Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


"Napieralski oszukuje albo ktoś go oszukał"

TVN24: MINISTER FINANSÓW O PROPOZYCJACH SLD

- To, co przedstawił pan Napieralski, jest zaskakujące i bardzo mocno uderzy w kieszenie znaczących i to nie najbogatszych grup społecznych. Więc albo Napieralski chce oszukać Polaków mówiąc, że zabierze tylko najbogatszym, albo ktoś jego oszukał - powiedział w "Faktach po Faktach" minister finansów Jacek Rostowski, odnosząc się do konferencji szefa SLD, na której zapowiedział, że wie jak w budżecie zaoszczędzić 20 mld zł.Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Grzegorz Napieralski zaprezentował plan oszczędności, które według jego partii mają przynieść 20 miliardów złotych. Zapytany przez dziennikarzy, nie był jednak w stanie dokładnie odpowiedzieć, ile będą kosztować obietnice wyborcze jego partii, a także ile właściwie wynosi deficyt budżetowy.

Napieralski znalazł 20 miliardów
Według niego sposobów na oszczędności jest kilka: likwidacja IPN, funduszu kościelnego i CBA. Ponadto lewica chce obciąć budżet kancelarii prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu o 20 procent; zrezygnować z nauczania religii w szkołach i wycofać polskie wojsko z Afganistanu. Wszystkie te propozycje mają przynieść około trzech miliardów złotych oszczędności. Dodatkowo Sojusz chce obciąć zatrudnienie urzędników o 10 procent, zreformować KRUS, aby najbogatsi rolnicy płacili normalne składki i ograniczyć "becikowe" i "ulgę prorodzinną oraz opodatkować banki, utworzyć fundusz na wypadek kryzysów i obniżyć akcyzę na tytoń i alkohol.

Dziwne propozycje

Minister Rostowski odniósł się kolejno do każdej z tych propozycji. - Jeśli chodzi o likwidację CBA i IPN to jest to właśnie kwota ok. 1 mld zł, religia poza szkołą to też ok 1 mld. Natomiast nieporozumieniem jest 1,2 mld z powodu zakończenia misji w Afganistanie, bo budżet wojska jest ustalony na poziomie 1,95 proc. PKB. Jeśli zatem te pieniądze nie zostaną wydane na wojsko w Afganistanie, to zostaną wydane na wojsko w Polsce. Z kolei propozycja obniżenia ulgi prorodzinnej i "becikowego" (zdaniem SLD 2,4 mld zł oszczędności) byłoby możliwe, jeśli zabralibyśmy tę ulgę w rodzinach zarabiających łącznie powyżej 4,3 tys. zł. miesięcznie. Moim zdaniem to nie są najbogatsi Polacy - analizował minister.

I dodał, że ograniczenie tych ulg tylko najbogatszym, czyli zarabiającym powyżej 32 proc. progu podatkowego "to byłyby dużo mniejsze pieniądze dla budżetu".

To nie wszystko

Te oszczędności są kompletnie fikcyjne, albo pan Napieralski rzeczywiście ma takie plany.
Zdaniem Rostowskiego Grzegorz Napieralski próbuje też uderzyć w rolników. - Mówi, że chce zaoszczędzić 1,5 mld na KRUS. Chodzi o rolników najlepiej sytuowanych. Zatem jeśli byśmy chcieli wykluczyć rolników o gospodarstwie powyżej 20 ha to kosztowałoby ich to 1300 zł miesięcznie, jeśli rolnik miałby 30 ha ziemi ten koszt rośnie do niemal 2,5 tys. zł. Moim zdaniem to nie są najbogatsi rolnicy i obszarnicy. Problem polega na tym, że te oszczędności są kompletnie fikcyjne, albo pan Napieralski rzeczywiście ma takie plany - powiedział Rostowski.

Za nierealne szef resortu finansów uznał też oszczędności na akcyzie na alkohol i papierosy (...).

TVN 24Autor: Redakcja | 19/09/2011
Komentarze
#21 | Arek dnia 20.09.2011 09:31
Niemniej jednak politycy nie maja obowiązku byc wzorami moralności, nawet ci z SLD. I tak dla mnie bardziej moralnym politykiem jest ten, który otwarcie mówi, że jest niewierzący, niż ten, który ciagle wyciera sobie gębę Panem Bogiem i wykorzystuje go do własnych, często prymitywnych celów.A ksiądz katolicki, tak jak zakonnik powinien być przykładem samych dobrych cnót, albo, jeżeli ma z tym problem, nie byc ksiedzem. I nie powinien być utrzymywany przez państwo, które samo siebie nazywa demokratycznym.
#22 | @Arek dnia 20.09.2011 09:15
Arku, a wszyscy politycy są kryształowi, zwłaszcza Ci z SLD! GrinGrinGrin
#23 | Arek dnia 20.09.2011 08:31
Owszem, nie powinni mieć przywilejów prawnych, finansowych, społecznych. Nie powinni też mieć dzieci, na które państwo polskie jest winne łożyć do uzyskania ich pełnoletności.Nie powinni rówież obnosić sie z zamożnością, którą traktują (oczywiście nie wszyscy), jak poziom statusu społecznego.Natomiast powinni nieporównywanie więcej iść śladami Chrystusa, wyznawać wartości Jemu bliskie...Nie uważasz tak, Reniu?
#24 | Renia dnia 20.09.2011 07:42
księża powinni nic nie mieć, to byłoby dobrze
#25 | NK dnia 20.09.2011 07:23
Jakie szyderstwo? Przecież ciagle sie mówi o ważności nieprzywiązywania znaczenia do rzeczy materialnych, o życiu duchowym, myśleniu o zbawieniu, a nie o doczesnym...Przeciez skromność, a czasami bieda jest cechą charakterystyczną dla tego środowiska. Ubóstwo jest przecież wartością ludzi wybranych...Także bezinteresowność i poświęcenie sie dla innych.Nie ma tu żadnego szyderstwa.
#26 | @NK dnia 20.09.2011 06:21
szyderstwo!
#27 | NK dnia 20.09.2011 06:11
To skandal! Znowu szykanują nasz kościół, chca zlikwidować fundusz, chca zagłodzić! I tak już żyjący w pobożności i skromności nie dojadają...Kto będzie płacił alimenty? Z czego budować przeskromne Domy Św, Józefa?Okropni "komuniści", tylko przesladują i szykanują...Coś z tym trzeba zrobić.Może urzadzimy demonstracje z pochodniami i krzyżami? Ludzie, jednoczmy się!
#28 | kto oszukał Napieralskiego? dnia 20.09.2011 05:36
czyżby Karolczak?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney