zatrzymała podejrzanych o morderstwo

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o dokonanie zabójstwa pracownika ochrony jednej z firm przy ulicy Gacka w Sosnowcu. Prawdopodobni mordercy dokonali również kradzieży samochodu ciężarowego. Grozi im 25 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na terenie bazy jednej z firm przy ulicy Gacka w Sosnowcu.

Redakcja | 31/01/2010 | Komentarze [1]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney