Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Seksowne anioły obrażają katolików. Reklama zakazana

W RPA zakazano emisji reklamy dezodorantu Axe, bo uznano, że jest obraźliwa dla uczuć religijnych katolików. - Problem nie jest w tym, że anioły wykorzystano w celach komercyjnych, ale niedopuszczalne jest to, że pokazano je w sposób, który sugeruje, że rezygnują z niebiańskich cech dla ludzkich pragnień – uzasadnia regulator rynku, który zabronił pokazywania "Fallen Angels" w telewizji.

Komentarz redakcyjny: Sądzą, że reklama "upadłych aniołów", obecna również w mediach w Polsce, jak i reklama mBanku ze św. Krzysztofem, ewidentnie obrażają uczycia religijne katolików, w tym i moje. Naśmiewa się i szydzi z postaci, które są ważne w tej religii. Uważam, że z tego względu ich dalsza emisja powinna być zabroniona!

Piotr Dudała
Redaktor Naczelny serwisu sosnowiecfakty.plZ nieba na miasteczko we Włoszech spadają z nieba seksowne anioły. Zwabione zapachem młodego mężczyzny, na jego widok rozstrzaskują swoje aureole o ziemię. Muzyka (trochę kościelna, śpiewana chórem) cichnie, facet w sypialni psika się dezodorantem, a na łóżku kłębią się pióra skrzydlatych piękności. W tle słychać słowa piosenki "Sexy boy" i głos lektora: "Excite, nowy zapach Axe. Nawet anioły spadają".

W RPA uznano, że reklama dezodorantu, który tam sprzedawany jest pod nazwą Lynx, to świętokradztwo. Widzowie skarżyli się, że spot "sugeruje, że posłańcy Boga mogą spaść z nieba wywabieni zapachem kupionym w sklepie" a "anioły owładnięte seksualnym szaleństwem dla mężczyzny są gotowe zrezygnować z Nieba".

Do skarg przychyliła się krajowa organizacja dbająca o standardy reklamowe na rynku - Advertising Standards Authority. Uznała, że reklama obraża uczucia religijne katolików.

"Problem nie jest w tym, że anioły wykorzystano w celach komercyjnych, niedopuszczalne jest to, że pokazano je w sposób, który sugeruje, że rezygnują z niebiańskich cech dla ludzkich pragnień" – orzeczenie cytuje południowoafrykański serwis News24.

ASA nakazała firmie Unilver SA, która sprzedaje dezodoranty Axe, do wycofania kampanii. Firma przeprosiła za kontrowersje, a reklamę umieściła na Facebooku. "Upewniliśmy się, że waga sprawy jest zrozumiała dla naszych aniołów" – tak zaczyna się oświadczenie Unilever RPA. "Mężczyźni, którzy nadal używają Excite Axe w nadziei, że uwiodą anioły, muszą pamiętać, że robią to na własne ryzyko" – brzmi puenta.

W tym roku urzędnicy Advertising Standards Authority ocenzurowali w Wielkiej Brytanii m.in. reklamy perfum Opium YSL za "promowanie narkomanii", kampanię domu mody Miu Miu za "promowanie anoreksji" i reklamy L'Oreal z Julią Roberts i Christy Turlington, bo "użyto w nich za dużo photoshopa".

źródło: am/fac TVN 24, YoutubeAutor: Redakcja | 30/10/2011
Komentarze
#1 | Artur M. dnia 01.11.2011 20:49
Proszę wejść na stronę www.protestuj.pl
#2 | DEMOKRATA dnia 31.10.2011 18:05
Zakazać Tego!
Zabronić Tego!
Tępić To!
Wsadzać za To do więzienia!
Nie dać Tego oglądać!
Obrazić się na To!
#3 | @??? dnia 31.10.2011 06:40
no nie rób sobie jaj! jakie by nie było, to odnosi się to aniołów, które w chrześcijaństwie wystepują!
#4 | ??? dnia 31.10.2011 01:03
A skąd wiadomo że to anioły rzymskokatolickie? To nie takie pewne bo materiał kręcono w chorwackim Splicie i robili go Anglicy. W necie jest też obszerne wyjaśnienie producenta - jak sie bije o coś piane to wypada doczytać do końca.
Do obejrzenia w kilku wersjach jezykowych w necie oraz aktualnie w telewizji Nova, Prima i Barandow TV z Czech - nic specjalnego, nawet na to nie zwrócilem uwagi. Dudala powinien otrzymać od nich kasę za reklamę, tej reklamy
#5 | @St. Iż dnia 30.10.2011 21:54
a ten swoje :-) każdy niech zostanie przy swoich przekonaniach Pan Piotr i Pan Stanisław, który nie jest katolikiem, ale najlepiej wie, co najbardziej obraża uczucia katolików! Ja myślę, że ten Pan po prostu droczy się z Panem Piotrem i cokolwiek ten by nie napisał to zaraz spotka się z jego kontrą!
#6 | St. Iż. dnia 30.10.2011 20:53
Przepraszam, miało być "Południowej"...Ale aż mi się ręce zatrzęsły po Pana oświadczeniu.
#7 | St. Iż. dnia 30.10.2011 20:51
Zupełnie pana nie rozumiem, panie Piotrze...Nie rozumiem pojmowania przez pana religii katolickiej. Jestem przekonany, że nieporównanie więcej obrażają uczucia religijne katolików np. afery pedofilskie wśród kleru katolickiego oraz ich ukrywanie przez dziesiątki lat. Można też przytoczyć jak najbardziej fakt historyczny ukrywania, a także pomocy w ucieczce zbrodniarzy hitlerowskich (via Watykan) do Ameryki Północnej.To tylko dwa przykłady.Czymże są te reklamy przy takich faktach???Śmieszną drobną sprawą, nikomu nie szkodzącą...Pana te reklamy obrażają, a takie sprawy chyba nie...Nie rozumiem, proszę wybaczyć.
#8 | A??? dnia 30.10.2011 20:30
to niby dlaczego ??
fajna reklama.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney