Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeWarto się uczyć...

… a wiedzą o tym najstarsi górale. Kiedyś funkcjonował niezły dowcip dotyczący realiów szkolnictwa zawodowego za komuny. „W Zakopanem otworzyli szkołę baców z trzema przedmiotami kierunkowymi: wypęd owiec, spęd owiec i język rosyjski :-)” Od tego czasu wiele się zmieniło. Dziś w Zakopanem „dutków z Cikago” coraz mniej a warte są tyle, co góralom nie chce się nawet po kantorach chodzić. Natomiast petro – rubelki trzymają się „oczień haraszo”, stąd rosyjscy turyści są pod Tatrami mile widzianymi gośćmi, zatem w podtatrzańskich szkołach hotelarskich język rosyjski wrócił do łask. A jak wygląda oferta edukacyjna na rok szkolny 2008/2009 w Sosnowcu dla pracującej młodzieży i dorosłych?

Krzysztof Korn | 12/06/2008 | Komentarze [22]
NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO ŚWIATA

Od wspaniałej katedry we Florencji do Uffizi - jednej z najbardziej znanych galerii na świecie można dojść również bocznymi uliczkami z dala od turystycznych szlaków. Jest we Florencji wąska, cicha i urokliwa zarazem uliczka Via Santa Margherita przy której usytuowany jest Chiesa di Dante - przepiękny kościółek pod wezwaniem Dante Alighieri, znakomitego florentyńczyka. Znajdziemy tam cykl obrazów Bianci Nelli, toskańskiej malarki poświęcony martyrologii ojca Maksymiliana Kolbe. Wstąpcie tam, gdy będziecie w tym mieście.


Krzysztof Korn | 30/04/2008 | Komentarze [8]
Pyrzowice: i śmieszno i straszno


Siedzę sobie przy kasie biletowej na lotnisku w Pyrzowicach a tu nagle awantura: „To skandal! To afera!” Okazuje się, że facet ma ponad 50 kg bagażu, wyraża jednak swoje oburzenie w sposób dość nadpobudliwy, mówiąc najoględniej.

Krzysztof Korn | 27/01/2008 | Komentarze [11]
Jest super! Jest! super! Więc o co ci chodzi?Na ostatniej sesji Rady Miasta Sosnowca w dn. 28.II.07 przyjęto sprawozdanie z realizacji „Programu Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych za okres 2002-2006” oraz uchwalono „Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2007-2010”. V-ce prezydent Jaskiernia w swoim wystąpieniu wymienił pasmo sukcesów na rzecz 15,5% niepełnosprawnych sosnowiczan w minionych latach i roztoczył wizję świetlanej przyszłości. Z relacji zaprzyjaźnionych radnych (nie zaproszony nie pojawiam się nigdzie) wiem, że jedynie p. Anna Sporyszkiewicz zgłosiła wniosek o instalacji ruchomych drzwi na Dworcu PKP. Droga p. Anno, żebyśmy my, osoby niepełnosprawne mieli takie problemy!


Krzysztof Korn | 10/03/2007 | Komentarze [7]
Scheisse! Znowu coś ustawili!

Dariusz przyszedł na świat o 3 miesiące za wcześnie. Inkubatory wtedy już były, ale pielęgniarki jak 30 lat temu – całkiem te same. Nie to, żeby fotografowały się z Dariuszem. Nawet do kieszeni go nie wkładały (komórek wtedy nie było). Uczyniły coś innego: „myślały”, że dotlenią chłopaka i jutro sam pomaszeruje do mamy. Darkowi trzeba było w inkubatorze tylko 5 minut tlenu, dostał 120. Skutki?

Krzysztof Korn | 02/06/2006 | Komentarze [34]
Taki tam blog z Auschwitz


Patrzę tak na Was zza chmurki z rożnych stron i myślę, że Wam wszystkim na prawdę odwaliło. Macie znowu wolną Polskę, ale jej nie szanujecie. Boże! Gdyby dane byłoby mi dożyć takiej Polski! Papież – Polakiem. Papież – Niemcem. Nam w piekle Auschwitz nie śniło się nawet o tym nawet gdy, przechodziliśmy przez ten wąski tunel do lepszego świata.

Krzysztof Korn | 27/05/2006 | Komentarze [7]
Ekstrementalny sport w Sosnowcu! Tylko dla twardzieli!

Uwaga! Uwaga! Polskie Koleje Państwowe i sosnowiecki Urząd Miasta zapraszają na najnowszą atrakcję w mieście – przejazd windą pod halą dworca Sosnowiec - Gówny. Atrakcje zapewnione! Wstęp na koszt PKP i Miasta! Tylko dla prawdziwych mężczyzn!

Krzysztof Korn | 04/04/2006 | Komentarze [5]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney