Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowieckie hospicjum poszukuje samochodu

Sosnowieckie hospicjum poszukuje osoby lub instytucji, która mogłaby ofiarować samochód dla tej instytucji. Tylko dzięki niemu pielęgniarki mogą dojeżdżać do chorych w najdalszych zakątkach miasta. Publikuemy apel pracowników i wolontariuszy hospicjum.
Nasze Hospicjum sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi z całego rozległego terenu Sosnowca. Osoby z zespołu hospicyjnego: lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci muszą dojechać niezawodnie ze swoją pomocą do domu chorego na wyznaczone wizyty. Samochód jest więc nieodzownym narzędziem naszej pracy. Niestety czas odcisnął już swoje piętno na samochodach, którymi dysponujemy.Stają się one coraz częściej awaryjne, zwłaszcza Opel Vectra rok produkcji 1999r, który został nam podarowany przez firmę Piecexport jako pięcioletni samochód z dużym przebiegiem. Koszty napraw naszych samochodów są coraz wyższe i dalsza eksploatacja, szczególnie tego najstarszego staje się już coraz bardziej nieekonomiczna. Nie możemy w najbliższym czasie brać pod uwagę zakupu nowego samochodu, bo bieżący rok jest rokiem bardzo dla nas trudnym. Narodowy Fundusz Zdrowia obniżył nam kontrakt do 38 chorych (pod jednoczesną opieką), a tymczasem obejmujemy opieką ponad 130 chorych. Jako organizacja pożytku publicznego, niedobory finansowe staramy się uzupełniać z innych źródeł takich jak darowizny, dotacje, odpisy z 1% podatku. W tym roku przekroczenia kontraktu są jednak tak duże, że powoli przekraczają wszelkie nasze możliwości finansowe. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich osób wrażliwych, otwartych na potrzeby innych, o pomoc w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia. Może ktoś z Państwa, zwłaszcza dotyczy to firm, jest na etapie zmiany samochodu? Może rozważa możliwość przekazania samochodu organizacji charytatywnej? Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby tą organizacją mogło być nasze hospicjum. Podarowany samochód pozwoliłby nam niezawodnie dotrzeć do naszych chorych, a darczyńca mógłby cieszyć się ogromną wdzięcznością nas oraz wszystkich naszych podopiecznych. Ponadto darczyńca, zgodnie z ustawa o podatku dochodowym mógłby skorzystać z odpisu wartości darowizny od kwoty przychodów rocznych.

Powierzając nasz komunikacyjny problem wszystkim, do których dotrze nasz apel, wierzymy że znajdzie się osoba/osoby realizujące w swoim życiu słowa bł. Jana Pawła II : „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Kontakt do hospicjum:

Siedziba naszego Hospicjum znajduje się na ul. 3 Maja 1 w centrum Sosnowca, miejsce to zwane jest także "plastrami miodu". Wejście znajduje się z tyłu budynku. Do centrum miasta można dotrzeć autobusami i tramwajami KZK GOP oraz prywatnymi liniami.

Osobisty:

codziennie od 08:00 do 16:00

Telefonicznie:

wszystkie zapytania telefoniczne prosimy zgłaszać pod tel. 032 2932313 w godzinach od 8.00 do 16.00, po godzinie 16.00 pod wskazanym telefonem dyżuruje pielęgniarka

Kontakt email’owy:

jeśli macie Państwo jakieś pytanie, możecie je kierować na nasz adres email’owy:
hospicjum-swtomasza@wp.pl. Odpowiemy w miarę naszych możliwości.

www.diecezja.sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 16/10/2011
Komentarze
#1 | @Gostek dnia 18.10.2011 19:06
Gostku, napisz jeszcze trochę swoich mądrości.Chyba że ucuekłeś z podkulonym ogonkiem...
#2 | Janek dnia 18.10.2011 11:01
pokaż mi lekarzu, co masz w garażu!
#3 | Samochód dla hospicjum - TAK! dnia 18.10.2011 10:30
Rzecz oczywista że powinni mieć jakiś swój transport. Tylko to ogloszonko poprzez strone diecezji... tak jakos malo mobilizuje do sprawy. To cos tak jak z tym dawaniem przez Caritas który nic nie daje a tylko posredniczy w rozdawaniu tego co inni Caritasowi daja.
Może kto wskaże jakiś pusty garaż przy którejś z sosnowieckich plebanii? W każdym stoi i rdzewiaje jakaś mniej czy bardziej wypasiona bryka. Najlepiej wychowywać owieczki własnym przykladem, wiec może zacząć od jakiegoś gestu ze strony diecezji? Tylko nie piszcie że to atak na kościół i że nasza diecezja biedna - ludzie mja oczy i widzą kto czym d...ę wozi.
#4 | @Leszek dnia 18.10.2011 08:43
Raczej to bardzo głupi i prosty gościu, z dostępem do sieci.Chciał być oryginalny, tylko mu nie wyszło.
#5 | Leszek dnia 18.10.2011 08:18
pomylił się, to wszystko!
#6 | St. Iż. dnia 18.10.2011 07:41
Niepotrzebnie się temat "rozstrzelił"...A z pewnością samochód dla takiej instytucji jest niezbędny.Dlaczego nie zorganizować pewnego rodzaju "zrzutki" na taki cel? Można zaangazować w to tych co po prostu mają pieniadze, np. władze miejskie, kurię, dilerów z terenu miasta. Niech każdy da, ile chce dać, a z pewnością wystarczy na jakiś samochód, najlepiej osobowo-dostawczy...Inne instytucje, np. policja reguralnie wymieniaja swój tabor samochodowy, kierując używane pojazdy na licytacje.Przy dobrej woli zawsze się znajdzie jakieś rozwiązanie.
#7 | @Leszek K.L. dnia 18.10.2011 06:08
Niestety, tak...Chyba chodzi o całą "wypowiedź"...Poza tym podał kłamliwa insynuację dotyczącą osiąganych dochodów...Coś się głuptakowi pomyliło.W ogóle przykro czytać takie "wypowiedzi". Ktoś się chyba bardzo wnerwił.Tatuś z mamusią chyba wyskoczą z dużej ilości kasy...
#8 | Leszek dnia 18.10.2011 05:53
gagatek to obrażliwe słowo? to ocena!
#9 | @gostek dnia 17.10.2011 20:41
Chłopie, w Polsce prezydent jest wybierany w wolnych i powszechnych wyborach, spośród wielu kandydatów z wielu środowisk.Obojętnie, kto nim będzie, nie masz prawa go obrażać, bo to jest prezydent twojego kraju...Możesz go nie lubić, bo na niego nie głosowałeś, ale powinienieś go szanować. Głupi jest naród, który kpi z prezydenta, którego sam wybrał.Jak nie jesteś zadowolony, za 5 lat masz kolejne wybory.W tym wpisie wykazałeś się wręcz piramidalną głupotą.
#10 | @Marek dnia 17.10.2011 20:25
Paragraf 2 art. 135 KK, oraz 216 § 1.Ale jak jest taki "niemądry"...Nawet głupota nie usprawiedliwia takiego tekstu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney