Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


"Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie"; (Ks. Izajasza 53:5)

Boskie Oblicze: 16 lipca 2005 roku siostra Blandina Paschalis Schlömer dokonała tak zwanej suprapozycji, nakładając przezroczystą folię z twarzą z Całunu Turyńskiego na twarz z Całunu z Manoppello. Nałożone na siebie obrazy przedstawiają tę samą osobę.


Według autora książki, Święte Oblicze - Całun z Manopello odpowiada pojawiającym się od dwóch tysięcy lat przekazom historycznym na temat obrazu Chrystusa, „którego nie namalowała ludzka ręka”, oraz historycznym relacjom na temat Chusty Weroniki.

Autor: Piotr Dudała | 22/04/2011
Komentarze
#1 | @PAWLO dnia 24.04.2011 13:08
Zachowujesz się jak ktoś komu coś nie smakuje a ciagle zamawia to nie lubiane danie. Przecież wchodzisz tu dziesiątki razy wiec dobrze wiesz czego tu się spodziewać - dlatego Twoje komentarze (za przeproszeniem) są idiotyczne.
W ramach zbierania materiałów do pracy o specyfice internetu zaglądam tu dość często bo tak oryginalnie zestawionej tematyki nie nigdzie na świecie, nawet na najbardziej kuriozalnych www. Właścicielowi nie wyszlo w polityce, to zgodnie z zasadą - jak trwoga to do Boga - spełnia sie właśnie w tak oryginalny sposób. Znawcy twierdzą że za to nie idzie sie do Raju. Ale to jego problem i nie ma co mu ciągle dokuczać. Jaki jest koń każdy widzi. PAWLO daj sobie troche luzu.
#2 | PAWLO dnia 23.04.2011 21:59
Diecezja Sosnowiecka, WITAMY!!! Gościu Niedzielny, WITAMY!!! Gazeto Polska, WITAMY!!! Bo, nie jest to SOSNOWIECINFO.FATY!!! Tylko, srani.. w banie, o i tyle w temacie!!! JAMEN
#3 | PAWLO dnia 23.04.2011 21:57
Diecezja Sosnowiecka, WITAMY!!! Gościu Niedzielny, WITAMY!!! Gazeto Polska, WITAMY!!! Bo, nie jest to SOSNOWIECINFO.FATY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#4 | Wspólczesne Zmartwychwstania dnia 23.04.2011 13:11
"Dziennik Łódzki": Pani Halina Szejak vel Żeak z Łodzi wie, jak wygląda życie po śmierci. Trzy razy była za progiem. - Szłam do światła, po złotych schodach - wspomina. - Na nogach miałam złote sandały. Całe moje ciało pokryte było złotym pyłem. Obok mnie były małe dzieci i aniołki - opowiada.
Czuła się cudownie, ale ze względu na rodzinę zdecydowała się wrócić. Od tej chwili jej życie zmieniło się. Twierdzi, że na lepsze. Zniknęły lęki, nabrała pewności siebie. Zaczęła malować bajecznie kolorowe obrazy, zrozumiała, że trzeba smakować każdą chwilę.
Co roku w szpitalach regionu łódzkiego w stan śmierci klinicznej popada 1,5 tys. osób. Ilu z nich czuje, że trafiło do raju? Ilu, że do piekła? Nie wiadomo. Ale jedno wiemy - mamy dużo większą szansę na przeżycie takiej dramatycznej sytuacji niż nasi dziadkowie czy rodzice. Lekarzom udaje się ratować coraz więcej pacjentów. Medycy potrafią też racjonalnie tłumaczyć wizje, które mają umierający pacjenci. Mogą je powodować podobne do narkotyków substancje wytwarzane przez organizm w stanie bólu, wizje daje też niedotlenienie mózgu. Księża mówią z kolei o rozluźnianiu więzi duszy i ciała.
Skoro osoby uznane za święte, jak Faustyna Kowalska, widziały piekło, to może je też zobaczyć zwykły człowiek - przekonuje ojciec Jacek Norkowski, dominikanin.
Psychologowie regularnie stykają się z osobami przekonanymi, że były już po drugiej stronie i widzą pozytywne skutki takich przeżyć dla pacjenta.
Ludzie, którzy podczas śmierci klinicznej mieli wizje, są potem bardziej empatyczni, łatwiej im porozumieć się z bliskimi, są bardziej kreatywni. A nawet wyraźniej widzą kolory. Co naprawdę dzieje się z człowiekiem przekraczającym próg?
Matylda Witkowska, "Dziennik Łódzki"
#5 | Realista dnia 23.04.2011 12:37
Przeciez to oczywiste że Zmartwychwstanie jest faktem. Że Zmartwychwstanie jest rzeczywistością. I nie potrzeba żadnych dowodów. Przecież jakby ktoś miał jakieś wątpliwości i ośmielił by je wypowiedzieć, nawet szeptem - to zaraz znalazło by się kilku takich którzy skierowali by sprawę do Sądu o obrazę uczuć religijnych i facet zgnił by w kryminale. U nas w kraju oczywiście...

OLGO - Słowa i tok rozumowania, Klausa Bergera, profesora teologii i Nowego Testamentu na Wydziale Teologii Ewangelickiej uniwersytetu w Heidelbergu - są porażająco przekonujace i logiczne.
#6 | olga dnia 22.04.2011 19:21
Klaus Berger, profesor teologii i Nowego Testamentu na Wydziale Teologii Ewangelickiej uniwersytetu w Heidelbergu, jeden z najbardziej znanych współczesnych biblistów niemieckich, autor licznych publikacji książkowych, pisze w niemieckim wydaniu Focusa, że "obraz twarzy Jezusa z Manoppello jest pierwszą stroną Ewangelii. Ewangelia jest tekstem, a poprzedza go ten właśnie obraz Zmartwychwstania (...). Według tradycji żydowskiej, aby dowieść czegoś przed sądem, trzeba było przedstawić dwóch świadków. I tu właśnie mamy dwóch świadków - Jana i Piotra, ale też dwa dowody - dwa kawałki płótna: Całun Turyński i Oblicze z Manoppello. Są to zatem dwa rzeczowe dowody Zmartwychwstania. Zmartwychwstanie jest faktem, nie jest to teologiczna metafora. Zmartwychwstanie jest rzeczywistością. I o tym mówi ów obraz z Manoppello".
#7 | Aż trzy !!! dnia 22.04.2011 19:17
Boskie Oblicze
Czy dane jest nam poznać Boskie Oblicze? Według dostępnych opisów możemy poznać oblicze i ciało Jezusa:

1. Całun Turyński miał okrywać ciało Jezusa Chrystusa złożone w grobie
2. Całun z Manopello jest autentycznym wizerunkiem Chrystusa, tym samym, które tradycja nazywa Chustą św. Weroniki
3. Chusta z Oviedo, miała okrywać ciało Jezusa Chrystusa złożone w grobie razem z Całunem Turyńskim
#8 | Nałożyła Całuny? dnia 22.04.2011 18:11
To ile w końcu jest tych całunów?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney