Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jestem stróżem brata mego

Tegoroczne spotkanie delegatów stanowych, które odbyło się w New Haven w dniach 8-12 czerwca było doskonałą okazją do poznania delegatów stanowych ze wszystkich 72 jurysdykcji w ramach Zakonu. Przez cztery dni uczestniczyliśmy w wielu sesjach roboczych dotyczących rozwoju Zakonu, w ramach których pracowaliśmy nad kierunkami naszego działania. Główny temat naszego spotkania "Jestem stróżem brata mego" został powiązany z rozwojem rad i członkostwa.Na spotkanie w tym roku zostali zaproszeni również sekretarze stanowi, aby podkreślić, jak ważne dla rozwoju i sukcesu Zakonu są jedność w zespole i kontynuacja działań w ramach długoterminowego planu.

Najwyższy Rycerz i Najwyżsi Funkcjonariusze w swoich wystąpieniach podkreślali i rzucili każdemu z nas wyzwanie, abyśmy wiedzieli, że jako Rycerze Kolumba jesteśmy organizacją katolickich mężczyzn, której podstawowe zasady to: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Podkreślali, że nie są to tylko słowa-hasła, ale zasady, które są nam dane i zadane. Są to zasady, których istotę musimy na nowo odkrywać w swoich działaniach i które mają kierunkować naszą duchowość.

Jest to zadanie także dla nas, Rycerzy Kolumba w Polsce. Podejmując nasze działania, powinniśmy pamiętać, że nie robimy tego dla samego pragnienia działania, dla swego rodzaju "aktywizmu", ale również, aby potwierdzić prawdziwe i realne znaczenie zasad naszego Zakonu. Jest to też zadanie, abyśmy byli świadkami prawdy, że życie zgodnie z zasadami Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa - zasadami, które mają swoje źródło w Eucharystii - jest dziś możliwe. Każdy z nas jest powołany do bycia Stróżem Brata Swego.

Najwyższy Rycerz wskazał, że jeśli nie zachowamy tych zasad, utracimy swój charakter - jak sól traci swój smak - i zostaniemy sprowadzeni do jednej z wielu organizacji społecznych, które również pomagają w lokalnych środowiskach. Nam potrzebna jest duchowa głębia, która wzywa nas do przekraczania naszych ograniczeń i wychodzenia do osób w potrzebie. Do tego każdy z nas jest dziś powołany.

Czy jesteśmy tego świadomi? Wiem, ze może to być wyzwanie, ale - jeśli temu sprostamy - będziemy realizowali dziedzictwo ks. Michael'a McGivney'a także w polskich warunkach. Jeśli sprostamy temu wyzwaniu, swoim przykładem przyciągniemy innych mężczyzn, by przyłączyli się do budowania naszego dzieła.

Kolejną rzeczą, na którą zwrócono szczególną uwagę, jest wizerunek Rycerzy Kolumba. Wizerunek ten zależy od programów i działań, które podejmujemy w swoich lokalnych społecznościach. Kiedy ludzie słyszą o Rycerzach, zastanówmy się Bracia, o czym takie osoby myślą, co przychodzi im na myśl? W naszych polskich warunkach musimy wiedzieć, że poprzez to, co robimy, budujemy pozytywny wizerunek Rycerzy Kolumba zarówno na dziś, jak na przyszłość.

Ogromną pomocą są dla nas nasi Biskupi i Kapelani. Dbając o nasz duchowy rozwój inspirują nas do coraz to lepszego i głębszego rozumienia istoty naszych zasad: Miłosierdzia, Jedności, Braterstwa i Patriotyzmu.

W najbliższym roku wraz z Funkcjonariuszami Stanowymi będziemy wspólnie pracować, aby odpowiedzieć na wyzwanie dane nam przez naszych przełożonych w Zakonie. Jako jurysdykcja polska chcemy też dać przykład, że aby osiągnąć sukces, niezbędny jest nam duchowy rozwój, dzięki któremu możemy ujrzeć właściwą perspektywę dla naszej aktywności i jeszcze lepiej służyć Kościołowi.

Vivat Jesus!

Krzysztof Orzechowski
Delegat Stanowy w Polsce
Zakonu Rycerzy Kolumbaźródło: www.rycerzekolumba.pl


Autor: Piotr Dudała | 19/06/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney