Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Spowiedź Last Minute

W ośmiu kościołach diecezji sosnowieckiej dzisiaj w nocy odbędzie się oficjalnie Noc Konfesjonałów. Duchowni czekać będą na penitentów między godz. 20.00 a 6 rano w Wielką Sobotę. Prócz tego w niektórych świątyniach będzie się można wyspowiadać poza oficjalną akcją. To ostatnia okazja, by przygotować na Wielkanoc to, co najważniejsze: swoją duszę.- W zabieganym świecie, gdzie ludzie pracują często do późnych godzin, a wiele przygotowań przedświątecznych zostawiają na ostatnią chwilę, będzie to szansa na przypomnienie sobie, o co tak naprawdę chodzi w czasie Wielkiej Nocy: o ludzką duszę – mówi ks. Jarosław Kwiecień, rzecznik prasowy sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej, który również będzie w nocy jednym z dyżurujących księży. Nieoficjalnie duchowni dodają, że warto sobie złożyć przyrzeczenie, by na następne święta nie czekać z sakramentem pokuty na ostatnią chwilę. – Wiemy jednak, jak to jest z naszymi przyrzeczeniami, nie zawsze je niestety dotrzymujemy. Dlatego teraz jest okazja, by niemal w ostatniej chwili przed Wigilią Paschalną posprzątać swoje wnętrze – dodaje ks. Kwiecień.

W kościołach, które oficjalnie włączyły się w Noc Konfesjonałów spowiadać będą księża z okolicznych parafii. Zazwyczaj będzie to więcej, niż jeden spowiednik w każdym miejscu. Duchowni liczą, że dzięki temu penitenci nie będą musieli czekać w długich kolejkach. W wielu parafiach w ostatnich dniach można było otrzymać broszurkę z propozycją rachunku sumienia. – Nie tylko trzeba bowiem przyjść do spowiedzi, ale trzeba być do niej przygotowanym – podkreśla jeden z księży.

Nocna spowiedź odbywać się będzie w Będzinie (kościół Najśw. Serca Pana Jezusa), Dąbrowie Górniczej (bazylika MB Anielskiej i kościół św. Rafała Kalinowskiego), Jaworznie (sanktuarium MB Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym i kościół św. Wojciecha w centrum), Sosnowcu (kościół św. Barbary przy ul. Wawel i kościół Najśw. Serca PJ przy dworcu PKP) oraz w Olkuszu (bazylika św. Andrzeja w centrum).

Tegoroczna Noc Konfesjonałów jest wspólną akcją ewangelizacyjną trzech diecezji: sosnowieckiej, archidiecezji lubelskiej i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W tym roku w ramach akcji powstała aplikacja mobilna na smartfony dla użytkowników najpopularniejszej platformy Android. Aplikacja to zbiór modlitw i porad pomocnych w przygotowaniu do spowiedzi. Ponadto w aplikacji uzyskujemy dostęp do katalogu kościołów współtworzących tegoroczną Noc Konfesjonałów, apteczkę duchową dla kobiet i mężczyzn opracowaną przez ks. Piotra Pawlukiewicza.

pl (KAI)

Autor: Redakcja | 06/04/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney