Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeMłoda Polonia w Sosnowcu, cz. II

W dniach od 2 do 16 lipca będzie gościła w Sosnowcu grupa 30 polskich dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzą z wiosek podlegających pod parafię rzymsko- katolicką w Starym Skałacie, który jest położony 40 km od Tarnopola. Przed Drugą Wojną Światową była tam Polska, żeby dotrzeć tam teraz trzeba pokonać 240 km w głąb Ukrainy.

Jeśli ktoś miałby możliwość udzielenia pomocy w organizacji tego wyjazdu, albo miałby pomysł na następny przyjazd do Polski dzieci lub młodzieży, proszony jest o kontakt z duszpasterzem parafii w Starym Skałacie, Ks. Rafałem Chajdugą lub Sławomirem Korczyńskim, Wielkim Rycerzem Kolumba Rady Sosnowieckiej.

Piotr Dudała | 12/06/2011 | Komentarze [3]
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II na Placu Papieskim i w sosnowieckiej Katedrze

Piotr Dudała | 12/06/2011 | Komentarze [0]
Młoda Polonia w Sosnowcu

W dniach od 2 do 16 lipca będzie gościła w Sosnowcu grupa 30 polskich dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzą z wiosek podlegających pod parafię rzymsko - katolicką w Starym Skałacie, który jest położony 40 km od Tarnopola. Przed Drugą Wojną Światową była tam Polska, żeby dotrzeć tam teraz trzeba pokonać 240 km w głąb Ukrainy. Są to tereny bardzo bliskie rzeki Zbrucz, która stanowiła granicę przedwojennej Polski.

Piotr Dudała | 12/06/2011 | Komentarze [0]
Modlitwa do Przenajświętszego Oblicza Pana Jezusa

Pozdrawiamy, czcimy i miłujemy Twoje Oblicze, o Jezu nasz kochany, prawdziwy wizerunku Boga żywego. Wpatrujemy się w Ciebie całą siłą dusz naszych i błagamy najpokorniej: wyciśnij w nas Twój Boski obraz.

Dobry Jezu, ukryj nas w Twym Obliczu świętym, aby ono było nam obroną niezwyciężoną przeciw naszym nieprzyjaciołom. Amen.

O Przenajświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, zasłoń nas! Jezu, ufamy Tobie!
Modlitwa do Przenajświętszego Oblicza Pana Jezusa odmawiana jest codziennie w Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Redakcja | 08/06/2011 | Komentarze [1]
Zagłębiowscy Święci

Tekst ten powstał 1 listopada 2008r., w Dniu Wszystkich Świętych i od tego czasu był wielokrotnie uzupełniany o nowe postacie i fakty. Najnowsza "wersja" uwzględnia beatyfikację Jana Pawła II, co miało miejsce 1 maja 2011r. w Rzymie i wizytę w Sosnowcu w 1938r. błogosławionego męczennika, karmelity o. Alfonsa Marii Mazurka. O tym ostatnim fakcie dowiedziałem się podczas IV Sympozjum Naukowego poświęconego życiu i duchowości służebnicy Bożej Teresy od św. Józefa, które odbyło się w dniu 25 maja 2011r., na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Piotr Dudała | 30/05/2011 | Komentarze [6]
Rycerze Kolumba w Katedrze

W dniu dzisiejszym w Domu Katolickim odbyło się spotkanie informacyjne kandydatów na członków zakonu Rycerzy Kolumba, którzy będą w przyszłości działać przy najważniejszym kościele w diecezji, „matce kościołów”, sosnowieckiej Katedrze Wniebowzięcia NMP. Na spotkanie, którego gospodarzem był proboszcz parafii Wniebowzięcia ks. kan. Jan Gaik, przybyło kilkanaście zaproszonych osób. Rycerze już wkrótce pojawią się w Katedrze by wspierać kościół i kapłanów, pomagać biednym, krzewić wartości rodzinne i patriotyczne oraz pełnić straż w świątyni – o co szczególnie gorąco zaapelował ks. Gaik.Piotr Dudała | 05/03/2010 | Komentarze [20]
Zakon Rycerzy Kolumba w Czeladzi

W niedzielę, 8 listopada o godz. 12.15 w naszym kościele odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie dla mężczyzn, którzy pragnęliby włączyć się w działalność Rycerzy Kolumba - informuje strona internetowa Parafii pw. św. Stanisław BM w Czeladzi www.parafia.czeladz.pl.

Piotr Dudała | 06/11/2009 | Komentarze [1]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney