Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowiec nie wykorzystuje tego, co ma najlepsze

Krynica "zabrała" nam Jana Kiepurę. Tylko jak to się stało, skoro to właśnie w Sosnowcu urodził się i spędził dzieciństwo nasz słynny w świecie tenor. Czy miasto nie chce lub nie potrafi korzystać z symbolu, który ma pod ręką? A może nie ma na to pomysłu? Postanowiliśmy to sprawdzić. Billboardy, breloczki, cukierki, foldery? A może szlaki, wielowymiarowe festiwale, kurant? O radę zapytaliśmy specjalistów od promowania wizerunku miast.
- Dzisiaj mamy taki trend w promocji, który sugeruje łączenie różnych form - mówi Marek Tobolewski z Creative Group Head Eskadra. - Ma być obraz, dźwięk, nawet dotyk. Promocja ma budować bliskość i wołać "idź, zobacz, przekaż".

Jak więc jego zdaniem można wykorzystać postać Kiepury?

- Na pewno dobrym pomysłem w tym przypadku jest akcent muzyczny, czy to w formie kurantu, hejnału czy nawet dzwonków do telefonu. Drugi, ostatnio bardzo popularny to tzw. questing, taka forma szlaku połączonego z podchodami. Chodzi o to, aby wybrać kilka miejsc i iść tropem tej osoby. Może przy okazji stworzyć jakieś rekonstrukcje? Do tego strona internetowa i zachęta - idź tą trasą, opisz, zrób zdjęcie, narysuj. Nagrodą może być brelok z postacią czy USB. Co do festiwalu, myślę, że warto byłoby wejść w większą współpracę z Krynicą właśnie - mówi Marek Tobolewski.

Grzegorz Dąbrowski, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM w Sosnowcu przyznaje, że Kiepurę trzeba lepiej "wykorzystać".

To prawda, nie wykorzystujemy na tyle tej postaci, na ile moglibyśmy. Hejnał już mamy i nie sensu tego zmieniać, ale myślimy o festiwalu tenorów z dużym rozmachem i chcemy wejść we współpracę z Krynicą. Festiwal robimy od dwóch lat, ale z powodu braku sali koncertowej nie miał rozmachu. W tym roku zaczniemy ją budować. Myślimy o figurkach i brelokach. Mamy płyty, które trafiały do gości odwiedzających miasto, ale następny nakład będzie także w Centrum Informacji Miejskiej - mówi Dąbrowski.

Zdaniem socjologa prof. Jacka Wodza, miasto już dawno powinno postawić większy nacisk na promocję bazując na Janie Kiepurze i innym muzyku z Sosnowca, Władysławie Szpilmanie.

- Mam wrażenie, że pod tym względem to przypomina bardziej promocję spółdzielni. Kiepura był nie tylko artystą, ale i popularyzatorem polskiej muzyki. Może to wykorzystać i stworzyć np. festiwal popularyzowania polskiej muzyki współczesnej im. Kiepury.

źródło: red. Magdalena Nowacka, Dziennik ZachodniAutor: Piotr Dudała | 21/05/2011
Komentarze
#1 | Sławek dnia 23.05.2011 11:09
Panie Piotrze w 2009 roku, przekazałem opracowaną przeze mnie na prośbę wielu mieszkańców Sosnowca biografię Jana i Władysława Kiepurów. Zawarłem w niej odpowiedzi na zadawane mnie pytania na temat: jak to się stało, że Kiepurowie znaleźli się w Sosnowcu i na wiele innych pytań. Przekazałem kilka zdjęć, jednak do dnia dzisiejszego leży to wszystko w Wydziale Kultury. Bo jak zwykle brak pieniedzy. Prawdopodobnie ten malutki folder /składanka/ zostanie wydana w Krynicy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney