Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej rozpoczną się w kinie

Seansami kinowymi rozpoczną się dzisiaj Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. To największe wydarzenie religijno – kulturalne dla ludzi młodych w ciągu roku w Sosnowcu. Złożą się na niego m.in.: festiwal piosenki, Marsza dla Życia, ewangelizacja uliczna, koncerty, projekcje filmowe, nabożeństwa, festyn. SMDS odbędą się od 23 do 25 września.

W piątkowe przedpołudnie, pierwszy dzień SMDS, młodzież została zaproszona do kina. Dzięki życzliwości jednego z multipleksów będzie można obejrzeć jeden z dwóch filmów, tegorocznych premier: „Rytuał” lub „Trzy minuty.21.37”. – To propozycja skierowana do całych klas. Bilety będą w symbolicznej cenie. Do dyspozycji mamy na obu seansach w sumie ponad 1600 miejsc – wyjaśnia ks. Jarosław Kwiecień. Na zakończenie każdego filmu na ekranie zostanie wyświetlony także film o SMDS.

W czasie, gdy młodzież będzie oglądać filmy, odbywać się też będą przesłuchania II Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W sobotę, 24 września po południu laureaci otrzymają nagrody z rąk bp. Grzegorza Kaszaka.

Głowna scena SMDS stanie w tym roku obok kościoła św. Floriana w Sosnowcu – Zagórzu (ul. Bora Komorowskiego). Znajdujący się tam duży ogród gwarantuje miejsce nie tylko na koncerty i nabożeństwa, ale również na szereg dodatkowych atrakcji. M.in. przewidziana jest konferencja Jacka Pulikowskiego na temat rodziny, posiłek, śpiew i taniec. Gwiazdą wieczoru będzie grupa „New Life’m”.

W tym samym czasie tuż po godzinie 13.00 z Placu Papieskiego wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przejdą przez blokowiska Zagórza. Jednym z nich będzie bp Grzegorz Kaszak. W Sosnowcu będzie też można w sobotę spotkać młodzież, która przechodniom opowiadać będzie o swojej wierze. Chętni przez cały dzień będą mogli również skorzystać ze spowiedzi lub po prostu z rozmowy z kapłanem. Przed południem w jednej ze szkół w Sosnowcu – Zagórzu odbędą się natomiast bezpłatne warsztaty m.in. dla czytających, psychologicznej o sztuce komunikacji z drugim człowiekiem i o rodzinie.

Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej zakończą się w niedzielę, 25 września. Od godz. 13.30 w ogrodzie przy kościele św. Floriana planowany jest festyn dla całych rodzin z dmuchanymi zamkami, końmi, wspólną zabawą oraz występem góralskiego zespołu „Kapela Bugajskich z Kęt”. Całość zakończy Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.smds.pl.

pl (KAI)

Autor: Redakcja | 23/09/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney