Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Katolicy są grupą społecznego wykluczenia

Głośne wyroki polskich sądów w sprawie szydzenia z wartości i symboli chrześcijańskich, to kolejne potwierdzenie tego, że obecnie w Polsce katolicy są grupą społecznego wykluczenia - uważa psycholog i duszpasterz młodzieży ks. Marek Dziewiecki.

Duchowny nawiązał m.in. do ostatniego wyroku sądu w sprawie wulgarnego szyderstwa z krzyża, jakiego w przestrzeni publicznej dopuścili się Michał Figurski i Jakub Wojewódzki.

- Jeśli ktoś kpi z osób wierzących w Chrystusa, to może mieć niemal pewność, że będzie chroniony przez wymiar "sprawiedliwości" i że nie poniesie konsekwencji za poniżanie ludzi wierzących. Teraz wiemy już, że także niektórzy sędziowie dołączyli do tych, którzy publicznie kpią sobie z chrześcijan. Sędzia, orzekający w omawianej sprawie, uznał szyderstwo z krzyża za "objaw sztuki i ekspresji artystycznej". Tego typu uzasadnienie wyroku uniewinniającego jest nie tylko szyderstwem z chrześcijan, ale także szyderstwem z prawa. Kodeks karny odnosi się przecież także do sztuki i ekspresji artystycznej - powiedział ks. Dziewiecki.Dodał, że "nie ma znaczenia to, czy ktoś szydzi sobie z naszych świętości i naszej wrażliwości w sposób prozaiczny czy też w sposób "artystyczny. - Jeśli jakiś bandyta uzna swój napad na bank za przejaw sztuki, albo jakiś morderca uzna zabicie swojej ofiary za przejaw ekspresji artystycznej, gdyż dokonają tych przestępstw w oryginalnej formie, to przecież ich czyny nie przestaną być z tego powodu przestępstwami i żaden normalny sędzia ich nie uniewinni. Mam nadzieję, że sprawa będzie miała ciąg dalszy w drugiej instancji i że znajdzie się sędzia "niepoprawny" politycznie, który poważnie potraktuje kodeks karny oraz nie pozwoli na bezkarne poniżanie tych, dla których Chrystus i Jego krzyż są świętością - powiedział ks. Dziewiecki.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ orzekł 27 września, że szydzenie z krzyża przez Kubę Wojewódzkiego i Grzegorza Figurskiego, które miało miejsce w ub.r. na antenie radia "Eska Rock" to "kreacja artystyczna". Dziennikarze podczas programu radiowego przeprowadzili ośmieszający "wywiad" z krzyżem, "bawili się" też w "żywy krzyż". Kuba Wojewódzki, udając belkę poprzeczną, położył się na plecach Michała Figurskiego, który z kolei wykrzykiwał słowa: „...znalazł się nasz, polsko-żydowski krzyż”. Potem wspólnie dziennikarze wykrzykiwali do płynącej w tle Roty słowa: „tak nam dopomóż Bóg”. Namawiali przy tym pracowników Radia „Eska Rock” do „tworzenia” żywych krzyży.

www.ekai.plAutor: Piotr Dudała | 02/10/2011
Komentarze
#1 | KJ dnia 02.10.2011 15:49
Osobiście ani ja, ani moja rodzina nie jesteśmy już katolikami, chociaż jesteśmy, oczywiście, chrześćjanami.To, co opisuje ten artykuł, jest oczywiste...W całej Polsce pierwsze, co rzuca się w oczy, to są zakrojone na szeroką skalę prześladowania i szykanowanie osób tego wyznania.Polska staje sie krajem satanistycznym, co udowadnia nam w swojej radiowej reklamówce wyborczej zasłużony bojownik o katolickość - Kazimierz Świtoń.Inteligencja tego Pana aż powala...i paraliżuje system nerwowy. Nawet prezydent jest...satanistą. Odnoszę wrażenie, że to okreslenie zastępuje inne: komuchów. A wszystko chyba z bezsilności...i połączonej z nia frustracji.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney