Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kard. Dziwisz: Media kłamią

„Media oskarżają Kościół o zachłanność na pieniądze, informują, że księża nie płacą podatków. Tymczasem jest to kłamstwo” – podkreślił w niedzielę kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości poświęcenia kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej koło Rabki.


Metropolita krakowski zaznaczył, że księża płacą podatki w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących teren danej parafii. Stwierdził także, że media ciągle podważają zaufanie Kościoła. „Ośmiesza się instytucję małżeństwa, obronę godności życia. Kościół nie może ulec tym naciskom. Obrona tych najważniejszych i najcenniejszych wartości, to wypowiedzenie naszego ‘tak’ dla Jezusa” – stwierdził kard. Dziwisz.

Hierarcha zwrócił się do mieszkańców parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej: „Dołączacie do apostołów, którzy niosą światu ogień miłosierdzia i nadziei, którą jest Jezus Chrystus”. Zaznaczył, że w świątyni za każdym razem gromadzi się na modlitwie wspólnota wiernych, aby ciągle pobierać naukę w szkole miłości i wzajemnego przebaczenia.

Metropolita krakowski poświęcił nowy kościół w Mszanie Dolnej pw. Miłosierdzia Bożego. Jego budowa trwała tylko 5 lat. Kamień węgielny pod kościół poświęcił w 2002 r. papież Jan Paweł II, dzień po konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. „Ogień miłosierdzia został przeniesiony z Łagiewnik do Mszany Dolnej” – podkreślił ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii.

Metropolita krakowski – z okazji uroczystości poświęcenia kościoła – przekazał parafii puszkę na komunikanty, którą otrzymał Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Starego Sącza. Na ręce proboszcza ofiarował wspólnocie w Mszanie Dolnej relikwie z krwią bł. Jana Pawła II. Odznaczył też majstra budowy i pana kościelnego specjalnymi papieskimi medalami.

Dzieci z przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi wręczyły proboszczowi pluszowego barana jako znak, że wszystkie parafialne „owieczki” uważają go za najlepszego pasterza. Dzieci wręczyły również kard. Stanisławowi Dziwiszowi i innym obecnym kapłanom symboliczne róże.

źródło: www.gosc.plAutor: Piotr Dudała | 30/10/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney