Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeEutanazja po sosnowiecku

Eutanazja to uśmiercenie osoby niepełnosprawnej a narzędziem tego czynu jest druga osoba. Eutanazją jest również świadoma, polityczna izolacja „zdrowej” części społeczeństwa od „chorej”, właśnie taka jaką widzimy w niemieckim piśmie z lat 30-tych. I tym tropem poszedł właśnie polski lekarz, członek Zespół d./s. Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powołany przez Prezydenta Sosnowca do ochrony praw osób z niepełnosprawnością.

Krzysztof Korn | 14/05/2010 | Komentarze [9]
Wszystkie dzieci nasze są

Wczoraj odbył się bal w Przedszkolu Integracyjnym nr 55 w Sosnowcu na os. Naftowa. Dzieciaki z oddziałów dla dzieci „zdrowych” doskonale bawiły się z ich kolegami z oddziałów dla dzieci niepełnosprawnych. To na tym polega integracja już na poziomie wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym, bo i takie dzieci tam przebywają. Dyrekcja przedszkola zaprasza już teraz na zapisy na rok szkolny 2009/2010, które rozpoczną się od 9 marca

Krzysztof Korn | 29/01/2010 | Komentarze [2]
Dzieci lepszego Boga

Krzyś (l. 8) – zespół Down’a, Mateuszek (l. 8) – autyzm, Zuzia (l. 6), przepuklina oponowo – rdzeniowa, wózek inwalidzki, taki malutki. Listę małych podopiecznych Przedszkola Nr 55 w Sosnowcu przy ul. Akacjowej 81, obok Naftowej, można wydłużać. Znaczy to, że są to dzieci Boga gorszego? Nie, bo Bóg jest jeden.


Krzysztof Korn | 26/11/2009 | Komentarze [4]
Muzeum Powstania Warszawskiego

Właśnie mija 65 lat od upadku Powstania Warszawskiego. Zapewne nigdy nie odnajdziemy odpowiedzi czy patriotyczny zryw wart był 180 tys. ofiar cywilnych i blisko 40 tys. powstańców. Jest jednak miejsce, które w godny sposób oddaje honor poległym w Powstaniu – to Muzeum Powstania Warszawskiego. I niezależnie od preferencji politycznych, podziękujmy obecnemu Prezydentowi R.P. a wtedy Prezydentowi Warszawy, za perfekcyjne przygotowanie najważniejszego dla Warszawiaków, ale i dla większości Polaków Muzeum. Gdy będziecie w Warszawie musicie go odwiedzić, koniecznie.


Krzysztof Korn | 02/10/2009 | Komentarze [3]
Integracja

INTEGRACJA to organizacja pozarządowa, celem której jest uzyskanie pełnych praw dla osób niepełnosprawnych. Walczy o godność osób najbardziej poszkodowanych przez los, osób wyrzuconych poza nawias społeczeństwa, ich edukację, dostępność do rynku pracy ale głównie o ich rehabilitację… Rehabilitację, a czym oni zawinili? Że nie mówią, nie widzą, nie umieją zrobić pierwszego kroku bez wózka inwalidzkiego? To im przynosi pomoc INTEGRACJA, od dziś obecna wreszcie na Śląsku i w Zagłębiu


Krzysztof Korn | 25/03/2009 | Komentarze [2]
Ratujcie! Policja mnie aresztuje!

W Niemczech policjanci wyzywają najwybitniejszy kwiat polityki polskiej od „Arschlochów”, dupków znaczy. W Ameryce łapami na maskę (widziałem to na "hajłeju", nie na filmach bynajmniej). Tam dopiero jest zamordyzm! We Francji… wolę nie mówić, bo mam kuzynkę w Paryżu, a nuż ktoś kumaty przeczyta to jeszcze w paryskim departamencie policji po polsku… No dobra ryzykuję… tam strzela się po prostu w łeb, ale przynajmniej jest z tego jeden pożytek: mniej bandytów na przedmieściach a więcej wyprodukowanych samochodów przez francuskie fabryki, bo za każdy podpalony samochód należy się rekompensata. Jak to policja załatwia w Sosnowcu?

Krzysztof Korn | 12/03/2009 | Komentarze [13]
Brukselska woltyżerka na byku

Bruksela, stolica Europy. Od czasu mitycznego Zeusa, który porwał najpiękniejszą kobietę – Europę, przeistoczywszy się w byka minęło tysiące lat. Dziś podróżuje się po stolicy Europy metrem. Zaczynamy od stacji Erasme / Erasmus, nazwanej tak jak cała dzielnica ku czci wielkiego humanisty renesansu. Tam właśnie rozpoczyna swój bieg najnowsza linia brukselskiego metra.


Krzysztof Korn | 26/06/2008 | Komentarze [19]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney