Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W hołdzie generałowi Błasikowi

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w uroczystej mszy św. w intencji śp. Dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Wśród uczetników mszy byli m. in. posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Antoni Macierewicz i Zbigniew Girzyński, redaktor naczelny Gazety Polskiej - Tomasz Sakiewicz, kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski, obecny był minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, rodzina i przyjaciele zmarłego oraz kombatanci i harcerze.Ewa Błasik podziękowała zebranym za obecność na mszy odprawionej przez biskupa polowego Józefa Guzdka. Jak mówiła ironią losu jest fakt, że jej mąż 10 kwietnia 2010 r. leciał do Katynia, aby bronić honoru zamordowanych polskich oficerów, oddać im hołd oraz przywrócić pamięć o nich, "a teraz w Polsce i na świecie szargany jest jego honor i jego dobra pamięć"."Wierzę, że ta dzisiejsza msza i dalsze uroczystości będą przełomem w odbudowywaniu autorytetu, honoru i godności mojego męża i polskiego lotnictwa - powiedziała Ewa Błasik.

Zaraz po mszy św. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak pokłonił się Ewie Błasik oddając w ten sposób hołd śp. gen. Błasikowi.

"Dziś zostaje nam walczyć z całą masą nieprawd i pomówień, dlatego też z tego miejsca z katedry wojska polskiego proszę Was wszystkich o dalszą pomoc i wsparcie w walce z tą potężną machiną złą, z ludźmi którzy z premedytacją i zaangażowaniem osłabiają polską armię na arenie międzynarodowej. Bez pardonu szargają w szczególności siły powietrzne. Ci którzy z tragicznych wydarzeń i męczeńskiej śmierci polskiej elity robią medialne show, tanie przedstawienie. Chcą zagłuszyć ból i pragnienie sprawiedliwości. W naszej cywilizacji nie unicestwia się ludzi bez sądu, nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej, nie atakuje się tych którzy nie mogą się bronić. Do chwili udowodnienia winy, stosuje się domniemanie niewinności. W historii zawsze szanowano pamięć zmarłych. Nienawiść, nawet do wroga wygasała z chwilą jego śmierci." - powiedziała do zgromadzonych Ewa Błasik - żona śp. Dowódcy Sił Powietrznych. Słuchając tych słów wielu ludzi miało łzy w oczach.

O godz. 16 odbył się Apel Pamięci przy grobie śp. gen. Andrzeja Błasika na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Podczas uroczystości, zorganizowanych przez Społeczny Komitet - w hołdzie gen. Andrzejowi Błasikowi, Antoni Macierewicz podkreślił, że Błasik był "wielkim żołnierzem" oraz "twórcą polskich Sił Powietrznych w takim kształcie, który rzeczywiście bronił Rzeczypospolitej".

"Atak na generała Błasika nie był przypadkiem. Pan generał Błasik reprezentuje wolę Rzeczypospolitej do niepodległego Wojska Polskiego, wolę bycia państwem niepodległym, a nie popychadłem na arenie Europy. Reprezentuje ideał, do którego każdy żołnierz dąży i dlatego został zaatakowany. Dlatego właśnie w jego osobie wrogowie Polski chcieli zniszczyć polską armię i polskie dążenie do niepodległości" - mówił w niedzielę Macierewicz.

"Chciałbym, pani generałowo, by przyjęła pani ode mnie w imieniu nie tylko zespołu parlamentarnego, ale tych wszystkich senatorów i posłów, którzy są wierni służbie ojczyzny, zobowiązanie, że prawda zostanie ukazana, winni zostaną ukarani, a Rzeczpospolita zostanie odbudowana" - zwrócił się poseł do wdowy po dowódcy Sił Powietrznych Ewy Błasik.

Ona sama dziękowała tym, którzy nie uwierzyli "w jedyną możliwą według Rosjan, jakże prymitywną teorię kłamstwa - pijanego generała wymuszającego na pilotach konkretne zachowania i decyzje".

"Mój mąż zawsze był - i wierzę, że w pamięci prawdziwych Polaków na zawsze pozostanie - szanowanym oficerem Wojska Polskiego" - dodała.

W dramatycznych słowach Ewa Błasik powiedziała o symbolu wojska - szachownicy - "Krew Polaków, którzy tam oddali życie, wybitnych Polaków na czele ze śp. Prezydentem i jego małżonką sprawiła, że jeszcze bardziej ta szachownica stała się czerwona. Błoto smoleńskie, które ją zamazało stało się jakże wymownym symbolem tego co się dzieje od tamtej chwili. Jak zamazywany jest prawdziwy obraz rzeczywistości, na użytek systemu kłamstwa i propagandy".

- Stoimy w bardzo niesłychanej sytuacji, ponieważ oddajemy hołd i rehabilitujemy generała Błasika, w imieniu państwa polskiego, dwa lata po jego śmierci. Państwo przez 2 lata nie miało odwagi upomnieć się o honor i prawdę o swoim żołnierzu - powiedział podczas Apelu Pamięci Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

W imięniu Zespółu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, "Klubów Gazety Polskiej", "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" złożono wieńce przy grobie śp. gen. Andrzeja Błasika.

www.niezalezna.pl

Autor: Piotr Dudała | 11/03/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney