Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Znowu kontrowersje dotyczace konkursu

Ogłasza się konkursy, bo tak trzeba, ale nazwiska zwycięzców są znane wcześniej - twierdzi Bożena Kubiczek, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która chciała zostać szefem Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.Konkurs na to stanowisko ogłoszono 30 czerwca. W komisji były dwie osoby z kuratorium, dwie z magistratu i po jednej ze Związku Nauczycieli Polskich i nauczycielskiej "Solidarności". W szranki stanęły cztery panie, w tym Bożena Kubiczek i Magdalena Kawka, piastująca do tej pory m.in. stanowisko nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu oraz doradcy metodycznego.


Były przesłuchania kandydatek, potem dyskusja i w końcu rekomendacja.


- Już przy jej ogłoszeniu wiedziałam, że coś jest nie tak, ale zbagatelizowałam to - wspomina Bożena Kubiczek.


Przewodniczący komisji, a jednocześnie wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Jaskiernia, przedstawiając wybór gremium powiedział: "Pani Magdalena, przepraszam... pani Bożena". Bo właśnie na stanowisko dyrektora CDN rekomendację otrzymała Bożena Kubiczek.


Z takiego wyboru zadowolone były i śląskie kuratorium oświaty i nauczycielska społeczność Sosnowca. Podkreślano, że Bożena Kubiczek jest uznanym w kraju fachowcem. Prowadzi zajęcia z doskonalenia nauczycieli m.in. Warszawie, Płocku, Legnicy i Katowicach. Jest po ministerialnych kursach. Obecnie z tytułem doktorskim jest adiunktem w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Ma na swoim koncie kilkanaście publikacji naukowych.


Okazało się, że te kwalifikacje nie są jednak zbyt wiele warte.


- Po szczęśliwej dla mnie informacji postanowiliśmy wyjechać na kilka dni z mężem. Nie sądziliśmy, że po powrocie czeka na nas takie zaskoczenie - mówi Bożena Kubiczek. - Udało mi się dowiedzieć tylko od naczelnika wydziału edukacji, że konkurs unieważniono z przyczyn proceduralnych. Szczegóły są objęte tajemnicą.


Chcieliśmy dopytać o jaką tajemnicę chodzi.


- Nie byłem na konkursie. Wiem tylko, kto wygrał. To wszystko - mówi Piotr Wesołowski, naczelnik sosnowieckiego wydziału edukacji.


Nieco więcej do powiedzenia na ten temat ma wiceprezydent Jaskiernia.


- Wybór Bożeny Kubiczek na dyrektora CDN zakwestionował Jerzy Zawarczyński, pełniący obowiązki śląskiego kuratora oświaty - wyjaśnia wiceprezydent Sosnowca.


- Tu nie chodziło o personalia - zaznacza Jerzy Zawarczyński. - Po prostu w trakcie pierwszego konkursu złamano przepisy.


Chodziło o zastosowanie trzykrotnego, a nie dwukrotnego głosowania oraz o dopuszczenie do konkursu osoby, która nie dostarczyła komisji wszystkich niezbędnych dokumentów.


Ogłoszono drugi konkurs. Trzy kandydatki (jedna zrezygnowała) przepytywała komisja w tym samym składzie, co poprzednio. Tym razem rekomendowano na stanowisko dyrektora CDN Magdalenę Kawkę.


Zbigniew Jaskiernia pytany o kwalifikację Magdaleny Kawki odpowiada, że jest tego bardzo dużo, ale konkretnie jest w stanie powiedzieć tylko, że była kiedyś doradcą metodycznym. Przez to też - jak mówi sam wiceprezydent - Kawka jest doskonale znana w sosnowieckim magistracie.


- Ta pani po prostu najlepiej przepracowała czas między pierwszym, a drugim konkursem. Z kolei Bożena Kubiczek ten okres zmarnowała, odpuściła sobie - tak Zbigniew Jaskiernia tłumaczy fakt, że wizja Magdaleny Kawki najpierw była gorsza, a potem nie. - Ostatecznie koncepcja rozwoju CDN pani Kawki była zdecydowanie najlepsza. Zakłada współpracę z kuratoriami miast ościennych, też z województwem. Rozwój strony internetowej i wiele innych aspektów.


Ta wizja wygrała z programem Bożeny Kubiczki, który zawierał m.in.: pomoc w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej w ramach programów Unii Europejskiej, wydawanie biuletynu, a też współpraca z między placówkami oświatowymi bezpośrednio oraz drogą elektroniczną. Do tego jeszcze ścisłe kontakty z uczelniami i innymi placówkami doskonalenia nauczycieli oraz powołanie grup wsparcia dla dyrektorów i pedagogów szkolnych.


Michał Tabaka - Dziennik Zachodni - "Kontrowersje wokół wyboru dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli"Autor: Arkadiusz Chęciński | 24/09/2006
Komentarze
#1 | Erkan dnia 18.12.2014 06:27
- Ilonko, gratuluję Twojego pirewszego wpisu na blogu!Teraz to już jesteś internetowa na całego Winka jak wiadomo internetowi nie płacą Smile))) PfftPoważnie to bardzo udana sesja, uwielbiam Twoje zdjęcia!I to pisałem ja Jarząbek WinkNo i Ta Wiktoria zwłaszcza 2 ostatnie zdjęcia przemawiają do mnie ;p
#2 | Diproman dnia 18.12.2014 06:23
Cześć, to jest komentarz.Aby sskoawać ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.
#3 | Kasia dnia 16.06.2009 16:28
Ludzi po co te wsszystkie awantury o stołeczki przecież nie mamy patentu na wieczność, pozostańmy czystymi w suumieniacch aż do śmierci,dajmy przykład młodzieży, bo bez wojny pozabijaamy się!O nierządne Królestwo i zginienia bliskie.
#4 | wz dnia 03.06.2009 15:25
I kolejne konkursy i kolejne przekręty - i cytuję poprzednikaNadal "Ci którzy dokonali przekrętów w tych Instytucjach - czują się wspaniale!!(to - skandal) - to hańba i wstyd, a o godności samych tych ludzi to lepiej już nic nie mówić - bo godność mają chyba tam gdzie......."
#5 | Tomcio dnia 21.03.2009 19:59
Cóż z tego że konkursy odbywają się zgodnie z "prawem" - ale to nie jest prawo, to są istne "kumoterstwa". Cóż że ludzie krzyczą (a może kiedyś tylko próbowali krzyczeć - ich głosu i tak nikt nie usłyszał, lub nie chciał usłyszeć) z Krakowa (sprawa dotyczy Katedry Edukacji Obronnej w Akademii Pedagogicznej)czy Pani Bożeny Kubiczek (sprawa dotyczy konkursu na szefa Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu)jak i tak nic w tych Instytucjach nie uległo zmianie. Nadal Ci którzy dokonali przekrętów w tych Instytucjach - czują się wspaniale!!(to - skandal) - to hańba i wstyd, a o godności samych tych ludzi to lepiej już nic nie mówić - bo godność mają chyba tam gdzie.......
#6 | Krystyna dnia 19.06.2008 13:24
Az wstyd ,że w Sosnowcu takie "kombinowanie", wstydzę się, że tutaj sie wychowalam i tu mieszkam.Kiedy uczciwośc bedzie uczciwoscią?Przeciez juz jestesmy w cywilizowanej Europie.
#7 | Ela dnia 24.03.2008 19:26
Panią Bożeną Kubiczek poznałam w czasie zajęć organizowanych w ramach kursu kwalifikacyjnego-zarządzanie oświatą. Uważam, że jest to bardzo kompetentna, otwarta i wspaniała osoba.Sądzę,że tu zdecydowały jakieś aspekty polityczne, Jaskiernia kojarzy mi się nie najlepiej. Poza tym
Nazwisko Kubiczek odmienia się jako Kubiczek a nie Kubiczki.Pozdrawiam.
#8 | Hania dnia 29.07.2007 01:54
Jaskiernia, jeszcze jeden, ha, ha, ha,,, malo nam braciszka Jerzego....
#9 | Bobi dnia 12.06.2007 13:11
Kiedy wreszcie prawo będzie prawem, a spawiedliwość sprwiedliwością?????
#10 | TERESKA dnia 16.05.2007 18:09
Witam serdecznie!!!!!
Jak odbywał się konkurs na stanowisko, wszyscy wiedzą w Krakowie. Proszę ogłosić całemu światu - niech się przyjrzy temu jak odbywał się konkurs na stanowiska adiunktów w Katedrze Edukacji Obronnej w Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w lutym 2007 roku. To jest SKANDAL!!!!!!! - takich przekrętów jeszcze chyba nikt nie widział. Niech się wreszcie cały świat dowie o tym. Cała Uczelnia o tym wie, lecz wszyscy się boją. To skandal w biały dzień. Uczelnia państwowa - a nie którzy, którzy byli odpowiedzialni za przestrzeganie całej procedury - uważają nadal że instytucja w której odbywał się konkurs to instytucja "prywatna". Ja po prostu już nie mam na to siły - jak można w sposób "systematyczny" - niszczyć i wyrzucać ludzi za którymi jest społeczność akademicka i studencka. Może ten mój głos pozwoli tym ludziom powrócić i funkcjonować tam, gdzie są wysoko cenieni. Uważam że są tego warci. POMÓŻCIE IM...........
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney