Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Abp Celestino Migliore w Sosnowcu

„Wdzięczność za 20 lat diecezji nie powinna być powodem do samozadowolenia, ale uświadomienia sobie swojej zależności od Boga” – przypomniał abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce. 25 marca w bazylice katedralnej w Sosnowcu przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu diecezji oraz rozpoczęcia peregrynacji obrazu Miłosierdzia Bożego."Powołując nową diecezję Jan Paweł II chciał stworzyć lepsze warunki do przeżywania obecności Jezusa Chrystusa, ożywienia odczuć i zachowań, które są dla chrześcijanina zasadnicze: wdzięczności i chrześcijańskiego świadectwa życia” – przypomniał abp Migliore w kazaniu. Jego zdaniem jest to ważne w świecie, gdzie człowiek nie zawsze chce słuchać Boże Słowo. „Jedyna droga rozwiązania tego problemu to droga do Tego, w którego rękach wszyscy jesteśmy. A zaczyna się ona od nowej ewangelizacji nas samych i naszych wspólnot parafialnych” – podkreślił kaznodzieja.zdjęcie: Tomasz Skorus - KorczyńskiW czasie Mszy św. ks. Mariusz Karaś odczytał pismo abp. Angelo Becciu z watykańskiego Sekretariatu Stanu. „Ojciec Święty wyraża uznanie dla dokonań, których wymownym znakiem jest ożywienie życia duszpasterskiego, organizacja Kurii Diecezjalnej, Sądu Biskupiego, erygowania parafii, budowa nowych kościołów, Domu Księży Imienia Świętego Józefa szczególnie z myślą o księżach emerytach, rozwój wspólnot modlitewnych, ruchów, grup apostolskich, ewangelizacyjnych i charytatywnych. Raduje się ożywionym duchem wiary diecezjan, zwłaszcza kapłanów i osób zakonnych, którzy swoim życiem świadczą o przynależności do Chrystusa”. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej zachęcił do szczególnej troski o kandydatów do kapłaństwa i ich formację.

Na zakończenie jubileuszowej Mszy św. abp Celestino Migliore poświęcił kopię obrazu Miłosierdzia Bożego, która od dzisiaj będzie wędrować po wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej. Towarzyszyć jej będą relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Przed nowym obrazem bp Grzegorz Kaszak odmówił Aktu Oddania Diecezji Sosnowieckiej.

W uroczystościach wziął udział także abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, bp Piotr Skucha, przedstawiciele władz lokalnych i wierni, którzy szczelnie wypełnili katedrę. Do jutra przed obrazem i relikwiami modlić się będą przedstawiciele sosnowieckiej parafii katedralnej. O północy bp Grzegorz Kaszak razem z księżmi pochodzącymi z katedry odprawią Mszę św. Od poniedziałkowego wieczoru obraz i relikwie specjalnym samochodem – kaplicą rozpoczną peregrynację po kolejnych parafiach.

kjk (KAI)Autor: Piotr Dudała | 25/03/2012
Komentarze
#1 | Waldemar dnia 28.03.2012 16:10
jest to jakiś znak!
#2 | Wielcy Nieobecni dnia 26.03.2012 16:38
Na 20 leciu Diecezji nieobecny był Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Rykała i I - Z-ca Prezydenta Arkadiusz Chęciński
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney