Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowieckie hospicjum poszukuje samochodu

Przypominamy: Sosnowieckie hospicjum poszukuje osoby lub instytucji, która mogłaby ofiarować samochód dla tej instytucji. Tylko dzięki niemu pielęgniarki mogą dojeżdżać do chorych w najdalszych zakątkach miasta. Publikuemy apel pracowników i wolontariuszy hospicjum.
Nasze Hospicjum sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi z całego rozległego terenu Sosnowca. Osoby z zespołu hospicyjnego: lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci muszą dojechać niezawodnie ze swoją pomocą do domu chorego na wyznaczone wizyty. Samochód jest więc nieodzownym narzędziem naszej pracy. Niestety czas odcisnął już swoje piętno na samochodach, którymi dysponujemy.Stają się one coraz częściej awaryjne, zwłaszcza Opel Vectra rok produkcji 1999r, który został nam podarowany przez firmę Piecexport jako pięcioletni samochód z dużym przebiegiem. Koszty napraw naszych samochodów są coraz wyższe i dalsza eksploatacja, szczególnie tego najstarszego staje się już coraz bardziej nieekonomiczna. Nie możemy w najbliższym czasie brać pod uwagę zakupu nowego samochodu, bo bieżący rok jest rokiem bardzo dla nas trudnym. Narodowy Fundusz Zdrowia obniżył nam kontrakt do 38 chorych (pod jednoczesną opieką), a tymczasem obejmujemy opieką ponad 130 chorych. Jako organizacja pożytku publicznego, niedobory finansowe staramy się uzupełniać z innych źródeł takich jak darowizny, dotacje, odpisy z 1% podatku. W tym roku przekroczenia kontraktu są jednak tak duże, że powoli przekraczają wszelkie nasze możliwości finansowe. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich osób wrażliwych, otwartych na potrzeby innych, o pomoc w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia. Może ktoś z Państwa, zwłaszcza dotyczy to firm, jest na etapie zmiany samochodu? Może rozważa możliwość przekazania samochodu organizacji charytatywnej? Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby tą organizacją mogło być nasze hospicjum. Podarowany samochód pozwoliłby nam niezawodnie dotrzeć do naszych chorych, a darczyńca mógłby cieszyć się ogromną wdzięcznością nas oraz wszystkich naszych podopiecznych. Ponadto darczyńca, zgodnie z ustawa o podatku dochodowym mógłby skorzystać z odpisu wartości darowizny od kwoty przychodów rocznych.

Powierzając nasz komunikacyjny problem wszystkim, do których dotrze nasz apel, wierzymy że znajdzie się osoba/osoby realizujące w swoim życiu słowa bł. Jana Pawła II : „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Kontakt do hospicjum:

Siedziba naszego Hospicjum znajduje się na ul. 3 Maja 1 w centrum Sosnowca, miejsce to zwane jest także "plastrami miodu". Wejście znajduje się z tyłu budynku. Do centrum miasta można dotrzeć autobusami i tramwajami KZK GOP oraz prywatnymi liniami.

Osobisty:

codziennie od 08:00 do 16:00

Telefonicznie:

wszystkie zapytania telefoniczne prosimy zgłaszać pod tel. 032 2932313 w godzinach od 8.00 do 16.00, po godzinie 16.00 pod wskazanym telefonem dyżuruje pielęgniarka

Kontakt email’owy:

jeśli macie Państwo jakieś pytanie, możecie je kierować na nasz adres email’owy:
hospicjum-swtomasza@wp.pl. Odpowiemy w miarę naszych możliwości.

www.diecezja.sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 30/10/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney