Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rzym: "charyzmat męczeństwa" współczesnych chrześcijan

Co pięć minut wyznawca Chrystusa ginie z powodu swej wiary. Tylko w pierwszej dekadzie obecnego stulecia z tego powodu każdego roku śmierć poniosło 160 tys. chrześcijan. Jest to prawdziwy holokaust, o którym niestety bardzo niechętnie się mówi. Te dramatyczne dane przypomniano na rzymskim sympozjum zatytułowanym „Dobrzy zostaną umęczeni. Prześladowania chrześcijan w XXI wieku”. Zostało ono zorganizowane na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim z okazji jubileuszu 20-lecia stowarzyszenia wolontariatu „Światło dla Wschodu” pomagającego katolikom w krajach byłego bloku sowieckiego.Włoski biskup Luigi Negri mówił o swoistym „charyzmacie męczeństwa”. Wskazał, że „kresem nowoczesności jest ateizm, a ateizmu – przemoc”. Podkreślił, że prawda ideologiczna wyklucza wszelką inność, co udowodniły już reżimy totalitarne, eliminujące ludzi o odmiennych poglądach. Z kolei Massimo Introvigne, przedstawiciel OBWE ds. walki z rasizmem, ksenofobią i dyskryminacją, zaznaczył, że „dyskryminacja i prześladowanie chrześcijan stanowią prawdziwe wyzwanie humanitarne, które stanowi problem dla społeczeństwa obywatelskiego”. Za Benedyktem XVI przypomniał on nie tylko ofiary prześladowań, ale i ich sprawców. Mówił m.in. o fundamentalizmie islamskim w Pakistanie, reżimie komunistycznym w Chinach i Korei Północnej oraz nacjonalizmie religijnym w Indiach. Natomiast specjalizujący się w tematyce Azji o. Bernardo Cervellera PIME zauważył, że prześladowania hartują wiarę, czego dowodem może być ponad 150 tys. Chińczyków przyjmujących rokrocznie chrzest.

Wyjątkowym głosem na rzymskim sympozjum było wystąpienie Magdiego Allama. Ten konwertyta z islamu przyjął trzy lata temu chrzest z rąk Benedykta XVI, co sprawiło, że za odstępstwo grożono mu śmiercią. Allam wskazał, że przez swych wyznawców islam widziany jest jako jedyna prawdziwa religia wezwana do nawrócenia wszystkich niewiernych. Dodał, że w konfrontacji z falą islamu „chrześcijanie muszą odnaleźć własną tożsamość i pewność swej wiary; inaczej cywilizacja chrześcijańska zostanie zmieciona”. Egipski dziennikarz wskazał, że świat potrzebuje jednoznacznego świadectwa chrześcijan, ale musi też wyraźnie słyszeć o tym, że wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowaną grupą religijną na kuli ziemskiej.

Warto tu przypomnieć, że od śmierci Chrystusa po dzień dzisiejszy za wiarę oddało życie 70 mln chrześcijan, z tego tylko w XX wieku aż 45 mln. Badania mówią, że jedynie w obecnym roku za wiarę zginie na świecie ponad 100 tys. uczniów Chrystusa.

Radio WatykańskieAutor: Piotr Dudała | 27/09/2011
Komentarze
#1 | ## dnia 27.09.2011 21:05
Jak sam widzisz, błaźnie - Irak, Afganistan, Palestyna, Pakistan, Czeczenia (zdziesiątkowny narór), Egipt, Syria itp.Codziennie ginie tam wielu meczenników, a czasami w wysyłaniu ich do Allacha ochoczo pomagaja nasze polskie wojska - jak najbardziek katolickie, nawet z kapelanami.Ciekawe. prawda. Ale to tylko w końcy jacys tam muzułmanie...A co się dzieje w Tybecie???
#2 | @## dnia 27.09.2011 20:57
a niby, kto miałby ich zabijać błaźnie?
#3 | ## dnia 27.09.2011 19:01
No tak...A ilu w każdej godzinie ginie muzułmanów? też za swoją wiarę.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney