Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Milion złotych dla WSH

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w elitarnym gronie 37 szkół wyższych z całej Polski, które zwyciężyły w „Konkursie o milion”, ogłoszonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W projekcie nagrodzono uczelnie, które najlepiej w Polsce wprowadziły nowe programy studiów, zgodne z metodologią Krajowych Ram Kwalifikacji oraz przygotowały najbardziej innowacyjne i nowoczesne systemy zapewniania jakości kształcenia. Wyższa Szkoła Humanitas jest jedną z 9 polskich szkół niepublicznych, którym udało się uzyskać ministerialną nagrodę i dofinansowanie w wysokości 1 mln złotych. W konkursie nagrodzono kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, prowadzony na poziomie studiów II stopnia na Wydziale Nauk Humanistycznych.W konkursie MNiSW wyróżniono w sumie 62 kierunki studiów, prowadzone przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Zwycięskie uczelnie będą mogły przeznaczyć otrzymany w ramach dotacji podmiotowej 1 mln zł na doskonalenie oferty dydaktycznej, np. sfinansowanie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych podczas wykładów i ćwiczeń, pokrycie kosztów praktyk zawodowych dla studentów czy lepsze przygotowanie wykładowców akademickich.

W ocenie zespołu ekspertów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna prowadzony w WSH uzyskał 105 punktów rankingowych (najwyżej oceniony kierunek otrzymał 112 pkt.). Tym samym sosnowiecka uczelnia zajęła 1. miejsce w regionie i 4. wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce.

-Konkursowe jury brało pod uwagę m.in. to, czy uczelnie rozwijają współpracę z otoczeniem, czy kształcą z wykorzystaniem nowoczesnych metod dydaktycznych oraz czy ich programy studiów odpowiadają potrzebom rynku. Ponadto komisja badała jakość stosowanego w uczelni systemu zapewniania jakości kształcenia. Jury wysoko oceniło rozwiązania, które wprowadziła nasza uczelnia, w tym metodologię konsultowania efektów kształcenia ze środowiskiem pracodawców, formę organizacji praktyk studenckich oraz sposób monitorowania losów absolwentów – wylicza dr Michał Kaczmarczyk, prorektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

-Konkurs pokazał, że nasze uczelnie potrafią uczyć nowocześnie i reagują na wyzwania, jakie stawia przed nimi rozwijająca się wiedza oraz rynki pracy – stwierdza prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. -Przybywa uczelni, które budują dobre relacje z przedsiębiorcami i przybywa firm, które znajdują w uczelniach wartościowych partnerów. Korzystają na tym studenci, gdyż poza nowoczesną wiedzą, zdobywają w trakcie studiów kompetencje i praktyczne umiejętności, które ułatwią im w przyszłości zawodowy start. Spotkania ze znakomitymi praktykami są też dla studentów inspiracją, wyzwalają przedsiębiorczość i nieszablonowe myślenie – dodaje.

W gronie zwycięzców znalazły się 24 kierunki z dziedziny nauk technicznych, 14 kierunków z dziedziny nauk społecznych, 9 kierunków z dziedziny nauk humanistycznych, 6 kierunków z dziedziny nauk ścisłych, 3 kierunki z dziedziny nauk przyrodniczych, 3 kierunki z dziedziny nauk rolnych, 2 kierunki z dziedziny nauk medycznych oraz 1 kierunek z dziedziny sztuk plastycznych. Najlepiej w konkursie wypadły: Uniwersytet Jagielloński (5 nagrodzonych kierunków) oraz Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza (po cztery nagrodzone kierunki studiów).


Dodatkowe informacje dla mediów:

Dr Michał Kaczmarczyk, prorektor Wyższej Szkoły Humanitas, tel. kom. 605-301-168

Autor: Redakcja | 23/11/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney