Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeKiepura czysty na urodziny


Dziś w Sosnowcu rozpoczyna się I Europejski Konkursu Tenorów im. Jan Kiepury, a za kilka dni, 16 maja, przypadają 107. urodziny „chłopaka z Sosnowca”.


Uczestnicy konkursu i, tradycyjnie już, przedstawiciele miasta będą składać w tych dniach kwiaty pod pomnikiem Jana Kiepury na Patelni (pl. Stulecia). Na tę okazję pomnik wraz z otoczeniem został wczoraj doprowadzony do idealnego porządku.Obyś Janku miał urodziny przynajmniej raz w miesiącu!

Bartosz Górski | 12/05/2009 | Komentarze [4]
Dni Otwarte w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu


Urząd Skarbowy w Sosnowcu zwraca się do duszpasterzy, by w ogłoszeniach poinformowali o Dniach Otwartych w tej instytucji. Publikujemy pismo naczelnika Urzędu Skarbowego.Bartosz Górski | 13/04/2009 | Komentarze [1]
Odnaleziono kobietę, która zaginęła w zamieci

Kanadyjka, która zaginęła w ubiegłym tygodniu w zamieci śnieżnej została odnaleziona żywa po tym, jak spędziła cztery dni na mrozie zasypana przez 60 cm śniegu.
Ratownicy odnaleźli Donnę Molnar dzięki psu tropiącemu. 55-letnia kobieta zaginęła podczas gwałtownej burzy śnieżnej w ubiegły piątek. Jej samochód terenowy utknął w zaspie.Barbara Gołębiowska | 23/12/2008 | Komentarze [4]
Chorzy czekają. Deklaracje nie wystarczą

Pod koniec listopada nadal nie wiadomo, kiedy powstanie stacjonarne hospicjum w Sosnowcu, zapowiadane od początku roku. Tymczasem sosnowieccy chorzy, którzy wymagają stałej opieki, przewożeni są do ośrodków w sąsiednich miastach. Będzin, Katowice, Mysłowice - wszystkie te miasta łączy wspólna cecha - posiadają stacjonarne hospicja. Korzystają z nich setki chorych, których sytuacja życiowa zmusiła do spędzenia swoich ostatnich dni właśnie tutaj. Jesień życia nie musi być bolesna, jeśli ośrodek jest w stanie stać się dla człowieka drugim domem.Piotr Dudała | 21/11/2008 | Komentarze [1]
Wybierz życie

W ramach zadań z zakresu przeciwdziałania chorobom nowotworowym Starostwo Powiatowe w Będzinie organizuje spotkania edukacyjne poświęcone tematyce wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Spotkania te organizowane są w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym działania przy Centrum Onkologicznym w Katowicach.

Redakcja | 21/10/2008 | Komentarze [2]
Bezpieczne Szkoły w Powiecie

25 września br. w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbędzie się konferencja szkoleniowa w ramach projektu „Europejska Bezpieczna Szkoła” z Programu Comenius – Sieci Tematyczne.

Piotr Dudała | 22/09/2008 | Komentarze [1]
news usunięty

Bartosz Górski | 19/09/2008 | Komentarze [11]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney