Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Środowiska twórców łączcie się!

3 sierpnia bp dr G. Kaszak podjął decyzję o powołaniu do istnienia Duszpasterstwa Środowisk Twórczych, mianując ks. dra P. Sobierajskiego, teologa i muzyka na stanowisko duszpasterza, opiekuna i moderatora DŚT. Na patronów i duchowych przewodników nowej Wspólnoty wybrano św. Brata Alberta, artystę – malarza, całkowicie oddanego ubogim, oraz błogosławionego Jana Pawła II, który swe aktorskie i literackie zdolności poświęcił Bogu i Kościołowi. Siedzibą DŚT będzie Dom Księży pw. św. Józefa w Będzinie, położony w centrum Diecezji, w połowie drogi między teatrami, centrami kultury i szkołami artystycznymi w Sosnowcu, Będzinie i Dąbrowie Górniczej.W programie duszpasterskich działań DŚT można odnaleźć wiele propozycji: Msze św. sprawowane zawsze w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, w kaplicy w Domu Księży w Będzinie przy ul. Stawowej 26, zawsze o 18.00. Będzie także okazja do spowiedzi św. w I niedzielę każdego miesiąca, o godz. 17.30 w kaplicy Domu, oraz w każdą sobotę w godz. od 17.00 do 18.00 w kościele NSPJ w Sosnowcu. Zaplanowano także dni skupienia, pielgrzymki, spotkania, koncerty, wystawy, wspólne wyjazdy do zaprzyjaźnionych ośrodków duszpasterskich i centrów kultury… W najbliższym czasie powstanie Rada Programowa DŚT mająca charakter konsultacyjny i doradczy, a rekrutująca się spośród licznego grona twórców naszej Diecezji.

DŚT kieruje swą ofertę do aktorów, literatów, muzyków, plastyków, malarzy, rzeźbiarzy, tancerzy, ludzi mediów, sceny i estrady. Zapraszamy także nauczycieli i uczniów Szkół Artystycznych, solistów i chórzystów, działaczy kultury i sympatyków. Jak mówi Jan Paweł II: „…Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki. Istotne jest, aby dostrzec odrębność, ale także powiązanie tych dwóch aspektów ludzkiego działania...” (Jan Paweł II; List do artystów, 04.04.1999). Wszyscy więc jesteśmy artystami i wszyscy możemy czuć się powołani do tworzenia wspólnoty DŚT w Kościele Sosnowieckim.

Serdecznie zapraszam na inaugurację działalności DŚT w najbliższą niedzielę, 2 października o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży pw. św. Józefa w Będzinie, ul. Stawowa 26.

ks. Paweł Sobierajski
duszpasterz DŚT

Autor: Piotr Dudała | 29/09/2011
Komentarze
#1 | Bartosz dnia 01.10.2011 08:49
Powodzenia życzę. A jak już dojdzie do połączenia środowisk to prosze o jakąś konkretniejszą informacje. Póki co to odbieram to jako bicie piany i niesmaczne nawiazanie ( w tytule wiadomości ) do skompromitowanego hasla o komunistycznych proletariuszach.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney