Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakEwakuacja Reala w Dąbrowie Górniczej

Ok. 400 klientów hipermarketu Real w Dąbrowie Górniczej zostało ewakuowanych przez straż pożarną. Powodem były zauważone pęknięcia na ścianach oraz nieodśnieżony dach obiektu

Arkadiusz Chęciński | 07/02/2006 | Komentarze [2]
Pałac Dietla nie na sprzedaż

Sosnowiecki Pałac Dietla nie będzie sprzedany. Obecny właściciel obiektu Stanisław Jerzy Kuliś oświadczył, że nie zamierza się go pozbywać. Kilka dni temu pojawiły się niesprawdzone informacje na temat sprzedaży zabytkowego Pałacu. Co prawda jest on umieszczony w spisie Agencji Nieruchomości Historycznych chodzi jednak tylko o wydzierżawienie jego części.

Ania Urgacz | 07/02/2006 | Komentarze [6]
Niemcy: Runął dach supermarketu, kilkanaście osób rannych

Wtorek 12.30. W Toeging nad Innem w Górnej Bawarii załamał się dach supermarketu. Według policji 12 osób zostało lekko rannych.
Na miejsce przybyły ekipy ratownicze z okolicznych miast. W rejonie Toeging padał w nocy śnieg. Według TVN24 12 osób zostało lekko rannych. Pierwsze doniesienia agencyjne mówiły o licznych ofiarach. Ciągle nie wiadomo dokładnie, ile osób było w budynku w chwili katastrofy. Wiadomosć za www.onet.pl.


Krzysztof Haładus | 06/02/2006 | Komentarze [3]
Znowu dzieci ofiarami przemocy

2.02.2006 sosnowieccy policjanci doprowadzili do prokuratury 39-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie sie nad rodziną . Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze mężczyzna od dłuższego czasu w jednym z mieszkań przy ulicy Kierocińskiego, znęcał się fizycznie nad swoją konkubiną i ich 11-miesięczna córką.

Arkadiusz Chęciński | 03/02/2006 | Komentarze [1]
Dożywocie dla gwałciciela z Sosnowca

Sąd Okręgowy w Katowicach skazał 40-letniego Piotra S. z Sosnowca na dożywocie. Mężczyzna, któremu nadano przydomek „wampir z Sosnowca” był oskarżony o dwa morderstwa, trzy brutalne gwałty i usiłowanie popełnienia kolejnego morderstwa. Oskarżony został zatrzymany w kwietniu w 2004 r. po popełnieniu ostatniego przestępstwa.

Arkadiusz Chęciński | 02/02/2006 | Komentarze [1]
Prezesi ukrywają bałagan?

Dach hali wystawienniczej numer 1, który teraz runął zabijając ludzi, został uszkodzony przez zalegający śnieg już na przełomie 2001 - 2002 roku. Nie wiadomo, czy wówczas remont wykonano poprawnie. Rok później wspólnicy Międzynarodowych Targów Katowickich m.in. z powodu "sprawy dachu" nie udzielili absolutorium członkom Zarządu - Janowi Hoppe i Tadeuszowi Burzcowi, odpowiedzialnym za funkcjonowanie obiektów.

Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [3]
Prezydent: Będę sam nadzorował śledztwo

Prezydent RP Lech Kaczyński zapowiedział w orędziu w TVP, że osobiście będzie nadzorował wszelkie działania, mające wyjaśnić, dlaczego doszło do tragedii w Chorzowie i czy są winni tej katastrofy. "W sytuacji takiej tragedii państwo ma trzy podstawowe obowiązki. Po pierwsze zapewnić pomoc, w tym materialną tym którzy ucierpieli, ich bliskim" - powiedział prezydent. Zapewnił, że środki materialne na tę pomoc są już zagwarantowane.

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [2]
Prezydent ogłosił żałobę narodową

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową po katastrofie w centrum targowym w Katowicach. Będzie ona obowiązywać od godz. 16 w niedzielę do środy, 1 lutego, włącznie.
Oficjalnie prezydent ogłosił żałobę podczas konferencji prasowej w Katowicach.


Bądźmy solidarni, zapalmy świeczkę w oknie o 17.15!


Redakcja serwisu sosnowiecfakty.plPiotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Tragedia w MTK w Katowicach! Są ofiary śmiertelne!

Zawalił się dach jednego z pawilonów na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. W hali centrum mogło być od 500 do 1000 osób.
"Nie wiadomo czy są jakieś ofiary śmiertelne" - powiedział podkomisarz Janusz Jończyk z komendy wojewódzkiej policji w Katowicach. Trwa akcja ratownicza! Telefon do szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie przebywa ok. 60 rannych to 032 228 30 30. Informacja o ofiarach tel. 032 256 56 01 lub 032 205 71 01


Wiadomo, że jest już co najmniej 7 ofiar śmiertelnych!Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [3]
Chcieli go uciszyć?

Kilka dni temu Gazeta Wyborcza pisała, iż w Sosnowcu przed własnym blokiem został postrzelony Krzszysztof K. właściciel kantoru z Dąbrowy Górniczej. Bandyci nie skusili się na pieniądze, które przewoził. Prawdopodobnie chodziło o wcześniejsze porachunki. Chciano go po prostu uciszyć?!
Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [2]
Ostrzeżenie ze Źródła!

W ostatnim czasie wiele polskich parafii i instytucji kościelnych otrzymało propozycję dopisania adresu swojej strony internetowej do "Polskiego Rejestru Internetowego". Podpisanie przysłanego w szarej kopercie "arkusza" jest jednoznaczne z podpisaniem umowy, w której parafia zobowiązuje się do zapłacenia ponad 850 euro rocznie niemieckiej firmie.Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [3]
Niebezpieczny Sosnowiec, bezpieczna Dąbrowa Górnicza

Najwięcej przestępstw popełniono w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej i Sosnowcu, ale tytuł najbardziej niebezpiecznego śląskiego miasta roku 2005 otrzymał Chorzów. Na drugim biegunie są Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Mysłowice, Bytom i Jaworzno. Zdaniem szefów policji te jednostki pracują najlepiej w regionie.

Arkadiusz Chęciński | 26/01/2006 | Komentarze [3]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney