Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe100-lecie Zagłębia Sosnowiec

W Urzędzie Miejskim w Sosnowcu odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Obchodów Jubileuszu 100-lecia klubu Zagłębie Sosnowiec. W jego skład weszli przedstawiciele m.in. środowisk sportowych, MOSiR-u, właściciela klubu i Urzędu Miejskiego. Pierwsze spotkanie odbyło się na początku marca. W jego trakcie ustalono, że na następnym przedstawiony zostanie harmonogram imprez i przedsięwzięć organizowanych z okazji jubileuszu. Temat Stadionu Zagłębia nie był poruszany.

Piotr Dudała | 05/03/2006 | Komentarze [21]
Spotkanie w sprawie dróg

W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, dotyczące stanu dróg w mieście. Nie wiem czy ta kwestia wymaga spotkań, bo przecież nie trudno określić stan dróg po zimie. I wcale pocieszeniem nie powinien być fakt, że większość dróg w Polsce wygląda podobnie. Wnioski ze spotkania są enigmatyczne. I tak każdy z kierowców wie, że porządne wyremontowanie dróg jest dla drogowców czymś w rodzaju „mission impossible”. Panowie zabierzcie się do pracy, a nie tylko rozmawiajcie o niej.

Agnieszka Rusak | 01/03/2006 | Komentarze [3]
Sosnowiec dostał certyfikat „Przejrzystej Polski”

Sosnowiec znalazł się wśród samorządów, które zaliczyły wszystkie zadania stawiane przez organizatorów akcji. Tak jak inne miasta starające się o certyfikat "Przejrzysta Polska", Sosnowiec musiał spełnić kilka zasad, a każda z nich wiązała się z wykonaniem kilku zadań.


Piotr Dudała | 01/03/2006 | Komentarze [7]
Stypendia dla studentów

Urząd Miejski poifnormował dzisiaj, iż termin składania wniosków o stypendia w ramach programu "Europejskie Stypendia Studenckie" został przedłużony do końca marca. Stypendia są wypłacane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i miasta. Wnioski o stypendia mogą składać studenci studiów magisterskich, licencjackich i inżynierskich, w których rodzinach dochód netto na członka rodziny miesięcznie nie przekroczył 504 zł. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji UM w Sosnowcu, ul. Małachowskiego 3, pokój 30, tel.: 2960617.

Paweł Mikuła | 27/02/2006 | Komentarze [2]
W Sosnowcu 12 nowych radiowozów


Jak informuje Urząd Miasta, sosnowiecka policja ma 12 nowych radiowozów. 50 % środków na zakup pojazdów pochodziło z budżetu gminy pozostałe z budżetu państwa. Sosnowiecka policja wzbogaciła się o 12 nowych radiowozów. 7 oznakowanych marki Peugeot Partner oraz 5 radiowozów operacyjnych 4 Skody Octavia i 1 Chevrolet Aveo.

Agnieszka Rusak | 26/02/2006 | Komentarze [2]
Zagrożenie Ptasią Grypą - Apel Prezydenta Miasta!

W trosce o zdrowie Mieszkańców naszego miasta, apeluję o zastosowanie się do zamieszczonej niżej instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Jednocześnie proszę wszystkich o rozpropagowanie jej treści wśród bliskich i znajomych.


Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski

Przyłączamy się do tego apelu, zamieszczając zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego!Piotr Dudała | 24/02/2006 | Komentarze [1]
Planowane remonty dróg

Niestety tegoroczna zima nas nie oszczędza. Obfite opady śniegu i niskie temperatury spowodowały znaczne uszkodzenia nawierzchni dróg na terenie Sosnowca. Rozpoczęto już jednak przygotowania do procedury przetargowej, która wyłoni firmy, prowadzące remonty na najbardziej zniszczonych ulicach.

Arkadiusz Chęciński | 23/02/2006 | Komentarze [9]


Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney