Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Maryjo Królowo Polski, ratuj nas, bo giniemy!

Pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy, patrząc na tą wielką reklamę, że jakimś cudem rodzice mnie śpiącego przewieżli do Częstochowy i znajduję się gdzieś w okolicy Jasnej Góry. Gdy tylko doszłem do siebie, przyznam szczerze moje oczy kilka chwil temu się otworzyły po nocnej zmianie w pracy, zrozumiałem, że jednak nigdzie nikt mnie nie wywiózł i jestem koło swojego osiedlowego zółtego dyskontu, na swoim niepozornym osiedłu. Jeżeli jestem u siebie, więc o co chodzi? może znowu jakaś kochana partia w naszym kochanym kraju zaczyna sobie przypisywać symbole religijne aby wygrać, zwrócic na siebie uwagę. Jedynym wyjściem jakie zostaje to podejśc i zbadać obiekt, który tego ranka dość mocno mnie zainteresował.Po oględzinach stwierdzam z ulgą na duchu żemoje obawy są bezpodstawne, ale nadal moje serce dośc dziwnie reaguje na widok tego dość niecodziennego billbordu. Raz w życiu widzialem podobną reklame jadąc z Ustronia w stronę Katowic, gdzie na polu stał wielki napis Jezus cię kocha. Dobra koniec tych dziwnych wywodów z mojego życia codziennego, przejdzmy do sedna.

Patrząc na ten plakat zastanawialem się, czy Matka Boża powinna być w takim miejscu, czy nie stanie sie to kolejnym spowszednialym podejściem do jej Boskiej osoby albo kolejnym powodem do drwin?

W obliczu jednak tego co się się dzieje w kraju "promocja " różanca " w ten dość niespodziewany sposób, uważam za trafiony i może choć troche przypomni niektorym o zobowiązaniach naszej wiary i fakcie, że sami bez konkretnej modlitwy nie zrobimy NIC, a idąc za tekstem z plakatu doprowadzimy do własnego upadku i śmierci za życia (kara za grzech jest śmierć). Myślę, że ta akcja będzie kolejnym bodźcem dla naszego społeczeństwa by walczyć o rozsadek i szacunek dla chrześcijan i symboliki religijnej w życiu publicznym.

Na koniec przychodzi mi tylko jedna sugestia dla pomysłodawców akcji, aby narazie nie stawiać tych bilbordów przy ulicach, aby czasem jakiś zagorzały zwolennik poparcia lewej części naszego rządu nie spowodował wypadku zbierając szczęke spod kierownicy bo znowu będzie, że to wszystko przez Kościół bo zobaczył Matkę Boża ... na (swojej) drodze :)

Marek Nackowski

Autor: Redakcja | 21/03/2012
Komentarze
#1 | lis dnia 22.03.2012 07:21
mówi się doszedłem do siebie, a nie doszłem... co za wstyd.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney