Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bp Kaszak: Bez dzieci nasz naród nie ma przyszłości

Bez dzieci, nasz naród niezależnie od tego, jakie reformy zostaną przeprowadzone przez polityków i rządzących, nie ma przyszłości – stwierdził bp Grzegorz Kaszak. Biskup sosnowiecki 1 marca przewodniczył w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

Bp Kaszak, który jest członkiem Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny, podkreślał, że trud wychowania dzieci powinien być dowartościowany. - Niestety, to poświęcenie dla rodziny, a nawet samo małżeństwo przedstawiane jest nie tylko przez ugrupowania feministek jako coś, co kobietę ogranicza, a wręcz uważane jest za coś złego – ubolewał.Zdaniem biskupa sosnowieckiego, „kobieta przez poświęcenie się dla innych każdego dnia wyraża głębokie powołanie swojego życia”. - Kobieta widzi człowieka sercem, niezależnie od różnych układów ideologicznych, czy politycznych. Widzi go w jego wielkości oraz ograniczeniach i stara się przyjść mu z pomocą – mówił kaznodzieja..

Ubolewał, że w Polsce niektóre media przyczyniają się „do reklamowania, propagowania i nagłaśniania postaw bardzo szkodliwych dla społeczeństwa i niezgodnych z geniuszem kobiety”. - Ostatnio w mediach lansuje się kobietę, która wprost mówi, że nie lubi dzieci, bez najmniejszego żalu i skruchy opowiada o dokonanych aborcjach, czyli zabójstwach popełnionych na niewinnych, bezbronnych i nienarodzonych swoich dzieciach. Wynoszenie na piedestał takich postaw to dawanie złego przykładu i wprowadzanie zamieszania wśród ludzi. W tym przypadku mamy do czynienia ze złem zgorszenia – stwierdził hierarcha.

- Natomiast media głoszące pochwałę geniuszu kobiety, otwarcie opowiadające się za życiem ludzkim broniąc je od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, stawiające za wzór Matkę Polkę, która z trudem i miłością wychowuje dzieci, nie dostaje koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym. Takim wartościowym mediom zamyka się usta. Takie postępowanie jest społecznie szkodliwe – wołał bp Kaszak.

Zaznaczył też, że „wrogie nastawienie do macierzyństwa i zniechęcanie kobiet do tego, by wydawały na świat potomstwo bardzo źle odbije się na Polakach”. Hipokryzją nazwał „nagłaśnianie i reklamowanie takiej postawy w sytuacji, kiedy struktura demograficzna polskiego społeczeństwa objawiająca się niedostateczną liczbą dzieci stwarza wszystkim Polakom bardzo poważne problemy”.

Zdaniem bp. Kaszaka, „jedynym rozwiązaniem i ratunkiem dla nas jest zachowywanie i przestrzeganie odwiecznych praw i zadań, także tych odnoszących się do małżeństwa i rodziny ustanowionych dla dobra ludzi przez kochającego nas Boga”.

Hasłem marcowego spotkania modlitewnego były słowa „Dziękujemy Ci kobieto za to, że jesteś kobietą… o powołaniu i posłannictwie kobiety w świecie współczesnym”. Modlitwę wstawienniczą w intencji rodzin i obrony życia człowieka przed obrazem św. Józefa Kaliskiego poprowadzili: ks. Łukasz Przybyła i ks. Szymon Rybak.

O geniuszu kobiety i jej powołaniu mówiła Monika Jędrzejewska ze Szczecina, żona Krzysztofa, od 21 lat i matka siedmiorga dzieci. Od 14 lat jest zaangażowana w Domowy Kościół. Prowadzi Centrum, które ma służyć rodzinie na różnych etapach jej rozwoju, a w jego ramach proponowana jest m.in. psychoterapia, szkoła rodzenia, profilaktyka depresji poporodowej, szkoła dla rodziców. Prelegentka stwierdziła, że pasją jej życia jest służba rodzinie. Wskazała, że w wychowaniu dzieci, a także w działalności na rzecz rodzin wspiera ją mocno małżonek. Dodała, że moc do wypełniania trudnych obowiązków oboje z mężem czerpią z codziennej Eucharystii.

ek / Kalisz, www.diecezja.sosnowiec.pl

Autor: Piotr Dudała | 02/03/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney