Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


11 Listopada w diecezji

W najbliższą niedzielę, 11 listopada, przypada 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w większości parafii odbędą się Msze św. w intencji Ojczyzny i tych wszystkich, którzy oddali w jej obronie życie. Dzień wcześniej Dąbrowa Górnicza uczci rocznicę śmierci ks. prał. Grzegorza Augustynika.

Szczególny charakter będzie miała Msza odprawiana o g. 9.00 w będzińskim kościele Świętej Trójcy na Wzgórzu Zamkowym. Po jej zakończeniu wierni wysłuchają fragmentu „Kazań sejmowych" ks. Piotra Skargi w wykonaniu dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, Dariusza Wiktorowicza. Oprawę muzyczną Mszy świętej, a po jej zakończeniu koncert pieśni patriotycznych wykona chór z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. Po zakończeniu koncertu wspólny przemarsz pod pomnik Poległym za Wolną Polskę i złożenie kwiatów.

Wyjątkowe obchody, związane także z rocznicą śmierci ks. prał. Grzegorza Augustynika, odbędą się w Bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Już 10 listopada o godz. 19 zapraszamy na widowisko słowno-muzyczne „W 83. rocznicę śmierci - Niezłomny. Rzecz o budowniczym Bazyliki ks. prał. Grzegorzu Augustyniku" w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego "Rosa di Dio" i Zagłębiowskiej Grupy Teatralnej. W niedzielę o godz. 12 w bazylice odbędzie się uroczysta Msza św. za Ojczyznę z pielgrzymką kombatantów i pośmiertne nadanie ks. prał. Grzegorzowi Augustynikowi honorowego obywatelstwa Dąbrowy Górniczej . W poniedziałek 12 listopada o 19.00 Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chóru katedralnego "Lutnia".

Podobnego koncertu tego chóru będzie można wysłuchać także w sosnowieckim Domu Katolickim przy ul. Kościelnej 1 w niedzielę 11 listopada o 19.00.

Pamiętajmy, aby na ten dzień wywiesić na swoich domach flagę narodową.

www.diecezja.sosnowiec.plAutor: Redakcja | 08/11/2012
Komentarze
#1 | Watacha dnia 08.11.2012 19:20
A czy wyjazd sosnowieckiego pisu będzie jakoś ochraniany, szczególnie w związku z ostatnimi żartami naszego radnego.
#2 | Ocalały z watahy dnia 08.11.2012 14:50
Skandal: Nalot policji na biuro PiS

Policja skontrolowała dziś siedzibę PiS w Szczecinie. Jak twierdzą funkcjonariusze, była to „rutynowa wizyta przed wyjazdem polityków na Marsz Niepodległości do Warszawy.

Policjanci odwiedzili siedzibę PiS w Szczecinie dzisiaj. Pytali, ile osób wybiera się do stolicy i czym będą jechać – podaje portal gs24.pl. To zdenerwowało posła Leszka Dobrzyńskiego. - Takie akcje budują napięcie. Policja tworzy atmosferę zagrożenia przed niedzielnymi uroczystościami - mówi lider szczecińskiego PiS.

Rzecznik komendy wojewódzkiej policji tłumaczy, że takie akcje to tylko rutynowa wizyta. - Policjanci chcieli wiedzieć, czy potrzebne jest wsparcie przy wyjeździe na uroczystości do Warszawy. To jest nasze standardowe działanie prewencyjne. Tak samo postępujemy w sytuacji wyjazdów kibiców. Nasze rozmowy mają na celu zapewnienie im bezpiecznego przejazdu - mówi.

PiS twierdzi jednak, że pomocy policji nie chciał.
#3 | @Kuba dnia 08.11.2012 14:26
błogosławieni miłosierni, bowiem oni miłosierdzia dostąpią!
#4 | Kuba z Mireckiego dnia 08.11.2012 11:11
Zapowiada się godnie i uroczyście, szkoda tylko że na uroczystościach plamą kładzie się przemilczany na tym portalu wybryk o którym wysoki dostojnik PIS-u powiedział: ...Jak poinformował na antenie Radia Zet Joachim Brudziński, przewodniczący komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości wobec radnego Tomasza Mędrzaka wszczęto postępowanie dyscyplinarne, a prezes Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka PiS.
- Gdyby głupota miała skrzydła, to ten były działacz PiS fruwałby jak gołębica. To już osoba poza Prawem i Sprawiedliwością – podkreślał parlamentarzysta.
Wypowiedź Brudzińskiego ma związek z wpisem sosnowieckiego radnego na facebooku, w którym nawoływał m.in. do zamieszek, podpalania wozów transmisyjnych i zajmowania rządowych budynków. - Wpis idiotyczny i głupi. On co prawda tłumaczył, że to był żart, ale nadal to żart tak idiotyczny, że nie ma dla takich ludzi miejsca w PiS – stwierdził poseł.
.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney