Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Gra krzyżem

Palikotowi przeszkadza krzyż w Sejmie. Ale ma problem: Polakom nie przeszkadza.

Janusz Palikot powiedział, że krzyż w sali posiedzeń Sejmu powinien zostać zdjęty (przeczytaj informację Palikot: Zdjąć krzyż w Sejmie). Być może przewiduje to miejsce dla siebie – sądząc bowiem po okładce Newsweeka, na której przed wyborami dał się ukrzyżować, bardzo lubi występować w takiej roli - uważa Franciszek Kucharczak.

Mimo wszystko jednak zastanawia, skąd u niego akurat teraz taka skłonność do wchodzenia na miejsce Pana Boga. W minionej kadencji, gdy był szefem komisji Przyjazne Państwo, nie był takim przeciwnikiem krzyża, pierwszeństwo w walce z tym symbolem zdecydowanie pozostawiając SLD. Ale cóż, teraz Ruch Palikota przejmuje elektorat i program SLD, i jeszcze go podkręca. A zatem nowa rola, nowa twarz, nowe hasła. „W miejscu, gdzie się uchwala ustawy nie powinno być krzyża” – to jedno z tych haseł. Haseł, które mają drążyć myśl społeczną tak długo, aż staną się opinią społeczną. Gdy się jednak człowiek nad tym zastanowi, musi dojść do pytania: A właściwie z czego to wynika, że nie może być krzyża tam, gdzie się uchwala ustawy? Jeśli Palikot planuje uchwalać ustawy niegodne krzyża, to problem jest po stronie Palikota – nie krzyża.

Krzyż może wisieć tam, gdzie naród sobie życzy. Dlatego wisi w polskim Sejmie, wisi w polskich szkołach, urzędach i szpitalach. I nie tylko w polskich. Wisi też, na przykład, we Włoszech i chyba będzie długo wisiał, bo choć Włosi są różni, to akurat krzyża ruszyć nie pozwolą. Widzieliśmy niedawno, że nawet Trybunał w Strasburgu kładzie uszy po sobie, gdy się całe państwo postawi. Przypomnijmy: gdy Strasburg nakazał krzyże zdjąć, Włosi zapowiedzieli, że nie zdejmą i powiesili nowe tam, gdzie ich jeszcze nie było. W efekcie Trybunał w drugiej instancji orzekł zupełnie odwrotnie niż w pierwszej i okazało się, że krzyże jednak są zgodne z prawem.

To ważna nauka: jeśli naród wie, czego chce, ma to, czego chce. I to do niego dostosują się orzeczenia trybunałów – nie odwrotnie. Większość Polaków na razie chce krzyża w Sejmie, bo w innym wypadku Palikot już dawno, robiąc do kamer dziarską minę, osobiście by go zdjął. Pytanie, czy tak będzie i w przyszłości. Obecnie wrogowie krzyża stanowią około 18 procent Polaków (tyle bowiem głosowało na Palikota i SLD) i to stanowczo za mało, żeby dało się krzyż zamknąć w kościołach. Dopóki większość Polaków nie dało sobie wmówić demagogicznej frazy: „ważne, żeby krzyż był w sercu, a nie na ścianie”, dopóty krzyż nie zniknie. Ze ścian i z serc.

Franciszek Kucharczak, www.gosc.plAutor: Redakcja | 12/10/2011
Komentarze
#1 | @cover dnia 14.10.2011 13:01
a zmartwychwstanie? to cywilzacja życia!
#2 | cover dnia 13.10.2011 10:13
dwie deski przybite do człowieka, cywilizacja śmierci. Dlaczego nie zawiesić baranka pasącego sie na łące ??
#3 | St. Iż. dnia 13.10.2011 06:47
Jak pokazały wybory, jednak co panowie raczej nie powinni się wypowiadać w imieniu całego narodu.Najwyżej w imieniu jego części, i to też nie największej...
#4 | PAWLO dnia 13.10.2011 06:14
Cytat "
Krzyż może wisieć tam, gdzie naród sobie życzy. Dlatego wisi w polskim Sejmie, wisi w polskich szkołach, urzędach i szpitalach." No, nie wiem czy Ktoś Ma prawo tak pisać. A, sposób jego zawieszenia w Sejmie też pozostawia dużo do życzenia. Również tak samo można go ściągnąć.
#5 | JK dnia 12.10.2011 18:21
Cytat:...Obecnie wrogowie krzyża stanowią około 18 procent Polaków (tyle bowiem głosowało na Palikota i SLD) i to stanowczo za mało, żeby dało się krzyż zamknąć w kościołach.Koniec cytatu. Czyli wszyscy, którzy głosowali na Palikota i SLD to "wrogowie krzyżą"? Mam nadzieję, że jakis prawnik wytoczy temu panu sprawę sądową. Nie dziwię się, że Palikot uzyskał tak duży wynik - jak ma przeciwników politycznych ludzi o inteligencji autora tego tekstu. Szok!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney