Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Narodowy Dzień Życia

Uchwałą Sejmu RP z dnia 27 sierpnia 2004 ustanowiono 24 marca coroczny Narodowy Dzień Życia. Inspiracją dla tego aktu była nauka Jana Pawła II o rodzinie i o poszanowaniu życia. Głosowanie treści uchwały – prostej i jednoznacznej – wydawało się zwykłą formalnością. Tymczasem spośród 80 obecnych na sali posłów partii postkomunistycznych (SLD i SDPL) tylko jeden głosował za uchwałą, reszta była przeciw! Przeciwni byli m.in. Jerzy Wenderlich, Tomasz Nałęcz, Andrzej Celiński, Barbara Blida. Za uchwałą głosowali wszyscy obecni na sali posłowie PiS, PSL i LPR.Idea Narodowego Dnia Życia jest prosta. Chodzi o upowszechnianie poczucia odpowiedzialności za rodzinę, za wychowanie dzieci, szacunku dla rodzin wielodzietnych, szacunku dla życia w ogóle.

Trzeba szukać form realizacji tej uchwały, bo o to jest najtrudniej, a wielu Polaków nie wie nawet, że mamy taki dzień. Trudno się temu dziwić, skoro media „głównego nurtu” zupełnie się tym nie interesują, za to „manifom” tzw. „feministek”, na których pomiata się wartościami rodzinnymi i walczy się z Kościołem, poświęcają liczne relacje w ciągu całego dnia, mimo że są to akcje destrukcyjne i obejmujące tylko „aktywistki”, bez poparcia społecznego.

Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

z dnia 27 sierpnia 2004

w sprawie ustanowienia Narodowego Dnia Życia

§ 1. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza dzień 24 marca Narodowym Dniem Życia.

Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych.

Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia.

§ 2. Narodowy Dzień Życia będzie odtąd obchodzony corocznie.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie w dniu podjęcia.

Fundacja Narodowego Dnia Życia prowadzi w roku 2012 akcje propagandową, uwzględniającą następujące kwestie:

Silna rodzina ratunkiem dla budżetu. Kluczem do rozwoju każdego kraju, w tym Polski, jest rodzina. Spadek demograficzny jest ogromnym zagrożeniem, które odbije się na nas w przyszłości. Promowanie i wspieranie rodziców pragnących mieć dzieci i tych, którzy dzieci już mają, jest w interesie każdego społeczeństwa.

Kampanię społeczną związaną z obchodami Narodowego Dnia Życia w roku 2012 poświęcimy EDUKACJI EKONOMICZNEJ RODZIN. Istnieje niebezpieczeństwo, że wraz z nadejściem kolejnej fali kryzysu gospodarczego kondycja ekonomiczna naszych rodzin znacznie się pogorszy.

Lepiej z rodziną. Lepiej być tzw. singlem czy założyć rodzinę? Lepiej wybrać samotność czy pielęgnować kontakty z matką i ojcem, siostrą i bratem, babcią i dziadkiem? To dylematy, przed którymi coraz częściej stają młodzi ludzie.

Wartości - w domu i szkole. Coraz większy nacisk kładziemy na fakt, że szkoła ma nie tylko edukować, ale i wychowywać. Jednak w wielu przypadkach rodzice nie zdają sobie sprawy, jak duży mają wpływ na program wychowawczy realizowany w placówkach oświatowych.

Kupuj z głową. Konstruowanie domowego budżetu to jedno z najtrudniejszych zadań. Szczególnie, że często zdarzają się nam nieprzewidziane wydatki, albo sklepowe „okazje”, z których koniecznie musimy skorzystać.

Domowe finanse. Temat finansów w rodzinie związany jest z wieloma skomplikowanymi relacjami, dlatego wielokrotnie rodzice wolą go unikać w rozmowach z dziećmi. Tymczasem nie da się od niego uciec - kwestia wydatków pojawia się w naszym życiu niezwykle często - dotyczy rat kredytowych, opłat za prąd, komitetu rodzicielskiego, podatków, biletów miesięcznych czy codziennych zakupów.

Nie daj się pracy. Kiedy wciąż słyszymy o kryzysie i o rosnącej stopie bezrobocia, na pewno bardziej doceniamy swoją pracę. Staje się ona priorytetem w naszym życiu. Tymczasem musimy bardzo uważać, żeby nie przesłoniła nam najważniejszych wartości.

Rok wyzwań i nadziei. Narodowy Dzień Życia, Marsze dla Życia i Rodziny, nagrody dla osób i instytucji wspierających rodzinę -to tylko niektóre inicjatywy zaplanowane na ten rok przez Fundację Narodowego Dnia Życia.

źródło: www.wolnapolska.plAutor: Piotr Dudała | 24/03/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney