Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


10. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW LALEK - KATOWICE DZIECIOM

10. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW LALEK „KATOWICE – DZIECIOM” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice
27 maja – 1 czerwca 2011

Organizowany przez Teatr Ateneum Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom” kończy w tym roku okrągłe dziesięć lat. Jak jubileusz, to jubileusz, więc tym razem konkursowe zmagania trwać będą o jeden dzień dłużej. Czeka nas zatem całe sześć dni emocji i wspaniałych wrażeń; tym bardziej wyjątkowych, że organizatorzy odeszli od wypracowanej w ostatnich latach koncepcji – konfrontacji teatru polskiego z lalkarzami wybranego kraju – i zaprosili do udziału laureatów poprzednich dziewięciu konkursów oraz zespoły z miast partnerskich.
Grupy zorganizowane powyżej 10-ciu osób otrzymają znaczną zniżkę, kontakt tel. 32 253 79 26 oraz e-mail: biuroateneum@o2.pl

O nagrody Prezydenta Miasta Katowice walczyć będą 2 inscenizacje krajowe i 12 zagranicznych (z Czech, Japonii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Węgier i Ukrainy). Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem wszystkie spektakle adresowane są do publiczności dziecięcej. W tym roku każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie: najmłodszych ucieszą klasyczne baśni (choć nie zawsze w klasyczny sposób zrealizowane), jak ukraińska wersja „Królowej Śniegu”, toruński „Słowik” czy „Królewna Śnieżka” z węgierskiego Peczu, a także zupełnie nowe historie („Klaunada” z Koszyc, „Poznańskie koziołki” czy przezabawna „Muubajka” w wykonaniu Divadla PIKI – ubiegłorocznych festiwalowych zwycięzców); starsi zobaczą m.in. refleksyjną litewską „Pozytywkę” i pełną poezji niemiecką opowieść o Gęsi, Śmierci i tulipanie. Wszyscy – niezależnie od wieku – będą się znakomicie bawić na familijnym, dynamicznym widowisku ulicznym z Budapesztu.

Wśród 6 imprez towarzyszących dzieci obejrzą przedstawienie muzyczne z Hiszpanii i najnowszą premierę gospodarzy, dla dorosłych natomiast wystąpią teatry polskie ( Ateneum z „Joanną d’Arc”, Poznań z żartobliwymi miniaturami Ignacego Nikorowicza o małżeńskich rozterkach, Warszawa z okrutną impresją wg Zbigniewa Herberta o samotności i bezwględności natury ludzkiej) oraz – chyba największa atrakcja festiwalu – Jagdish Bhatt z Indii, który zaprezentuje tradycyjny teatr marionetek z rejonu Radżastanu.

Artysta z Indii poprowadzi również warsztaty aktorskie, podobnie jak Japończyk, Noriyuki Sawa. W Galerii Ateneum odbędzie się też wernisaż wystawy grafik Joanny Piech.

Przed nami 18 teatrów, 20 tytułów, 34 przedstawienia z 10 krajów, które będzie można zobaczyć na 3 scenach – Ateneum, Galerii i Kinoteatru Rialto oraz w plenerze ulicznym. Bogactwo motywów, form i nastrojów. Zapraszamy!

Renata ChudeckaAutor: Redakcja | 20/05/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney