Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Teraz czas na pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę 20 maja 2007r. w 40 rocznicę uroczystości milenijnych w Sosnowcu po Mszy św. w Katedrze Wniebowzięcia NMP o godz. 12.00 rozmawiałem przez dłuższą chwilę z Panem Sławomirem Korczyńskim Wiceprezesem Fundacji Kiepury (obecnie Wielkim Rycerzem Rady Sosnowieckiej Rycerzy Kolumba. W trakcie rozmowy przypomniałem sobie, że mój kolega Krzysztof Rubik mówił mi kilka tygodni wcześniej, że była kiedyś koncepcja, żeby Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wystawić mały pomnik na skwerze przy Katedrze, tam gdzie teraz jest przystanek autobusowy przy ul. Sienkiewicza. Oczywiście, przystanek autobusowy należałoby przenieść pod Plazę, tam jest zatoka i zdecydowanie lepsze miejsce, bo przecież przystanki powinny być tam, gdzie przychodzi dużo ludzi. Z zakupami też będzie wygodniej :-)

W dniu dzisiejszym serwis sosnowiec.naszemiasto.pl poinformował, ze od 1 listopada 2012r. mieszkańcy Sosnowca będą mogli korzystać z nowego przystanku Sosnowiec Wspólna. Na zlokalizowanym przy Centrum Handlowym Plaza przystanku (tylko w kierunku dworca kolejowego) zatrzymają się autobusy linii 26, 106, 150, 835 i 926.Michał Węcel poinformował naszą redakcję, że w dniu 2 września 1981 roku odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Łączności Miejskiej Rady Narodowej z przedstawicielami duchowieństwa i Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność". Postanowiono wówczas m.in. ulicę Miłą oraz jej przedłużenia w rejonie osiedla Kilińskiego zmienić na Jana Kiepury, ulicę Kozibąka na Zagłębiowską, Stalowników na Plac Kościuszki oraz restytuować pomnik, przemianować odcinek ulicy Bieruta na Kościelną, ulicę Kowalskiej na ulicę kardynała Wyszyńskiego,a u jej zbiegu z ulicą Sienkiewicza wybudować pomnik prymasa. Informacje te pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Daniłowskiego w Sosnowcu.

Rozmawiałem na temat pomnika z proboszczem parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika ks. Donatem Manterysem, którego Prymas Tysiąclecia wyświęcił na księdza, powiedział mi, że od dawna myśli o pomniku Kardynała Wyszyńskiego w Sosnowcu, a nawet ma już jego projekt. Od niedawna w parafii tej każdego 28 danego miesiąca odbywają się modlitwy w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Sprawą zainteresowałem również proboszcza Katedry. Ks. Gaik powiedział, że to jest bardzo dobry pomysł, który powinien być zrealizowany. Ks. Gaik widziałby pomnik Kardynała Wyszyńskiego i ...Błogosławionego Jana Pawła II. Ciekawa propozycja!

Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 23/10/2012
Komentarze
#1 | ludek dnia 23.10.2012 20:22
POPIERAM!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney