Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Krucjata Różańcowa na billboardach

Na ulicach największych miast w całym kraju pojawiły się wielkie plakaty z hasłem „Maryjo, Królowo Polski, ratuj nas, bo giniemy!”. To nowa akcja członków Krucjaty Różańcowej, którzy zachęcają do modlitwy o Polskę „wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii”.

Polsce potrzeba odrodzenia moralnego – mówi Andrzej Kołakowski z Gdańska. Ten doktor pedagogiki, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, podobnie jak ponad 80 tys. ludzi w całym kraju, codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca w intencji ojczyzny. Krucjata to inicjatywa ludzi świeckich, katolików, którzy mają rodziny, borykają się ze zwykłymi problemami.Ich pragnieniem jest odbudowa społeczeństwa na fundamentach wartości wspólnotowych. – Odwołujemy się do wiary katolickiej, która przez wieki kształtowała nasze życie społeczne i polityczne – argumentuje Kołakowski. A biskup łomżyński Stanisław Stefanek, który dołączył do krucjaty, podkreśla, że trzeba się modlić, „aby Pan Bóg otworzył Polakom oczy na prawdę”. – Grozi nam bowiem życie w kłamstwie. Ono jest obecne wszędzie, w polityce i ekonomii. Często jest niedostrzegalne, dobrze ukryte i właśnie dlatego jeszcze bardziej niebezpieczne – podkreśla bp Stefanek.

Inicjatorzy krucjaty nie ukrywają, że sięgnęli po różaniec, bo już wielokrotnie okazał się skuteczną „bronią” w walce ze złem, także w wymiarze politycznym. – Śluby króla Jana Kazimierza zmieniły bieg naszej historii, modlitwy zanoszone za pośrednictwem Matki Bożej w 1920 r. zaowocowały zwycięstwem w Bitwie Warszawskiej, krucjata w Austrii zakończyła się wyjściem wojsk sowieckich z tego kraju – wylicza Kołakowski. Krucjata różańcowa podjęta przed kilkoma laty na Węgrzech doprowadziła do odrodzenia narodowego.

– W pierwszych latach XXI w. nasze społeczeństwo znalazło się w złej kondycji. W momencie prawie beznadziejnym Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała wiernym modlitwę o duchową odnowę narodu. Wynikało to z przekonania, że wszystko to, co zewnętrzne – to znaczy materia – jest przekształcane przez ducha. Ta prawda dotyczy także życia wspólnot ludzkich. A zatem – jeśli uda się nam odnowić naszego ducha, znajdziemy również rozwiązanie wielu problemów materialnych – mówił w jednym z wywiadów kard. Peter Erdö. Po kilku latach trwania krucjaty na Węgrzech wybory wygrała prawica.

Dr Andrzej Kołakowski podkreśla, że modlitwa nie jest narzędziem walki politycznej, ale jest w stanie zmieniać oblicze świata. – Nie traktuję różańca jak pistoletu, z którego strzelam do Marksa. Ale będąc człowiekiem wierzącym, nie mogę w swoich działaniach, także politycznych, zachowywać się jak ateista – wyjaśnia.

Biskup Stefanek dodaje: – Światem rządzi Boża Opatrzność, naszym obowiązkiem jest modlitwa, by według jej zamysłów kształtowało się także życie społeczne w Polsce.

www.niezalezna.pl
Autor: Piotr Dudała | 10/03/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney