Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Otwarcie papieskiego Centrum "Nie lękajcie się!"

Wraz z beatyfikacją i otwarciem papieskiego Centrum „Nie lękajcie się!”, Łagiewniki wzbogacają się o nowy wymiar i nowe treści. W tym szczególnym miejscu nasz Wielki Rodak, już jako Błogosławiony, ujawnia swoją obecność w znaku relikwii, które 11 czerwca - w dniu dziękczynienia za Osobę i Pontyfikat Jana Pawła II – zostaną wprowadzone do Kościoła na „Białych Morzach” w krakowskich Łagiewnikach.

O godz. 10:00, w Bazylice Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czuwanie modlitewne, po którym ok. godz. 11:25 relikwie bł. Jana Pawła II zostaną przeniesione procesyjnie na ołtarz polowy na placu przed powstającym Centrum „Nie lękajcie się!”, gdzie o godz. 12:00 sprawowana będzie Eucharystia. Po Mszy św. poświęcone zostaną nowe budynki Centrum: Kościół Dolny, gdzie złożone będą relikwie Jana Pawła II, Instytut Jana Pawła II oraz Centrum Wolontariatu. Po uroczystościach, o godz. 14:00 odbędzie się plenerowy koncert dziękczynny,
W dniu uroczystości, o godz. 10:00 odbędzie się Małopolskie Święto Młodych Wolontariuszy Mieć wyobraźnię miłosierdzia współorganizowane przez Samorząd Województwa Małopolskiego, Miasto Kraków, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Motto przewodnie Święta zostało zaczerpnięte z projektu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego, mającego na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych ludzi, kształtowanie postaw obywatelskich, a także budowanie trwałych podstaw wolontariatu.

Na scenie głównej i w namiotach na błoniach przed powstającym Centrum "Nie lękajcie się!" będą prezentowały swoją działalność grupy i instytucje związane z wolontariatem m in. harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych – Hospicjum Św. Łazarza, Polskiego Czerwonego Krzyża, Szkolnych Kół Caritas, uczniowie Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej i Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej oraz młodzież katechizowana Archidiecezji Krakowskiej.

W czasie Święta swoją obecność w sposób szczególny zaznaczą uczestnicy małopolskiego projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym, którzy nie tylko zaprezentują swoją działalność wolontariacką, ale przede wszystkim zainaugurują jubileuszową, piątą edycję projektu.

Prezentacje sceniczne poprowadzi Lidia Jazgar wraz z Tomaszem Zielińskim, Józefem Hojną i Mirosławem Sperą – prowadzącymi Spotkania Młodych na Polach Lednickich.


Ramowy program uroczystości

godz. 10:00
Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
Czuwanie przy relikwiach bł. Jana Pawła II.

„Białe Morza” Kraków – Łagiewniki
Rozpoczęcie Małopolskiego Święta Młodych Wolontariuszy „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” organizowanego w ramach Małopolskich Dni Jana Pawła II.

godz. 11:25
Wyjście procesyjne z relikwiami bł. Jana Pawła II do ołtarza polowego na placu Centrum Jana Pawła II.

godz. 12:00
Plac Centrum Jana Pawła II
Uroczysta Msza św., po której nastąpi przeniesienie relikwii bł. Jana Pawła II do Kościoła Dolnego i poświęcenie nowych obiektów Centrum.

godz. 14:00
Koncert dziękczynny w wykonaniu zespołów „Stróże Poranka” oraz „Deus Meus”.


www.milosierdzie.pl


Autor: Piotr Dudała | 08/06/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney