Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kumpel Piotrowskiego ściągnie krzyż od Popiełuszki?

To samo pokolenie, które patrzyło na męczęńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki, ma szansę zobaczyć, jak na salony powracają jego mordercy i ich przyjaciele. I ściągają z Sejmu krzyż, który ofiarowała matka ks. Jerzego, Marianna Popiełuszko - czytamy w serwisie www.fronda.pl. Jedną z pierwszych powyborczych deklaracji Janusza Palikota była zapowiedź zdjęcia krzyża z sejmowej sali obrad. Warto przypomnieć, że krzyż ten jest darem matki bestialsko zamordowanego przez bezpiekę ks. Jerzego Popiełuszki. Dowodzi tego wypowiedź posła Piotra Krutula, który dziesięć lat temu, z okazji 17. rocznicy śmierci ks. Jerzego wygłosił z sejmowej mównicy emocjonalne oświadczenie.

Dzisiaj kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.- Życie ks. Jerzego naznaczone było krzyżem, chorobami, cierpieniem i zakończone męczeńską śmiercią. Ojciec Święty Jan Paweł II w homilii z 7 czerwca 1991 r. we Włocławku powiedział: ˝Tu, na tej ziemi kujawskiej, tu, w tym mieście męczenników, to musi być powiedziane głośno. Kulturę europejską tworzyli męczennicy. Tak, tworzył ją ksiądz Jerzy. On jest patronem naszej obecności w Europie za cenę ofiary życia - tak jak Chrystus. Tak jak Chrystus ma prawo obywatelstwa w świecie, ma prawo obywatelstwa w Europie, dlatego że dał swoje życie za nas wszystkich. Ma prawo obywatelstwa wśród nas i wśród wszystkich narodów tego kontynentu i całego świata przez swój krzyż˝. Słowa te wypowiedziane zostały przy krzyżu, który ustawiono później w miejscu śmierci ks. Jerzego przy tamie wiślanej we Włocławku. W roku 1997 z drzewa ołtarza ojczyzny na Jasnej Górze wykonano krzyż. Ten krzyż 4 lata temu, 19 października 1997 r., podczas Mszy Świętej w intencji ojczyzny leżał na grobie księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Po Mszy Świętej matka ks. Jerzego Marianna Popiełuszko przekazała krzyż parlamentarzystom. Ten krzyż wisi dziś w polskim Sejmie – mówił Krutul.


Dziś postulat zdjęcia krzyża z sali plenarnej podnosi partia, w której szeregach jest Roman Kotliński, redaktor naczelny tygodnika „Fakty i mity”, który w swoim piśmie miał zatrudniać Grzegorza Piotrowskiego, esbeka, mordercę księdza Popiełuszki.O publikacjach Piotrowskiego w „Faktach i mitach” informowała m.in. „Rzeczpospolita”. - Z redakcją związał się zaraz po wyjściu z więzienia. Pisał pod pseudonimem „Sławomir Janisz”, choć redakcja za żadne skarby nie chciała tego potwierdzić – pisał „Przekrój”. Współpracujący z tygodnikiem "Fakty i mity" dziennikarz mówił gazecie: „Piotrowski odgrywa kluczową rolę nie tylko w redakcji, lecz także w Antyklerykalnej Partii Postępu Racja”.Wojna Palikota z krzyżem to nie tylko realizacja postulatu świeckiego państwa. Historia krzyża, który wisi w sali sejmowej to nie tylko historia konkretnych osób, ale też znak czasów. Niespełna dwadzieścia lat od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego w Polsce poklask znajduje partyjka, która przekreśla to wszystko, za co zginął bohaterski ksiądz. Ten krzyż to symbol nie tylko religijny. To symbol przemian, jakie boleśnie naznaczyły Polskę. - Bardzo szybko zapomnieliśmy i wybaczyliśmy to co w każdym szanującym się społeczeństwie obdarzonym minimum instynktu samozachowawczego powinno być niewybaczalne. Dzisiaj Kotliński triumfuje, Urban się cieszy, a Piotrowski spokojnie czeka na pełną rehabilitację. A wszystko stanie się za życia jednego pokolenia, które przeżyło śmierć Popiełuszki, i ma spore szanse przeżyć powrót jego mordercy na salony. Bo dlaczego właściwie nie? - pisze na swoim blogu Kataryna. I właściwie trudno o lepsze podsumowanie.


Dodane przez: Redakcja Fronda.pl Kategoria: PolskaAutor: Redakcja | 18/10/2011
Komentarze
#1 | Admin dnia 20.10.2011 05:47
wpisywanie całych tekstów na inny temat w komentarzach jest zwykłym spamem!
#2 | JK dnia 19.10.2011 17:21
Nie jestem upierdliwy ani zajadły...Po prostu korzystam z możliwości wypowiedzenia się, jaki umożliwia nam wszystkim ostatni punkt misji portalu. Dlaczego portal ma mnie "zabanować"? Takie metody są charakterystyczne raczej dla komuny i innych totalitarnych systemów. Widzę, że napisał to jakis komuch, ale wyznawanie tej ideologii nie ma przyszłości, komuszku...
#3 | @JK dnia 19.10.2011 15:55
wyjątkowo zajadły i upierdliwy osobnik, powinien go Pan zabanować, nic mu się nie podoba!
#4 | @@TERESA dnia 19.10.2011 11:29
jak nie było, a w komentarzach!
#5 | @Teresa dnia 19.10.2011 10:50
Tobie poszło na głowę, a to niedobrze...Na tym portalu ważniejsza jest informacja, że np. jakiemus księdzu katolickiemu rozwiązało sie sznurowadło przy bucie, niż np. najkrótsza chociażby informacja o pieknej imprezie w sosnowieckim kościele ewangelickim - na ten temat nie było nawet wzmianki.
#6 | Teresa dnia 19.10.2011 10:43
a tu znajduja 90% informacji religijnych, w 99%katolickich?
coś ci na głowę poszło, porachuj lepiej! może 100%?
#7 | JK dnia 19.10.2011 07:54
A może czas pomysleć o zmianie nazwy portalu? Np. dodać do nazwy słowo"katolicki"? I tak przecież wartośco katolickie sa jego podstawą.Wtedy będzie to portal dla określonej grupy osób wyznających podobne wartości, nie będzie też złośliwych komentarzy.A tak nazwa trochę myli...Przede wszystkim osoby szukające bezstronnych informacji o mieście, zgodnie z nazwa "fakty", a tu znajduja 90% informacji religijnych, w 99%katolickich...Przeciez nie ma powodu, aby obawiać się słowa "katolicki"...Wyszukiwarki internetowe też będa prawidłowo podawać wyniki wyszukiwania.
Co do kłamstw...Hmmmm...Na portalu ukazuje sie wiele informacji pokazanych bynajmniej nie bezstronnie, ale prezentujących wybrany punkt widzenia. Kilka osób próbuje takie informacje uzupełniać prezentując całość zagadnienia, ale te wpisy najczęściej są po prostu usuwane. A jeżeli, chyba przez przeoczenie, takie uzupełnienie nie zostanie usunięte, a ktoś zainteresowany zagłębi się w temat, najczęściej okazuje się, że...maja rację. To bardzo ciekawe.
#8 | @JK dnia 19.10.2011 07:27
znowu kłamstwa, ja myślę, że na tym potralu dobrze pamiętają też o innych osobach np. o żołnierzach pochodzących z Sosnowca, którzy zginęli w Katyniu, o sosnowieckich Żydach, którzy zginęli w Oświęcimiu, o miaszkańcach Sosnowca rozstrzelanych w czasie łapanek, o mieszkańcach miasta, którzy zginęłi w obozie na ul. 1 Maja, poza tym są że też i inne portale np. odwrotność tego portalu SLD-owski portal faktysosnowiec.pl! niech tam pamiętaja o swoich bohaterach!
#9 | JK dnia 19.10.2011 06:56
W historii Polski, w różnych sytuacjach, zginęło wielu ludzi w bohaterski sposób.Na tym portalu nikt o nich nie pamięta lub nie ma takiego zamiaru...Ich cechą ujemną był fakt, że mieli nieszczęście nie być duchownymi katolickimi. Przykre...Bardzo jestem ciekawy, czy ludzie związani z portalem będą jescze gdzieś kandydować w wolnych wyborach i jakie osiągną wyniki...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney