Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kard. Dziwisz przekazał Rycerzom Kolumba relikwię Bł. Jana Pawła II

W dniu 5 października ks. kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup Krakowa i były sekretarz Błogosławionego Jana Pawła II, przekazał Rycerzom Kolumba relikwię pierwszego stopnia zmarłego papieża. Relikwia będzie na stałe złożona w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Waszyngtonie, które będzie budowane przez Rycerzy Kolumba.

Podczas Mszy św. na zakończenie II Międzynarodowego Kongresu Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Kardynał Stanisław Dziwisz przekazał na ręce Najwyższego Rycerza Carl A. Andersona relikwię żywej krwi Błogosławionego Jana Pawła II. Relikwiarz jest jednym z trzech egzemplarzy zamówionych w Rzymie dla relikwii Bł. Jana Pawła II.

Razem z Najwyższym Rycerzem, obecni w delegacji Rycerzy Kolumba byli Kapelan Stanowy ks. Kardynał Franciszek Macharski, były arcybiskup Krakowa; Kapelan Stanowy Pomocniczy Ks. Tomasz Kraj; oraz Delegat Stanowy Krzysztof Orzechowski wraz z żoną Danutą.

Rycerze Kolumba są jednym z głównych sponsorów Kongresu o Bożym Miłosierdziu. Najwyższy Rycerz Anderson przemówił do uczestników Kongresu 4 października. Najwyższy Rycerz ściśle współpracował z Bł. Janem Pawłem II, który uczynił go członkiem wielu watykańskich komisji. Najwyższy Rycerz również współpracował z Bł. Janem Pawłem II przy stworzeniu Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych w 1987 roku.

„Jest to dla nas wielki zaszczyt, że otrzymamy relikwię Błogosławionego Jana Pawła II” powiedział Najwyższy Rycerz Carl Anderson. „Relikwia będzie umieszczona na honorowym miejscu w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II. Będzie przypominać wszystkim odwiedzającym Sanktuarium o świętości Błogosławionego Jana Pawła II. A dla tych spośród nas, którzy należą do Zakonu Rycerzy Kolumba, będzie przypominać o specjalnej więzi, która nas łączyła z Błogosławionym Janem Pawłem II i o pracy, do wykonania, której Rycerze są powołani na całym świecie, czy to w Ameryce, czy w Polsce, czy w każdym innym kraju”.

Rycerze Kolumba są największą katolicką organizacją pomocy bratniej liczącą ponad 1,8 miliona członków działających w wielu krajach – głównie w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Meksyku i na Filipinach.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, który stanowi jurysdykcję Rycerzy Kolumba od momentu kiedy w 2005 roku Zakon rozpoczął tam swoją działalność.

http://www.kofc.org/un/pl/news/releases/detail/jp2relic.html
Autor: Piotr Dudała | 06/10/2011
Komentarze
#1 | Współczesny obraz rycerza dnia 06.10.2011 15:38
W świadomości współczesnej obraz rycerza jawi się jako wizerunek szlachetnego opancerzonego wojownika walczącego konno za pomocą różnorakiej broni białej w obronie słabych i uciśnionych. Został on ukształtowany przez średniowieczną sztukę, m.in. francuskie pieśni rycerskie zwane chansons de geste oraz legendy (Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu), a także przez wyidealizowaną rolę rycerstwa podczas wypraw krzyżowych, kiedy to przedstawiani byli jako nieskazitelni wojownicy w błyszczących zbrojach szerzący Słowo Boże.

W dzisiejszych czasach rekonstrukcją obyczajów i strojów rycerskich zajmują się m.in. bractwa rycerskie
Rycerstwo – Wikipedia, wolna encyklopedia
..............................
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney