Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zaplanowany atak na Kościół

Kościół jest dziś planowo atakowany przez różne środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie. Uczestniczą w tym liberalne media, a nawet rządowe instytucje, które zdyskryminowały ostatnio katolicką telewizję. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik w Liście na Wielki Post przestrzega przed działaniem szatana, który posługuje się kłamstwem, manipulacją, fałszywymi oskarżeniami, niedotrzymywaniem obietnic. Niestety, także dziś ludzie wciąż zbyt łatwo idą za fałszywymi prorokami. Dlatego, jak wskazuje metropolita przemyski, trzeba uczynić wiele, aby 40 dni Wielkiego Postu pomogło pogłębić naszą wiedzę i wiarę, a także odczytać wyzwania czasów, w których żyjemy.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca uwagę, że obecnie zachodzą rewolucyjne zmiany polityczne i kulturowe na skalę światową. "Potrzebna jest nowa ewangelizacja, do której zachęca Ojciec Święty, ale najpierw trzeba dobrze rozeznać sytuację. Zauważmy, że ta nowa kultura globalna wyrasta z postmodernizmu, który promuje relatywizm moralny, aborcję, małżeństwa jednopłciowe, homoseksualizm itd. (...) a wszystko to dzieje się przez globalne, światowe, polityczne ukierunkowanie tejże rewolucji kulturowej, wykluczającej Boga i Jego przykazania", napisał ks. abp Michalik.
- Atak na Kościół obserwujemy na kilku płaszczyznach, najgłębszą jest ta teologiczna, zapowiedziana przez Pana Jezusa, mówiąca o zmaganiach dobra i zła - mówi, komentując dla "Naszego Dziennika" wielkopostny list metropolity przemyskiego ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk. Zwraca jednocześnie uwagę, że Kościół w Polsce pomimo różnych zawirowań, po 1989 roku pozostał silną instytucją. - Wydaje mi się rzeczą nieprzypadkową, że po śmierci Papieża Polaka nasiliły się ataki na biskupów, kapłanów, media katolickie. Są one bardzo perwersyjne i zarazem finezyjne. Celem jest zdyskredytowanie Kościoła i ukazanie go jako instytucji dotkniętej jakimiś patologiami - mówi ksiądz profesor.
Odwołując się do słów Marguerite Peeters, dyrektor brukselskiego Instytutu na rzecz Dialogu Międzykulturowego, ks. abp Michalik w liście zwraca uwagę, że potrzebna jest nam dziś społeczna, a nie tylko indywidualna reakcja wobec promowanych rozluźnień moralnych. "Potrzebna jest wspólna, zbiorowa reakcja społeczeństw i narodów", podkreśla metropolita przemyski, zaznaczając, że ogromną rolę do odegrania ma tu Naród Polski, który "pokazał, że jest odważny i szlachetny. Łatwiej niż inne narody, prawie intuicyjnie rozpoznaje strategie manipulacyjne i ideologiczne projekcje...".
- W Polsce zasadniczo odczuwamy destrukcję pamięci i tożsamości narodowej. W kontekście tak prowadzonej polityki Kościół pozostał jedynym wolnym głosem, śmiem twierdzić - miejscem azylu, w którym jak w latach 70. i 80. rozlegały się tęsknoty i nadzieje Polaków za wolną Ojczyzną - mówi ks. prof. Bortkiewicz. - Dlatego to wszystko, co obserwujemy, ataki skierowane w media katolickie, w autorytet duchownych nie są na pewno przypadkowe - dodaje.
Ksiądz arcybiskup Michalik podkreśla w swym przesłaniu na Wielki Post, że ostateczne zwycięstwo jest po stronie Chrystusa. Dlatego wskazuje, aby w wielkopostnym czasie dokonać rekolekcyjnego rachunku sumienia. Zachęca też do głębszej modlitwy i kontemplacji Krzyża, który dla każdego z nas jest bramą zbawienia.

Sławomir Jagodziński, Nasz Dziennik


Autor: Piotr Dudała | 21/02/2012
Komentarze
#1 | gosc dnia 22.02.2012 09:04
Eliminację z multipleksu Telewizji Trwam, znanej z krytycznego stanowiska wobec obecnego rządu, przez zdominowaną przez obóz władzy Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nawet ludzie dalecy od Kościoła uważają za przejaw politycznego rewanżu za strony Donalda Tuska - mówi w pierwszej części rozmowy z Onetem Zbigniew Girzyński. Poseł PiS dodaje, że po Sejmie krąży plotka, według której jeszcze w tym roku do rządu wejdzie Ryszard Kalisz.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney