Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wszystkie ideologie zwalczające Kościół upadły

Historia pokazuje, że wszystkie ideologie zwalczające Kościół wcześniej czy później upadły – powiedział abp Henryk Hoser podczas uroczystości konsekracji kościoła pw. św. Karola Boromeusza na warszawskim Wawrze.

Zostało po nich jedynie niechlubne wspomnienie, a Kościół nadal istnieje głosząc Ewangelię – dodał.W homilii biskup warszawsko-praski odwołując się do sytuacji politycznej, zwrócił uwagę, że usuwanie Kościoła z przestrzeni publicznej nie jest rzeczą nową. Jednak „historia pokazuje nam, że wszystkie zwalczające go ideologie wcześniej czy później już upadły”. - Zostało po nich jedynie niechlubne wspomnienie, a Kościół nadal istnieje głosząc Ewangelię, która jest Słowem Życia. Bramy piekielne go nie przemogą. Żadne wiatry, żadne huragany, powodzie nie zniszczą go, bo jest zbudowany na skale, jest mocny mocą Boga – tłumaczył abp Hoser.

Ordynariusz warszawsko-praski podkreślił też, że Kościół jest nie tylko ostoją całej ludzkości, Duchem, którzy buduje i łączy, ale jest jednocześnie tym miejscem i czasem, w których odnajdujemy klucze Królestwa Niebieskiego. – A związku z tym, że może przebaczać ludziom grzechy, nazywany jest sakramentem zbawienia – tłumaczył abp Hoser i dodał, że „nie ma innej drogi, nie ma innej bramy do nieba jak Kościół”.

Za bł. papieżem Janem XXIII abp Hoser powiedział, że Kościół jest nauczycielką i matką. – Nauczycieli się szanuje, a matkę się kocha i tego Kościół Chrystusowy wymaga od swoich wiernych, od swoich synów i córek – podkreślił hierarcha. Cytując prymasa Stefana Wyszyńskiego, powiedział: „Prawo do krytykowania Kościoła ma ten, kto sobie dla Niego ręce po łokcie urobił”.

- Niestety, jak wynika z badań socjologiczno-religijnych większość wiernych w Kościele w Polsce jest bierna – zauważył abp Hoser. Jego zdaniem, właśnie ten brak znajomości Kościoła i jego niezrozumienie sprawia, że katolicy tak łatwo się przyłączają się do tych, którzy nie tylko Kościół krytykują, ale nawet go zwalczają. – Za tymi postawami kryje się często niepokój sumienia i wewnętrzne zagubienie – powiedział biskup warszawsko-praski.

Dlatego „mamy się modlić za tych, którzy nas zwalczają, prześladują, oczerniają, a nawet za tych, którzy nas obmawiają, bo choć oni nie są w stanie zniszczyć Kościoła, którego fundamentem jest Bóg, to szkodzą sami sobie, będąc zagrożeni grzechem przeciwko Duchowi Świętemu”. – Człowiek sam sobie zamyka drogę do zbawienia, odrzucając to, co jest sakramentem zbawienia czyli Kościół – tłumaczył abp Hoser.

Parafia św. Karola Boromeusza na warszawskim Wawrze ma 5 lat i liczy około 7 tys. wiernych. Budowa świątyni trwała około 3 lat.

www.ekai.plAutor: Redakcja | 07/11/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney