Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zgłoś swój udział w Konkursie Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN!

16 listopada br. mija termin zgłoszeń do drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN. Nowa aranżacja lub interpretacja utworów wybitnego kompozytora da szanse na udział w wielkim finale oraz zdobycie 8 tys. zł.
Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił i wysłania do 16 listopada na adres biura pliku dźwiękowego w formacie mp3 z własnym wykonaniem jednego z utworów Władysława Szpilmana.- Liczymy na dużą liczbę zgłoszeń mając na uwadze ubiegłoroczne eliminacje i finał, w którym wzięli udział fantastyczni wykonawcy. Chcielibyśmy, aby w tym roku jury w składzie Maria Szabłowska, Jacek Cygan oraz Jacek Wójcicki mogli wybrać równie mocną grupę, która stanie do walki na głosy w trakcie grudniowego finału na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu - stwierdza Piotr Celej, rzecznik prasowy konkursu.
Kto może pokusić się o zagłębiowski laur? To osoby, które ukończyły 17 lat i są amatorami lub profesjonalistami - wokalistami będącymi uczniami lub absolwentami szkół muzycznych i teatralnych, a także zespołów muzycznych, chórów oraz adeptów teatralnych. Przesłuchania zakwalifikowanych osób odbędą się 1 i 2 grudnia w Energetycznym Centrum Kultury przy ul. Będzińskiej, a wielki finał 3 grudnia w sosnowieckim Teatrze Zagłębia.
Jest o co walczyć, ponieważ pula nagród wynosi 16 tys. zł z czego 8 tys. zł trafi do zwycięzcy. Dodatkowo jury przyzna wybranemu finaliście nagrodę specjalną w wysokości 3 tys. zł na nagranie dwóch piosenek w profesjonalnym studio nagraniowym "S-Tone Studio - Sosnowiec".
Koncert finałowy na deskach sosnowieckiego teatru uświetni spektakl muzyczny pt. "Władysław Szpilman - pianista z Warszawy", którego scenarzystą i reżyserem jest Andrzej Strzelecki. Największe przeboje sosnowieckiego kompozytora zaprezentują m.in. Joanna Pałucka, Katarzyna Dąbrowska, Monika Węgiel, Natalia Sikora, Wiktoria Gorodeckaja, Anna Markowicz, Marcin Mroziński, Marcin Januszkiewicz, Jacek Beler oraz zespół muzyczny Marka Stefankiewicza.
Organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN jest Agencja Artystyczna "Gama". Projekt jest sfinansowany ze środków gminy Sosnowiec.
Więcej informacji na stronie www.szpilman.pl

Autor: Piotr Dudała | 14/11/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney