Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakKochamy Naszego Prezydenta!

Kochamy Naszego Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego za:

1. Jesteśmy dumni, że Pan Prezydent Kazimierz Górski przez okres 12 lat dbał o nas, jak o własne dzieci.
2. Kochamy go za jego inteligencję i dobre wychowanie. Panu Prezydentowi Górskiemu przez usta nie przechodzi słowo zaprzeczenia. Zawsze zgadza się z interlokutorem i obiecuje załatwić wszystko według potrzeb.
3. Za wstręt do kłamstwa.
4. Za doprowadzenie naszego miasta Sosnowca do historycznego rozkwitu.
5. Dzięki jego rządom nasz Sosnowiec jest z jednym najlepiej rozwijających się miast w Polsce.
6. Dzięki niemu Sosnowiec znany jest z bogactwa i kreatywności mieszkańców.
7. Przedsiębiorcy lgną do Sosnowca, co przekłada się na wysokie bezrobocie.
8. Miłość do sportu wyssał z mlekiem matki.
9. Za szanowanie ludzi myślących.
10. Za lśniące i czyste centrum Sosnowca.

Redakcja | 28/11/2014 | Komentarze [3]
Przywitanie Pielgrzymów w Starym Skałacie!

Piotr Dudała | 06/05/2013 | Komentarze [1]
Sławomir Korczyński z Sosnowca otrzymał najwyższy stopień rycerski Rycerzy Zakonu Kolumba

Po raz drugi w Polsce, tym razem w Opactwie Cystersów w Wąchocku, odbyła się w sobote 18 lutego 2012 r. uroczysta ceremonia nadania Stopnia Patriotycznego dla wyróżniających się Rycerzy Kolumba. Miło nam poinformować Państwa, że wśród 58 rycerzy z całej Polski znalazł się Sławomir Korczyński, Wielki Mistrz Rady Sosnowieckiej Rycerzy Kolumba. Poniżej prezentujemy jego krótki biogram.

Ceremonię pasowania poprzedziła Msza Święta, którą odprawił Kapelan Rycerzy Kolumba z Diecezji Radomskiej Ks. Infułat Stanisław Pindera.

Redakcja | 22/02/2012 | Komentarze [5]
Ingres Arcybiskupa Wacława Depo

W uroczystość Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2012 roku Archidiecezja Częstochowska powita nowego pasterza. O godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysty ingres Arcybiskupa Wacława Depo, nowego Metropolity Częstochowskiego do Bazyliki Archikatedralnej Św. Rodziny w Częstochowie.

W uroczystości wezmą również udział Rycerze Kolumba z Rady Sosnowieckiej.Piotr Dudała | 01/02/2012 | Komentarze [2]
Rycerze kupią Centrum JP2

Rycerze Kolumba wykupią Centrum Kulturalne im. Jana Pawła II w Waszyngtonie i stworzą tam sanktuarium i muzeum poświęcone życiu błogosławionego papieża.

Poinformował o tym w Denver podczas dorocznej 129. Konwencji Rycerzy Kolumba Carl Anderson – najwyższy rycerz tej najliczniejszej na świecie organizacji katolików świeckich.

„Z wielką dumą oznajmiam, że Rycerze Kolumba będą przede wszystkim dążyć do zachowania jego [Jana Pawła II – KAI] dziedzictwa dla następnych pokoleń” – oświadczył zwierzchnik Rycerzy. Zapowiedział, że w przyszłym roku organizacja będzie ściśle współpracować z arcybiskupami Waszyngtonu – kard. Donaldem Wuerlem i Detroit – Allenem Vigneronem przy utworzeniu z Centrum ośrodka ogólnonarodowego, będącego stałym muzeum i sanktuarium błogosławionego papieża.

Piotr Dudała | 04/08/2011 | Komentarze [2]
Upominać, ale nie oczerniać

Grzech i upadek, w tym duchowieństwa, musi być nazwany, a niektórzy zasługują na upomnienie, jednak oczernianie ich może podminować Kościół – pouczał arcybiskup-nominat Filadelfii Charles Chaput podczas 129. Konwencji Rycerzy Kolumba. Hierarcha, w homilii podczas Mszy św. inaugurującej 129. Najwyższą Konwencję Rycerzy Kolumba, odniósł się do konfliktów we współczesnym Kościele. Abp Chaput przyznał, że nazbyt często biskupi, kapłani i diakoni są słabi i grzeszni. Zaznaczył, że ich obowiązkiem jest życie zgodne z wysokimi standardami i niektórzy zasługują na upomnienie. Przewodnia rola duchowieństwa musi być nacechowana pokorą i służbą. Podkreślił zarazem, że to nie ludzie założyli Kościół. Nie jest on ich własnością. Nie mają też licencji, aby wymyślać go na nowo. – Kościół należy do Jezusa Chrystusa, a różne role we wspólnocie chrześcijańskiej – duchowieństwo, laikat i życie zakonne – mają równą godność, choć różne cele. Grzech i upadek, w tym duchowieństwa musi być nazwany. Kiedy jednak ludzie wyszydzają swych biskupów i księży z powodu swej pychy, urazów czy jakiegoś przewrotnego pragnienia tego co postrzegają jako „siła”, podminowują sam Kościół i stawiają się przeciw Bogu, którego jest on łodzią – powiedział abp Chaput.

Piotr Dudała | 03/08/2011 | Komentarze [1]
Życie i Dziedzictwo ks. McGivney

Redakcja | 02/08/2011 | Komentarze [1]
Polskie dzieci z Ukrainy w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu

Sosnowiec, 12 lipca 2011r., źródło: UM Sosnowiec

Piotr Dudała | 15/07/2011 | Komentarze [0]
Polska mlodzież ze Starego Skałatu (Ukraina) na Wawelu

W dniu wczorajszym w Krakowie, na zaproszenie Rady Rycerzy Kolumba z Łagiewnik przebywała Polska młodzież z Ukrainy wraz ze swoim kapłanem ks. Rafałem Chajdugą. W tej niezpomnianej wycieczce, z miłą i rozśpiewaną grupą młodych Polaków uczestniczyl Sławomir Korczyński Wielki Rycerz rady sosnowieckiej Rycerzy Kolumba (pierwszy z prawej na zdjęciu), główny organizator z ramienia zakonu pobytu dzieci w Polsce.

Piotr Dudała | 06/07/2011 | Komentarze [110]
Modlitwa św. Franciszka

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Piotr Dudała | 05/07/2011 | Komentarze [10]
Rycerze Kolumba

Piotr Dudała | 05/07/2011 | Komentarze [1]
Rycerze Kolumba w diecezji sosnowieckiej

Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w roku 2006. Od roku 2008 do 2010 działali na terenie Polski jako Stowarzyszenie. Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba, na posiedzeniu w dniach 4-6 lutego 2011 r., podjęła decyzję, aby uczynić Polskę Radą Stanową. Pierwsza konwencja stanowa, gdzie ukonstytuowała się Rada Stanowa oraz wybrano Delegata Stanowego, odbyła się w dniach 20-22 maja 2011 roku w Częstochowie, natomiast uroczyste wprowadzenie na urząd w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach w dniu 25 czerwca 2011 roku. W Polsce są Rady Lokalne, które prowadzą własne inicjatywy.

Piotr Dudała | 04/07/2011 | Komentarze [5]
Rycerze w natarciu

Nie noszą zbroi, choć nazywają siebie rycerzami. Jeśli walczą, to słowem i czynem, by drugiemu człowiekowi było lepiej. Od kilku tygodni mają swoje oficjalne struktury w Polsce, choć działają w naszym kraju od 2006 roku, od kilku miesięcy także w naszej diecezji. W olbrzymiej większości należą do nich świeccy katolicy, choć są także duchowni, wśród nich bp Grzegorz Kaszak. Rycerze Kolumba, bo o nich mowa, są coraz częściej zauważalni w naszych parafiach i miejscowościach.

Piotr Dudała | 03/07/2011 | Komentarze [1]
Witamy gości z Ukrainy

Od wczoraj w Sosnowcu przebywa na wakacjach grupa młodzieży polonijnej z Ukrainy z ich opiekunem Ks. Rafałem Chajdugą. Dzieci pochodzą z wiosek podlegających pod parafię rzymsko- katolicką w Starym Skałacie, który jest położony 40 km od Tarnopola. Przed Drugą Wojną Światową była tam Polska. Teraz, żeby tam dotrzeć trzeba pokonać 240 km w głąb Ukrainy. Nie jest to wciąż takie proste. Nad pobytem dzieci patronat sprawuje Rada Sosnowiecka Rycerzy Kolumba. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli oraz pomocy miasta Sosnowca i Będzina, młodzi Polacy mogą spędzić kilkunastodniowe wakacje w swojej Ojczyźnie.

Piotr Dudała | 03/07/2011 | Komentarze [1]
Sześć powodów, aby zostać Rycerzem Kolumba

Jesteśmy Rycerzami Kolumba. Jest nas 2.000.000 mężczyzn, którzy służą Kościołowi wprowadzając wiarę w czyn. Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.

Piotr Dudała | 03/07/2011 | Komentarze [5]
Rycerze Kolumba: prawo do życia

Jednoznacznie i bezkompromisowo opowiadamy się za życiem - deklaruje Krzysztof Orzechowski, delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. 30 czerwca odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu, który z dotychczasowej ustawy eliminuje wszystkie wyjątki dopuszczające przerywanie ciąży.
W przekazanym KAI oświadczeniu Krzysztof Orzechowski podkreślił, że "prawo do życia jest najbardziej fundamentalnym, naturalnym i niezbywalnym prawem każdego człowieka i dlatego jego ochrona jest naszym obowiązkiem nie tylko jako członków społeczeństwa, ale szczególnie jako katolików". Dodał, że "zgodnie z wyznawaną przez nas wiarą, to Bóg decyduje o początku i końcu życia człowieka".

Piotr Dudała | 28/06/2011 | Komentarze [0]
Wprowadzenie na urząd Rady Stanowej - fotoreportaż

W Kaplicy Matki Bożej Siedmiobolesnej w dolnej części Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, odbyła się ceremonia wprowadzenia na urząd pierwszej w Polsce Rady Stanowej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba - kardynał Franciszek Macharski wraz z współkapelanem i kapelanami Rad. Ceremonii nałożenia insygniów Delegatowi Stanowemu dokonał osobiście Najwyższy Rycerz Carl A. Anderson.
W ceremonii uczestniczył również Wielki Rycerz Rady Sosnowieckiej KofC III - Sławomir Korczyński

Piotr Dudała | 27/06/2011 | Komentarze [0]
Wprowadzenie na urząd Rady Stanowej

W Kaplicy Matki Bożej Siedmiobolesnej w dolnej części Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, odbyła się ceremonia wprowadzenia na urząd pierwszej w Polsce Rady Stanowej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba - kardynał Franciszek Macharski wraz z współkapelanem i kapelanami Rad. Ceremonii nałożenia insygniów Delegatowi Stanowemu dokonał osobiście Najwyższy Rycerz Carl A. Anderson.
W ceremonii uczestniczył również Wielki Rycerz Rady Sosnowieckiej KofC III - Sławomir Korczyński

Piotr Dudała | 25/06/2011 | Komentarze [0]
Jestem stróżem brata mego

Tegoroczne spotkanie delegatów stanowych, które odbyło się w New Haven w dniach 8-12 czerwca było doskonałą okazją do poznania delegatów stanowych ze wszystkich 72 jurysdykcji w ramach Zakonu. Przez cztery dni uczestniczyliśmy w wielu sesjach roboczych dotyczących rozwoju Zakonu, w ramach których pracowaliśmy nad kierunkami naszego działania. Główny temat naszego spotkania "Jestem stróżem brata mego" został powiązany z rozwojem rad i członkostwa.

Piotr Dudała | 19/06/2011 | Komentarze [0]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney