Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Smoleńska audiencja

Bliscy ofiar smoleńskich złożyli na ręce Ojca Świętego Benedykta XVI urnę z ziemią z miejsca katastrofy zawierającą fragmenty wraku Tu-154M oraz list Jadwigi Czarnołęskiej-Gosiewskiej, matki tragicznie zmarłego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Jest w nim prośba o modlitwę, wsparcie duchowe i błogosławieństwo dla dążeń dotyczących wyjaśnienia tej tragedii.Do Watykanu przybyli przedstawiciele bliskich ofiar smoleńskich zrzeszeni w Stowarzyszeniu Rodzin Katyń 2010. Uroczyste przekazanie Ojcu Świętemu urny z ziemią przesiąkniętą krwią ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku oraz listu nastąpiło podczas wczorajszej audiencji generalnej w Watykanie. Dary na ręce Ojca Świętego złożyły osobiście Zuzanna Kurtyka wraz z synem Krzysztofem i Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska.
Jak podkreślali uczestnicy pielgrzymki tuż po spotkaniu z Benedyktem XVI, tych kilka chwil, w czasie których mogli osobiście wyrazić Ojcu Świętemu swój ból i nadzieję związaną z poznaniem prawdy o tej tragedii, było dla nich wielkim pocieszeniem i dodało sił do dalszego domagania się faktycznych ustaleń na jej temat. - Ogromnie się cieszę, że Jego Świątobliwość Benedykt XVI zechciał na moje pismo odpowiedzieć, zapraszając rodziny na osobiste spotkanie podczas audiencji generalnej w Watykanie - mówi Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska. - Jest dla mnie ogromnym zaszczytem i wzruszającym przeżyciem, że mogłam osobiście przekazać Ojcu Świętemu mój list, w którym dzielę się bólem matki, która straciła swojego jedynego syna, a także bólem tych, których najbliżsi zginęli wraz z nim śmiercią tragiczną 10 kwietnia 2010 roku - dodaje. Jak wyjaśnia, celem pielgrzymki do Watykanu i grobu bł. Jana Pawła II oraz jego wielkich poprzedników było złożenie osobistych intencji. - Przekazałam Ojcu Świętemu, że lot do Smoleńska ogarnia mgła tajemnic, niedomówień i przekłamań, prosząc jednocześnie Benedykta XVI o modlitwę i wsparcie naszych działań na rzecz wyjaśnienia przyczyn dramatu, który wydarzył się w błotach smoleńskiego lotniska - podkreśla matka tragicznie zmarłego wicepremiera.
- Dla rodzin, przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010, jest wielkim zaszczytem, że Papież Benedykt XVI zgodził się z nami spotkać podczas audiencji i przyjąć od nas to, co jest dla nas najcenniejsze - podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Melak, brat tragicznie zmarłego Stefana Melaka, prezesa Komitetu Katyńskiego. - Jest dla nas niezmiernie ważne, że Ojciec Święty, który jest dla nas największym autorytetem moralnym, zgodził się przyjąć nasz ból, nasze obawy i wątpliwości - dodaje. - Chcemy powierzyć ojcowskiej trosce Papieża naszą walkę o wyjaśnienie przyczyn tragedii smoleńskiej. Z taką też intencją modliliśmy się u grobu bł. Jana Pawła II, z przekonaniem, że za jego sprawą prawda zatriumfuje - podkreśla kpt. rez. Dariusz Fedorowicz, brat śp. Aleksandra Fedorowicza, prezydenckiego tłumacza.
Spotkanie przedstawicieli rodzin z Papieżem poprzedziła Msza Święta przy grobie bł. Jana Pawła II celebrowana przez o. Waldemara Gonczaruka, redemptorystę posługującego w Radiu Maryja. W czasie Eucharystii wystawiona została urna z ziemią z miejsca katastrofy, którą w listopadzie ubiegłego roku osobiście wydarła matka chrzestna Aleksandra Fedorowicza, Helena Kotzbach. - Wiedziałam, że muszę kawałek tej ziemi zabrać ze sobą do Ojczyzny. I dzisiaj została ona złożona Ojcu Świętemu, z czego ogromnie się cieszę - podkreśla pani Helena. - Ziemia smoleńska to była ostatnia pamiątka po moim ukochanym chrześniaku. Ale cieszę się, że teraz trafiła do Papieża, bo wiem, że on nas wesprze modlitwą, że wesprze nasze starania - dodaje.

W pielgrzymce uczestniczyli m.in.: Zuzanna Kurtyka z synem Krzysztofem, Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska, Adam Gosiewski (kuzyn Przemysława Gosiewskiego), Andrzej Melak, Dariusz Fedorowicz, Helena Kotzbach, przedstawiciele rodziny adm. Andrzeja Karwety, Stanisław Zagrodzki (kuzyn Ewy Bąkowskiej) z rodzinami i przyjaciółmi oraz członkami Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010.

Marta Ziarnik Watykan, Nasz Dziennik


Autor: Redakcja | 10/11/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney