Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zakończenie Peregrynacji

Dobiega końca rozpoczęta 25 marca peregrynacja po naszej diecezji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii bł. Jana Pawła II. Już za tydzień uroczyście zakończymy ją w Będzinie. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu - niech będzie ono okazją do wyrażenia wdzięczności za łaski i Boże dary, których Jezus Miłosierny udzielił nam i naszej parafii w darze spotkania ze Sobą. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 w niedzielę 25 listopada w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce (ul. 9 Maja 2). Po Koronce do Bożego Miłosierdzia będzie celebrowana Msza Święta. Na zakończenie liturgii wszyscy uczestnicy uroczystości przejdą w procesji do kaplicy parafii pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie, gdzie Obraz pozostanie na stałe.Zapraszamy przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Liczymy również na obecność pocztów sztandarowych parafii, stowarzyszeń, wspólnot i ruchów. Prosimy także, aby każdy uczestnik liturgii zabrał ze sobą znicz lub świecę.

Plan peregrynacji na najbliższy tydzień:

18 XI NIEDZIELA - Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie.

19 XI PONIEDZIAŁEK - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Żychcicach.

20 XI WTOREK - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach.

21 XI ŚRODA - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach.

22 XI CZWARTEK - Parafia pw. NSPJ i NMP Wspomożycielki Wiernych w Wysokiej.

23 XI PIĄTEK - Parafia pw. św. Marcina w Wojkowicach Kościelnych.

24 XI SOBOTA - Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie - Syberce.Autor: Piotr Dudała | 23/11/2012
Komentarze
#1 | Najnowsze fakty z miasta dnia 23.11.2012 12:27
Od wczoraj w mieście głośno mówi się na temat muzyki - Ta muzyka jest dla nas groźna? Ksiądz ostrzega
Żaneta Gotowalska | duszpasterstwo.org | 23 Listopad 2012
Na stronie duszpasterstwo.org pojawiły się informacje ostrzegające osoby, które słuchają muzyki heavy-metalowej, przed zgubnym skutkiem tychże utworów. Według autora tekstu w tym rodzaju muzyki podświadomie przekazywane są najróżniejsze treści od perwersji seksualnych, przez apele do buntu przeciw ustalonym normom, sugestie samobójcze, nawoływanie do zabójstw, aż do oddania się szatanowi.

Według księdza Łukasza W., który jest autorem informacji na wspomnianej stronie, problemem jest poszukiwanie przez młode pokolenie wsparcia w codziennym życiu, które szukają m.in. w muzyce rockowej, czy w heavy-metalu. Jak czytamy na stronie, tematyka poruszana przez grupy muzyczne z kręgu heavy-metalu zasadniczo nawiązuje do dwóch kierunków: mitologicznego – związanego z kulturami i religiami germańskimi i celtyckimi oraz satanistyczny.

Tego rodzaju muzyka ma charakteryzować się fascynacją śmierci, czarną magią, spirytyzmem, czy okultyzmem. "Występom zespołów heavy-metalowych towarzyszy specyficzny nastrój grozy, wielkiej manifestacji siły, profanacji symboli religijnych, zwłaszcza chrześcijańskich. Muzyka ta nawiązuje do potęgi mitologicznych tytanów, a także do tajemniczości, poczucia grozy, czy też gloryfikacji śmierci" – czytamy na duszpasterstwo.org.

Jak informuje autor tekstu, "do pewnego czasu większość wykonawców i producentów kamuflowała przekazywane antywartości". Duszpasterstwo.org jako przykład zmiany tej sytuacji podaje utwór "Stairways to Heaven", w którym od tyłu ma być zakamuflowany przekaz, co zapoczątkowało wprowadzenie znaków, które informowały o tym, że na płytach znajduje się przekaz podświadomy.

"W muzyce heavy-metalowej w ten sposób przekazywane są najróżniejsze treści od perwersji seksualnych, przez apele do buntu przeciw ustalonym normom, sugestie samobójcze, nawoływanie do zabójstw, aż do oddania się szatanowi" – czytamy na duszpasterstwo.org.

Na stronie, która zawiera pomoce duszpasterskie dla księży, katechetów i animatorów, czytamy, że m.in. we wspomnianym utworze "Stairways to Heaven" znajdziemy "w sposób zakamuflowany przekazywane nawoływanie do palenia marihuany, zabójstw i oddania się szatanowi".

Autorzy apelują, że w społeczeństwie, które jest "przesiąknięte obojętnością" nie zwraca się uwagi na to, jaki przekaz niesie za sobą muzyka heavy-metalowa. "Ponad 70 proc. sprzedawanych płyt na świecie to muzyka rockowa i heavy-metalowa. Zatem niebezpieczeństwo jest ogromne" – czytamy.

Nie tylko przekaz podświadomy stanowi zagrożenie dla odbiorców tej muzyki. Jest ona także groźna z punktu widzenia medycznego, gdyż powoduje ona "zmiany pulsu, oddechu, podniesione wydzielanie gruczołów endokrynalnych, w szczególności gruczołu śluzowego, który kieruje procesami witalnymi w organizmie".

Równie groźne są efekty psychologiczne wywołane słuchaniem tej muzyki. "Przez dłuższy czas słuchania tej muzyki ulega się głębokim psychicznym urazom. Do nich należy zaliczyć: zmianę reakcji emocjonalnych od frustracji do niekontrolowanej gwałtowności, utratę kontroli świadomości i refleksu oraz zdolność koncentracji, znaczne zmniejszenie kontroli inteligencji i woli przez podświadomość, podniecenie neurozmysłowe powodujące euforie, łatwe uleganie sugestiom, histeriom lub halucynacjom, poważne kłopoty z pamięcią, funkcjami mózgowymi i koordynacją układu nerwowego, stan hipnotyczny lub kataleptyczny czyniący z osoby robota, stan depresyjny przechodzący w neurozę i psychozę, zwłaszcza, gdy słuchana jest ta muzyka przy użyciu narkotyków, tendencje samobójcze i zabójcze, samosąd, samozniszczenie, samookaleczenie się zwłaszcza w większych zgromadzeniach, nieodparte impulsy destrukcji, wandalizmu i zamieszek jako wynik koncertów i festiwali rockowych" – czytamy na duszpasterstwo.org.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney