Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupePrezydent Górski Europejczykiem Roku 2005?

Miesięcznik "Monitor Unii Europejskiej" w listopadzie ubiegłego roku zgłosił się do wszystkich gmin z propozycją wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na tytuł "Europejczyka Roku 2005" w 6 kategoriach. Jedna z nich zakłada zgłoszenie w kategorii "Gospodarz gminy, miasta, regionu" – osoby, która ma szczególne osiągnięcia w kontaktach z Unią Europejską. Sosnowieccy radni jednogłośnie zdecydowali na wczorajszej sesji o wytypowaniu kandydatury prezydenta Kazimierza Górskiego do tego konkursu.

Piotr Dudała | 26/01/2006 | Komentarze [10]
Pomnik Ojca Świętego... z żaglem!

Wczoraj w Urzędzie Miejskim - informuje strona internetowa Urzędu - odbyło się kolejne spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, samorządowcy. Na początku spotkania architekt Danuta Fredowicz,która zajmie się realizacją projektu zagospodarowania Placu Papieskiego przedstawiła najnowszą wizualizację projektu. Do poprzedniego projektu dodano nowe elementy, w tym około 25 metrowy żagiel, który stanąłby tuż przy pomniku.


Piotr Dudała | 25/01/2006 | Komentarze [22]
Nowa koncepcja szkolnictwa specjalnego?

Prezydent miasta w porozumieniu z Komisją Oświaty powołał zespół, który wypracuje koncepcję restrukturyzacji szkolnictwa specjalnego w mieście. Przypomnijmy, że wcześniejsza koncepcja Wydziału Edukacji UM zakładała funkcjonowanie dwóch zespołów szkół specjalnych. To wzbudziło protesty nauczycieli i rodziców dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, którzy obawiali się likwidacji swojej szkoły. Władze miasta postanowiły więc poszukać wyjścia kompromisowego.Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [2]
Fakty czy plotki?

W związku z dymisją wojewody Lechosława Jarzębskiego wręczoną mu przez jego następcę Tomasza Pietrzykowski w dniu 2 stycznia 2006r. były wojewoda znalazł się wśród poszukujących pracy. Ze źródeł zbliżonych do zazwyczaj dobrze poinformowanych dochodzą wiadomości, że tow. z SLD pozytywnie odpowiedzą na pytanie byłego wojewody. Pomożecie?

| 06/01/2006 | Komentarze [29]
Tajna strona Urzędu!

Sosnowiec ma ładną i ciekawą stroną internetową. Do tego dochodzi bogactwo informacji o mieście. Właściwie z każdej dziedziny. Czego tu nie ma? Historia, komunikacja, telefony, instytucje miejskie, gospodarka, kultura, sport, turystyka, rekreacja, edukacja, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, życie religijne, hotele i gastronomia. Jest jednak jeden szkopuł, można sobie tylko popatrzeć. Informacji tych nie da skopiować, używając najpopularniejszej przeglądarki Internet Expolorer.


Piotr Dudała | 01/01/2006 | Komentarze [15]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney