Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wadowice: ekumeniczna modlitwa za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II

Duchowni różnych wyznań chrześcijańskich modlili się wspólnie o jedność podczas nabożeństwa odprawionego 4 października na wadowickim rynku w ramach II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia. W modlitwie w rodzinnym mieście bł. Jana Pawła II brali udział uczestnicy Kongresu oraz licznie zgromadzeni wadowiczanie.


Czciciele Bożego Miłosierdzia pojechali z Łagiewnik do Wadowic specjalnymi pociągami, w których w różnych językach świata odmawiali Koronkę, śpiewali i modlili się, Na stacji w Wadowicach przywitała pielgrzymów orkiestra dęta. Po przejściu na wadowicki rynek uczestnicy Kongresu wysłuchali odczytu prof. Carla Andersona, Najwyższego Rycerza Zakonu Rycerzy Kolumba, który mówił o roli papieża Jana Pawła II w życiu świeckich. „Kiedy myślę o Bożym Miłosierdziu, w sposób naturalny wspominam bł. Jana Pawła II. Jak św. Faustyna żył w całkowitym zaufaniu Chrystusowi, jak Chrystus wyrażał pilną potrzebę, by skierować się ku Ojcu Miłosierdzia. To było centrum życia i duchowości Jana Pawła II” – podkreślał Anderson. Według niego prawdziwym przesłaniem Kościoła jest fakt, że miłosierdzie istnieje. „Pojednanie jest możliwe i warte wysiłku, ponieważ Bóg jest miłością i Bóg jest hojny w miłosierdziu” – przekonywał. „Nieskończone miłosierdzie Boga może przemienić pustynie, które stwarza człowiek” – dodał.

Po wystąpieniu prof. Andersona rozpoczęło się nabożeństwo, któremu przewodniczył archiprezbiter Bazyliki św. Piotra w Watykanie kard. Angelo Comastri. Wraz z nim modlili się przedstawiciele Kościoła prawosławnego: ks. mitrat Sergiusz Wywiatowski oraz ks. Jarosław Antosiuk oraz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Tadeusz Szurman oraz ks. Roman Pracki.

Po Ewangelii ze słowami homilii do zgromadzonych zwrócił się kard. Angelo Comastri. Każdy wątek swojej wypowiedzi hierarcha zaczynał od przeczytanych wcześniej słów Ewangelii wg św. Jana: „Wytrwajcie w miłości mojej!”. Przytaczał przypowieści o synu marnotrawnym, zagubionej owcy i ucztowaniu z grzesznikami. „Jezus w tym momencie jest między nami, gdyż kiedyś stwierdził: «Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich» (Mt 18,20). Właśnie teraz obdarowuje nas swoim nieskończonym Miłosierdziem i wstawia się za nami” – mówił Archiprezbiter Bazyliki św. Piotra na Watykanie. Oprócz biblijnych obrazów przebaczenia i miłosierdzia hierarcha przywołał także postawę bł. Matki Teresy z Kalkuty, która niosła Boga trędowatym, odrzuconym przez społeczeństwo i nazywała Go „Miłością”. „W ten sposób będziemy dziećmi naszego Ojca, który jest w niebie i będziemy braćmi w Jezusie, który objawił nam tę cudowną tajemnicę. Niech pomoże nam z Nieba wstawiennictwo błogosławionego Jana Pawła II, apostoła Bożego Miłosierdzia” – zakończył kard. Comastri.

Na zakończenie nabożeństwa została odśpiewana Ektenia – prawosławna Litania pokoju.

http://www.wacom2011.plAutor: Piotr Dudała | 04/10/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney