Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Inicjacja w Rudzie Śląskiej

W sobotę, 25 września 2011r. w kościele pw. św. Piusa X w Rudzie Śląskiej odbyła się uroczystość inicjacji I stopnia dla kandydatów na Rycerzy Kolumba z terenu miasta Sosnowca. Poprowadził ją zespół incjacyjny rady nr 15160 z Rudy Śląskiej. Zaszczyt uzyskania członkowstwa w Pierwszym stopniu uzyskało siedmiu nowych członków, którzy zasilą szeregi Rady Sosnowieckiej Rycerzy Kolumba. W uroczystości uczestniczyli m.in.: ks. Witold Januś - kapelan Rady, Witold Zmysłowski - Skarbnik Stanowy, Dariusz Kosiński - Delagat Rejonowy oraz Sławomir Korczyński - Wielki Rycerz Rady Sosnowieckiej.


Więcej o Rycerzach Kolumba: kliknij tuAutor: Piotr Dudała | 27/09/2011
Komentarze
#1 | JK dnia 29.09.2011 12:14
Więc przejrzyj prasę, nawet tą "niesłuszną". Jest kilka artykułów, opisujących "imprezy" organizowane przez tego człowieka.Poza tym ten człowiek nie jest już księdzem - prawdopodobnie.Nie czynię żadnego zamieszania, po prostu tak jest.Chyba, że te artukuły pisali Żydzi lub komuniści, ewentualnie masoni - ale to już do wolnego wyboru.Więc czego to ja nie wiem? Czyżby dziennikarze mieli przywidzenia?
#2 | ana dnia 29.09.2011 10:55
Do JK. - Pytasz, a robisz zamieszanie, piszesz że wszystko wiesz a nic nie wiesz, jak możesz mieszać ks. Natanka z Rycerzami Kolumba. Chcesz zamieszać a nie wiesz jak. Więc jeszcze poczytaj. Tylko z rozwagą.
#3 | JK dnia 29.09.2011 07:28
To wszystko jest bardzo ciekawe...Z tego co czytałem w prasie, dla wielu Rycerzy Kolumba w Polsce takim "guru" i przewodnikiem duchowym jest były już ksiadz katolicki Piotr Natanek z Grzechyni.Chyba że to była "nieprawomyślna" prasa.Od kilku dni szukam jakiejs sensownej informacji o tej organizacji, konkretnych dokonaniach popartych dowodami, przykładami, kosztami itp.Przyznam, że nie bardzo mogę znaleźć. Natomiast wiele dowiaduję sie o różnych przepięknych i godnych tytułach osobistych, strojach okazjonalnych, blichrcie itp.W Stanach Zjednoczonych Zakon natomiast jest jedną z najwiekszych firm ubezpieczeniowych,osiągając bardzo duże zyski, z czego część jest przekazywana dla kościoła katolickiego.W Polsce w tej chwili należy do Zakonu ok. 1900 osób w całej Polsce.osobiście jestem bardzo ciekawy, czy Zakon w Polsce też ma zamiar zacząć działalność biznesową - to jednak bardzo dochodowe.Proszę mi wierzyć, nie ma w tym żadej złośliwości, po prostu interesuje mnie ta sprawa.
#4 | Wiktor dnia 29.09.2011 06:45
naucz się czytać ze zrozumieniem!

Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy."
#5 | @@ano dnia 29.09.2011 06:42
wyrwane z kontekstu
#6 | @ano dnia 29.09.2011 06:12
a, to co "Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy." Czyli sami sobie.
#7 | ano. dnia 28.09.2011 21:22
Pawlo - za mało masz wiedzy na ten temat! Radzę poczytać!
A myślałam że "gamoń" w Sosnowcu to tylko Matusz!!!
#8 | PAWLO dnia 28.09.2011 20:27
Z tego co udało mi się znaleść i ... zrozumieć, to jest to Stowarzyszenie o schemacie masońskim za główny cel mającą pomoc ... samym sobie. Jasno wynika, że kościół użyczając Im budynków otrzymuje ochłapy finansowe oraz ... tzw. zbrojne ramie. Ażeby było śmiesznie to spora część Rycerzy należy do partii demokratycznej, która jest na bakier z tym co głosza Rycerze. Ot i tyle.
#9 | Chrześcijanin dzieckiem światł dnia 28.09.2011 20:04
8 Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. 9 Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! 10 Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa. 11 A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. 12 Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła! 13 Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości. 14 Ale przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie troszczcie się zbytnio o ciało, dogadzając żądzom.
#10 | Giermek dnia 28.09.2011 18:29
Gdzie majom zbroje i miecze?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney