Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Prymas: Dobrze, że katolicy w Polsce nie milczą

Nie przystosowujmy się do ducha tego świata i nie posługujmy się językiem ludzkich sporów i nienawiści, oskarżając jedni drugich - apeluje Prymas Polski.

W liście z okazji pierwszego liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II - które przypada 22 października - abp Józef Kowalczyk apeluje, by odpowiedzią chrześcijan na nasilające się zło było jeszcze większe zawierzenie Bogu i Jego miłości. "Niech odpowiedzią będzie nasza codzienna modlitwa, nawrócenie i pokuta, a także świadectwo życia chrześcijańskiego - napisał metropolita gnieźnieński.Prymas Polski zwraca uwagę, że jesteśmy świadkami nasilających się oskarżeń kierowanych pod adresem Kościoła. "Publicznie niszczone i profanowane jest Pismo Święte, wyśmiewane religijne symbole, ponawiane są ataki na osobę i nauczanie Ojca Świętego Benedykta XVI, a sam Kościół niektórzy próbują wykorzystywać instrumentalnie w celach politycznych". "Z drugiej zaś strony, w reakcji na tak bolesne, zewnętrzne ataki, mnożą się wewnętrzne niepokoje, rzucane są oskarżenia, będące owocem wzajemnej niechęci czy widocznego dla wszystkich przerzucania się argumentami" - czytamy w liście.
Abp Kowalczyk podkreśla jednak, że "odpór siłom zła, coraz odważniej i z coraz większą siłą działającym w świecie, może dać tylko postawa głęboko chrześcijańska, oparta na Jezusie Chrystusie i Jego Ewangelii, a także na świadectwie miłości i życia prawdziwie chrześcijańskiego". "Potrzeba nam zatem wielkiej modlitwy i ekspiacji, czyli wynagrodzenia Bogu za popełnione zło, a przede wszystkim ożywienia wiary i bardziej jeszcze autentycznego przylgnięcia do Chrystusa i Jego Kościoła" - uważa metropolita gnieźnieński, apelując, by odpowiedzią na publiczne bezczeszczenie Słowa Bożego było okazywanie szczególnego szacunku Pismu Świętemu. "Wystawmy je w naszych kościołach, oddajmy mu cześć, czytajmy je w naszych domach" - apeluje Prymas, prosząc też o modlitwę w intencji nawrócenia serc i odwagi dawania świadectwa Chrystusowi, by siły zła w świecie nie niszczyły tego, co w nim prawdziwe, dobre i piękne. "Aby odpowiedzią na szerzące się w otaczającym nas świecie zło była świadoma i godna chrześcijanina postawa miłości".
"Dobrze, że katolicy w Polsce nie milczą i otwarcie protestują przeciwko nasilającemu się złu i obojętności - podkreśla Prymas Polski. - Winniśmy jednak, pomni na słowa Apostoła Narodów, czynić prawdę w miłości. Pamiętajmy, jak wskazywał nam Benedykt XVI w czasie beatyfikacji papieża, że właśnie Jan Paweł II swoim świadectwem wiary, miłości i odwagi apostolskiej, pełnym ludzkiej wrażliwości, pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, należeć do Kościoła, głosić Ewangelię. On naprawdę – jak mówił Benedykt XVI – przywrócił nam siłę wiary w Chrystusa".

www.ekai.plAutor: Piotr Dudała | 13/10/2011
Komentarze
#1 | Sympatyk-też chrześćjanin dnia 14.10.2011 18:51
Być to trochę za mało...Nie wystarczą deklaracje, modlitwy, piękne stroje i tytuły...Najważniejszę są czyny, oraz poświęcenie osobiste dla innych...A z tym to już chyba trochę gorzej...Wielu z nas to chrześćjanie, chociaż bez pięknych strojów i tytułów.
#2 | Rycerze Kolumba dnia 14.10.2011 15:10
Dziękujemy Księdzu Prymasowi za poparcie naszego wystąpienia i podtrzymanie nas na duchu. My nie lękamy się być chrześćijanami.
Rada Sosnowiecka Rycerzy Kolumba
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney