Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tłumy Polaków witają peregrynujący wizerunek Matki Bożej z Guadelupe

Prawie 150 tysięcy osób witało na szlaku pielgrzymowania kopię obrazu Matki Bożej z Guadelupe, która trwa od października ubiegłego roku w Polsce. Nawiedzenie wizerunku "indiańskiej Madonny", które rozpoczęło się w październiku ubiegłego roku, obejmie swoim zasięgiem wszystkie polskie rady lokalne Rycerzy Kolumba - największego zakonu świeckich w Kościele katolickim. Ta peregrynacja ma budzić ducha w polskim społeczeństwie - podkreśla prof. Krzysztof Orzechowski, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Obraz Matki Bożej z Guadalupe w dniach 14 do 21 kwietnia br. będzie również obecny w Sosnowcu, w parafiach Podwyższenia Krzyża Świętego oraz św. Rafała Kalinowskiego.Inaugurując nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej z Guadelupe mieliśmy pewne wątpliwości, czy w kraju, gdzie silnie rozpowszechniony jest kult Matki Bożej Częstochowskiej nasza peregrynacja przyciągnie wiernych - przyznał Orzechowski.

Delegat stanowy Rycerzy Kolumba powiedział, że liczby dowodzą jednak, iż kult maryjny jest w Polsce bardzo duży, zwłaszcza w południowo-wschodniej Polsce, gdzie wierni szczególnie licznie witali wizerunek Matki Bożej z Guadelupe.

Peregrynacja wciąż trwa, obraz odwiedził 17 rad na 39 istniejących w Polsce. Ponadto 1600 osób złożyło ślubowanie duchowej adopcji dziecka poczętego.

Wierzę, że owoce będą o wiele głębsze - powiedział zwierzchnik Rycerzy Kolumba w Polsce.

Rycerze Kolumba przypominają, że w ostatnich latach Maryja stała się wyraźnym symbolem obrony życia, dlatego peregrynacja ma uwrażliwić wszystkich na szacunek do życia i przyczynić się do tego, że mężczyźni poczują się również za to życie odpowiedzialni.

Od 15 lat Rycerze Kolumba na całym świecie organizują peregrynacje kopii świętych obrazów, od 1979 roku także Matki Bożej z Guadelupe. Na przestrzeni lat Matka Boża była czczona przez Rycerzy pod różnymi tytułami. Były programy modlitw na cześć Niepokalanego Poczęcia, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Bożej Wniebowziętej, Pani Różańca i Matki Bożej Miłosiernej.

Programy modlitw maryjnych całego Zakonu obejmują ponad 14 milionów ludzi, odbywa się około 132 tysiące spotkań modlitewnych organizowanych w lokalnych radach i parafiach.

Rycerze Kolumba obecni są w Polsce od 2005 roku. Pierwsze Rady powstały w 2006 r. w Krakowie, Radomiu i Starachowicach. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce jest już 39 rad, które skupiających ponad 2 tys. osób.

KAI, mall, www.wpolityce.pl
Autor: Redakcja | 09/04/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney