Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


'Zagłębiacy' wystartowali

Obywatele Zagłębia Dąbrowskiego pozazdrościli Ślązakom i dzisiaj utworzyli własne stowarzyszenie o nazwie „Zagłębiacy". Nowa organizacja stawia przed sobą wiele celów. Chodzi głównie o akcentowanie istnienia regionu w województwie śląskim, promocję Zagłębia, a także wywieranie wpływu na decyzje władz wojewódzkich. Działacze podkreślają, że stowarzyszenie nie zostało powołane przeciwko komuś lub czemuś. Organizacja ma przede wszystkim łączyć mieszkańców Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i pozostałych miast naszego regionu.

Podczas dzisiejszego spotkania założycielskiego pojawili się m.in. Andrzej Musiał ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Dobrawa Skonieczna - Gawlik z Muzeum Zagłębia w Będzinie, dr Emilian Kocot z Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „NIWY" Brudzowice i Stanisław Czekalski z Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Nie zabrakło także reprezentantów Zagórskiego Stowarzyszenia Regionalnego „Pakosznica". Inicjatorem powstania nowej zagłębiowskiej organizacji jest Piotr Zarzycki, polityk związany z sosnowiecką Platformą Obywatelską. Pomimo przynależności politycznej były radny sejmiku wojewódzkiego podkreśla, że jego inicjatywa nie ma nic wspólnego z polityką czy kampanią wyborczą. -Podczas pełnienia funkcji radnego w sejmiku wojewódzkim zauważyłem, jak aktywni potrafią być Ślązacy. U nas też jest ogromny potencjał. Podjąłem zatem decyzję o powołaniu stowarzyszenia. Moim sukcesem będzie zrzeszenie wielu osób, które pragną działać na rzecz swojego regionu. Podkreślam, to nie jest inicjatywa polityczna. Pragnę zaangażować różne osoby z różnych dziedzin życia - przekonuje Piotr Zarzycki.

Śląscy sąsiedzi zza Brynicy nie mają się czego obawiać. Członkowie stowarzyszenia przekonują, że nie są wrogo nastawieni do nikogo, a ich działalność będzie się koncentrować wokół integracji społeczności Zagłębia i podsycania tożsamości Zagłębiaków. - Nie jesteśmy przeciwko komuś. Jesteśmy po to aby przyczynić się do integracji różnych stowarzyszeń i środowisk działających na terenie Zagłębia. Zróbmy coś czym można byłoby pochwalić się w całej Polsce - apelowała do członków założycieli posłanka PO, Beata Małecka - Libera.

Czwartkowe spotkanie było zebraniem roboczym. „Zagłębiacy" uzyskali poparcie więcej niż wymaganych 15 osób i teraz przed działaczami wysłanie dokumentów do sądu. - Skończymy te formalności i bierzemy się do pracy. Pokażemy, że nie trzeba siedzieć z założonymi rękami, ale można aktywnie działać na rzecz swojego regionu - żegnał uczestników spotkania Piotr Zarzycki.

(rip), www.esosnowiec.plAutor: Redakcja | 23/09/2011
Komentarze
#1 | Leszek dnia 23.09.2011 08:14
kolejna ściema!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney