Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Prawo w Wyższej Szkole Humanitas

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu otwiera nowy kierunek studiów magisterskich: prawo. Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższym naborze zimowym, na początku stycznia 2012 r.

Prawo to trzynasty kierunek w szerokiej ofercie edukacyjnej WSH. Nowe studia będzie można rozpocząć na Wydziale Administracji i Zarządzania sosnowieckiej uczelni. -Po otrzymaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie prawa, jesteśmy liderem w regionie pod względem liczby kierunków oferowanych kandydatom na studia. Prawo cieszy nas szczególnie, gdyż jest to kierunek niezwykle elitarny. Posiada go w swojej ofercie zaledwie kilkanaście uczelni niepublicznych w Polsce - mówi dr Michał Kaczmarczyk, prorektor WSH.- Absolwenci naszego nowego kierunku z powodzeniem znajdą zatrudnienie, gdyż ich wykształcenie będzie odpowiednio sprofilowane i zgodne z potrzebami rynku. Siatkę przedmiotów ułożyliśmy w taki sposób, aby położyć szczególny nacisk na prawo gospodarcze, handlowe i finansowe oraz prawne aspekty zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwoli to uzyskać absolwentom „klasyczną" wiedzę prawniczą, dającą możliwość znalezienia zatrudnienia w wymiarze sprawiedliwości, notariacie, administracji państwowej i samorządowej, a dodatkowo wiedzę z dziedzin prawa regulujących działalność gospodarczą, przydatną w pracy menadżera nowoczesnego przedsiębiorstwa - wyjaśnia dr Michał Kaczmarczyk.

Obecnie WSH przygotowuje się do uruchomienia pierwszej rekrutacji na prawo. -Opracowujemy m.in. specjalną ofertę studiów prawniczych dla absolwentów licencjackiej administracji. Dotychczas kierunek administracja ukończyło w Wyższej Szkole Humanitas blisko 4 tys. osób. Chcemy zaprosić je do kontynuowania studiów w zakresie prawa i zdobycia u nas drugiego dyplomu - informuje Konrad Bilski z Działu Promocji WSH.

Zajęcia na kierunku prawo poprowadzą wybitni profesorowie związani dotychczas z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Polsce, m.in. z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wśród wykładowców znajdą się również praktykujący prawnicy: sędziowie, adwokaci, radcy prawni i notariusze. -Dla studentów przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć w sądach, prokuraturach, laboratoriach kryminalistycznych, a także propozycje atrakcyjnych praktyk w najlepszych kancelariach prawnych w regionie oraz firmach, gdzie studenci zdobywać będą wiedzę na temat prawa gospodarczego - mówi dr Michał Kaczmarczyk.

www.esosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 05/11/2011
Komentarze
#1 | Małgorzata dnia 24.07.2017 10:55
Moja przyjaciółka kończy właśnie II semestr, w trybie 3,5, mówiła, że nie wie jak dała radę, bo nauki masa, ale zaparła się rękami i nogami żeby wszystko pozdawać i że jakby miała studiować 5 lat to chyba by oszalała. Namówiła mnie żebym też spróbowała swoich sił w skróconym trybie, wczoraj się zapisałam.
#2 | ja dnia 11.07.2017 07:42
ja zaczynam od tego roku
#3 | absolwentka dnia 02.12.2016 12:04
Skończyłam w humanitas zarządzanie i teraz zaczynam podyplomówkę. Nie zawsze było łatwo, ale tym bardziej cenię wiedzę tutaj zdobytą. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Dużo wydarzeń towarzyszących, pewnie kojarzycie Kongres Praktyków Biznesu? Mało która uczelnia tyle działa.
#4 | student dnia 30.11.2016 09:33
polecam szkołę - dobra organizacja, ciekawe wykłady
#5 | maciek dnia 25.11.2016 11:01
ja też daję radę. Trochę więcej wysiłku teraz, a więcej korzyści w przyszłości! Smile
#6 | ja dnia 23.11.2016 11:26
Podzielam zdanie koleżanki. Wybrałem zarządzanie w skróconym trybie i jestem zadowolony. Nie jest źle Smile
#7 | Ola dnia 21.11.2016 10:04
tak, spokojnie. Myślę, że to zdecydowanie lepsza opcja. Po prostu zajęcia są częściej i nie ma wakacji, ale warto poświęcić trochę więcej czasu na naukę i szybciej zdobyć wykształcenie.
#8 | Gocha dnia 17.11.2016 11:29
Dajecie radę w systemie 3,5 rocznym? Zastanawiam się czy nie lepiej studiować w normalnym trybie. Z drugiej strony 1,5 do przodu... proszę o pomoc Cool
#9 | Ola dnia 17.11.2016 10:01
studiuję w Humanitas kolejny rok i nie załuję. Z tego, co słyszę poziom porównywalny do USia. Pozdrawiam
#10 | Ola dnia 22.02.2015 17:46
Gregory, czyli jak rozumiem nie trzeba się zastanawiać? Dobrze, ze pojawiają się jakieś merytoryczne wypowiedzi poza spamem. Spróbuję zatem swoich sił w Humanitas. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney