Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Klęska wyborcza PO w Bytomiu, plankton górą

Wróciłem już z urlopu w Grecji. Kraj fajny, Grecy fantastyczni, ciepłe morze, pyszne jedzenie. Wracajmy jednak do planktonu, a tu spora niespodzianka. W weekend odbyły się wybory samorządowe w Bytomiu.

Wpierw głosowanie do Rady Miasta. Niespodzianką jest wielka klęska PO. Z 12 mandatów na 25 spadła im liczba do zaledwie 5 i raczej nie będą w tej kadencji rządzić. Platformę zastąpił lokalny, prawicowy Komitet Referendum Bis i Damiana Bartyli. Zwiększył swoją obecność w radzie z 6 mandatów do 11. Być może ich partnerem będzie PiS - ma teraz 4 radnych, wcześniej związane było właśnie z Bartylą. Inna nieplanktonowa partia SLD zdobyła 1 mandat.Pozostałe 4 mandatów zdobył plankton: lewicowy i związny z SLD Wspólny Bytom - 2 mandaty (wzrost o jeden w stos. do 2010 r.) i lokalny "Bytom Przyjazdne Miasto" 2 mandaty (spadek z 5 mandatów).

Ciekawsze dla mieszkańców były wybory prezydenta miasta. Pierwsze miejsce zajął Damian Bartyla - 37 proc. (poprawa o pkt 10 proc. w stos. do I tury w 2010 r.). Drugie miejsce zajęła komisarz miasta i kandydatka na prezydenta z listy PO Halina Bieda - 15,5 proc. głosów. Kandydat PO w pierszej turze w 2010 r. zdobył 37,5 proc. Tuż za Biedą była poseł PiS Wojciech Szarama 11 proc. Zaraz po nim z 10 proc. Marian Worosz z "Bytom Przyjazne Miasto) - 10 proc. Prawie 6 proc. zdobył Artur Komor z SLD, a powyżej 5-proc. progu znalazł się również Janusz Paczocha, były UW-owy prezydent miasta. Znów on i jego Porozumienie dla Bytomia nie odniosło sukcesu.

Po ok 4 proc. zdobyli: Kazimierz Bartkowiak ze "Wspólnego Bytomia", Jacek Laburda z RAŚ i Joanna Koch-Kubas popierany przez Ruch Palikota. Ruch zdobył w wyborach 2011 roku 12 proc. poparcia. Może to wskazywać, że to kolejny dowód, że partia ta traci poparcie w kraju. Ostatnie miejsce zajął lokales Tomasz Chojnacki.

W mniej ciekawych wyborach w Lipnie. Janusz Dominiak z Kongresu Nowej Prawicy zdobył niespełna 4 proc. głosów i zajął ostatnie miejsce. Prawie 10 proc. zdobyła Anna Katarzyna Wesołowska-Karasiewicz, kiedyś związana z PiS, teraz niezależna. W 2. turze zmierzą się kandydaci PO i PiS.

źródło: http://planktonpolityczny.blox.pl/2012/09/Kleska-wyborcza-PO-w-Bytomiu-plankton-gora.htmlAutor: Piotr Dudała | 17/09/2012
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 27.09.2012 13:19
@Polak nasłuchałem się tego z metra ciętego i innych PiS uarów, OGŁUPIAŁEM
#2 | Polak dnia 19.09.2012 04:32
PAWLO ALE TY JESTEŚ GŁUPI DZIWIĘ SIĘ ŻE Z TWOIM INTELEKTEM UMIESZ OBSŁUGIWAĆ INTERNET, CHYBA ŻE CI POMAGA MŁODZIEŻÓWKA PO
#3 | PAWLO dnia 18.09.2012 18:46
Wierszyk dla PiS tuków

NA WIECZNĄ CHWALĘ
Może prezesik, jakiś marsz urządzi.
Stanie na czele, uczesze włosy


Umyje zęby, założy spodnie,
By z ludem swoim marszować godnie,
Weźmie chorągwie, chwyci sztandary,
Za nim zaś pójdą wszelkie fujary.

Zbawca! Zbawiciel! - rykną znów tłumy,
Co różańcowe mają rozumy,
On zaś "Mazurka" godnie odśpiewa,
Trochę pomlaszcze, trochę poziewa,

Trochę popieprzy, trochę posmęci.
Wlepią weń oczy mocno walnięci
I go po rękach będą całować,
Będą go wielbić i adorować.

Nie chce, lecz musi,
Władza go kusi,
Więc znów na czele, znów maszeruje
I znowu jednych na drugich szczuje.

Furda tam marsze! Władza mu w głowie!
Ona go kusi, ona go nęci!
Lecz się pan prezes dobrze maskuje,
Czasami głupa udaje.
#4 | @peowiec dnia 18.09.2012 14:55
wszystko się kiedyś kończy!
#5 | peowiec dnia 18.09.2012 14:35
co sie stało ?nic sie nie stało ,naród nas kocha i tak bedziemy rządzic do us....j smierci
#6 | Karol dnia 18.09.2012 09:27
czas PO powoli mija!
#7 | Modlitwa zwolenników PO dnia 18.09.2012 08:55
Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Zielonej Wyspy i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, ministra Tuska prawdomównego, który z Balcerowicza jest zrodzony, przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Tuskowi. A przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego zgłupienia, zstąpił z Kaszub. I za sprawą mitu o dziadku z Wermachtu, przyjął miliardy z Unii i stał się premierem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli. Został przez nią poklepany, pochwalony i nagrodzony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak "przewidział" OBOP. I wstąpił do Rządu. Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale, na następną kadencję. A kurestwu jego nie będzie końca. Wierzę w Donka Sondażowskiego, Pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który z Niesiołowskim i Kopacz wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi ustami Olejnik, Durczoka i Miecugowa: wierzę w jedną, wielką, powszechną i aferalną Platformę Obywatelską. Wyznaję drożyznę, brak emerytury i podwyżki podaków by lepiej się żyło. I oczekuję powrotu gumy DONALD w kioskach Ruchu oraz wprowadzenia ACTA, GMO i mianowania Kasi Tusk naczelną ONET-u.

PS. Z pewnością sympatykom PO aktywował się właśnie mechanizm wyuczonego schematycznego myślenia i nazywają mnie moherem :-) Chcę Wam w tym miejscu zakomunikować, że nie jestem fanem bratniej partii PO, czyli PiS-u, ani jego satelity - SP. Poza tym nie jestem fanem konia trojańskiego Tuska - Palikota, ani takich "hub politycznych" jak SLD i PSL. A zatem PO-file... jak widzicie, można krytykować Tuska i PO, mając nieskażony partyjnie mózg :-
#8 | Były wyborca PO dnia 18.09.2012 08:53
Za tą ich koalicję z RAŚistami plującymi na Polskę ja i wielu moich znajomych już nie zagłosujemy na PO !
#9 | Marian dnia 18.09.2012 04:17
widać pewną tenencję, koniec rządów PO w Polsce!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney